*

şükela:  tümü | bugün
  • üst edit2:gece hala yok her gece arıyoruz. bir gören duyan çıksın lütfen sözlük
    üst edit:gece hala bulunamadı malesef.şu sözlükte binlerce sikik ve işe yaramayan başlık varken oğlumuz geceye kavuşmamız için sizden bu başlığı daha güncel tutmanızı talep ediyoruz.inaniyorum ki daha önce birlik olarak yüzlerce değişik konuda güzel şeylere sebep olan sözlük bizim yardım isteğimizin de üstüne düştüğü takdirde yine güzel bir şeye vesile olup geceye kavuşmamızı sağlayabilir.9 gündür bölgeyi her gün saatlerce aramamıza rağmen geceye ulaşamadık, bu saatten sonra birisi tarafından sahiplenilmiş ve ya alınmış olma ihtimali iyice güçlük kazandı, bu noktada sosyal
    medyanın gücüne çok ihtiyacımız var çünkü geceyi sahiplenen kişiye ulaşabilmemiz ve ya gören duyan birine sesimizi duyurup irtibat kurabilmemiz için sosyal medya en büyük silahımız, gece için desteklerinizi bekliyoruz
    #geceailesinekavuşsun

sözlükteki bir çok gereksiz başlığın arasında dikkat çekmesini gönülden diliyor ve gecemize kavuşmak için sizden yardım istiyoruz.henüz 1 ay önce sahiplendiğimiz ama bu kısa sürede can dostumuz haline gelen gece 5 mayıs akşamı 23.45 civarında üçkuyular fahrettin altay mahallesi haydar mert parkında ilk kez dışarıyla tanıştığı esnada başıboş bir pitbull cinsi köpeğin kovalaması sonucu can havliyle kaçıp kaybolmuştur, yaklaşık 4 gündür sabah akşam bölgeyi iyice aramamıza rağmen geceyi bulamadık.bu bölgede yaşayan ve ya burada tanıdığı olan herkesten gece için gelecek güzel bir haber için dört gözle bekliyoruz, rüyalarımıza giriyor can dostumuz, evladımızdan yoksun kalmış gibi hissediyoruz.

kaybolmadan hemen önce çektiğimiz videosu

video2

gecenin kaybolduğu parkın konumu

fotoğraf1
    fotoğraf2
    fotoğraf3

gece british shorthair cinsi erkek bir kedi ve ilk bakışta cins bir kedi olduğu belirgin olarak anlaşıldığından birilerinin onu almasından ve ona tekrar kavuşamamaktan çok endişeleniyoruz.havalar ısındığı ve tüyleri çok sık olduğu için kısaltmıştık, 1. ve 2. fotoğrafta görüldüğü gibi kuyruğunun ucundaki tüyleri kesmemiştik ve püsküllü şekilde bırakmıştık, bu detay onu daha kolay tanınabilir hale getirir.gece evden kendi kaçmadığı ve bu dışarıyla ilk buluşması olduğu için kaybolduğu konum evimize çok yakın olsa dahi kendisinin geri dönebilme şansı pek yok malesef.ilk kez dışarı çıktığında böyle bir can havliyle karşılaşması çok sakin olan kedimiz geceyi bi hayli korkutmuş olabilir ama genelde insanlara gelen ve adına tepki veren bir kedi.ayrıca bir çok yöntem denememize rağmen onu arayarak bulamadık bu konudaki tüm fikir önerilerine de açığız.geceyi rüyalarımızdan alıp bizle buluşturan kişiye ömrümüz boyunca minnettar kalırız, onu bulabilmemiz için bize destek veren başlığı yukarda tutan herkese de şimdiden çok teşekkürler.

edit:arkadaşlar geceyi salmadık aslında hemen dibinde tetikteydik hep olayın gerçekleştiği esnada.parka çıkarmamıza vesile olan şey de ev arkadaşımdan kaynaklı malesef, ailesi çok kısa bir süre için yaşadığımız eve geldiler ve evde hayvan olmasıyla ilgili aşırı katı önyargıları olduğu için ev arkadaşım yarım saatliğine onunla dışarı çıkmamı rica etti, biz de parka gittik kutusuna koyup.parkta dışarıya vereceği tepkiyi merak edip denemek için çıkardık çünkü dışarıda dolaşabilmesi için tasma almayı düşünüyorduk ve daha önce aynı cins kedilerin bir çoğunun sokağa tamamen tepkisiz kalıp bulundukları yerden hiç hareket etmeyip pıstıklarını izlemiştik biz de bu sakinliklerinden cesaret bularak denemek istedik kısacası, denemez olaydık, yaklaşık 5 dakikalık bir süreçti zaten ve o anda denk geldi malesef.
  • yazar arkadaşın acısını paylaşıyorum ama neden kediyi salarsın sokağa kardeşim. hadi salmadın kucağında tuttun, kedi çok atik hayvan ani bir hareketle kurtulur. kendi kedimi 2 kez 4. kattaki balkonun pervazından aldım. ne diyelim umarım bulursunuz yavrucağı.
  • civardaki sokak kedilerini takip edin,muhakkak onlara yakın ama onların arasında olmadan bir yerlere gizlenmiş olabilir.başımıza geldiğinden mütevellit,kedi sokağa çıkartılacaksa tasma şart .
    tez zamanda bulunur inşallah.
  • tasma takmanın önemi, özellikle belden bağlamalı olanlar veya ses çıkaranlardan* dışarı çıkıldığında mutlaka takılması gereken, kayıp kedidir. umarım bulunur.
  • kısa sürede bulunmasını dilediğim bebek. up!
  • kendi kedim gibi göz yaşı döktüm gece gece... dua edeceğim gece için. allah ailesine tez zamanda bağışlasın.
    tüm güzel enerjimi yolluyorum.
  • ocağınıza taş dikmek istemem ama o cins kediyi evlerine alma ihtimalleri çok yüksek orospu çocuklarının. bu hissi yaşamış biri olarak üzüldüm...

umarım bulunur. bol bol 1 kilometre civarındaki sağ, sol, ön, arka aranmalı.
    hatta biz de öyle bulduk. 500-600 metre uzaklıkta ortaya çıktı.
    günleeeer sonra.
  • (bkz: yukarı)
  • üzülerek söylüyorum ki çoktan yeni yuvasına kavuşmuş kedidir. pek sokakta bırakacaklarını düşünmüyorum bu cinsi. yine de denk gelirse dikkat ederim bahsedilen bölgeye yakın oturuyorum.
  • üstlerde kalsın bi faydamız dokunsun.