• facebook'ta hatice şirin'in paylaşımından gördüğüm bir korkunç olay.

kendisinin paylaşımından:

---alıntı---

onun adı uysal.

evka3’ün en iri kıyım bir o kadar da yumuşak huylu köpeği.

dün gece tecavüz edilip çelik telle kesilmiş. sabah dağ patikasının girişinde bağırsakları dışarda bulundu.

ona bunu yapanlar dün gece rahatça uyudular. bugün ve yarın da uyuyacaklar.

para cezası değil, cinayet ve cinayete teşebbüs ile yargılanması gerek bunu yapan canilerin.

hayvan ve çocuklara uzanan eller kırılsın!

---alıntı---

+18 ve paylaştığı fotoğraf. +18

kim insan, kim hayvan? ülkede çok küçük bir azınlık dışında herkes çile çekiyor; kadını, çocuğu, sokak hayvanı tecavüz ve ölüm tehdidi altında yaşıyor.

edit1: fotoğrafın yanına +18 ibaresi eklendi.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit2: fb yorumlarında hayatta ve tedavi altında olduğu, fakat durumunun riskli olduğu yazılmış.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    edit3: bu alemi bilmeyen imparator olamaz adlı yazarın araştırması ve katkılarıyla:

---alıntı--- #73332790 ---

mağdur köpek hakkında son durum bilgisi

sayın yazarlar ve değerli okuyucular,
    konuyu detaylı olarak araştırdık.
    mağdur köpek; dişi ve yeni/orta yetişkinlik döneminde sahipsiz bir sokak canlısı.

bu çocuğa ilk müdahale yapılıncaya kadar oldukça kan kaybetmiş ve ilk tıbbi müdahale belediye görevlileri tarafından yapılmış.
    fakat müdahale oluncaya kadar ve müdahale sonrasında da bazı hoş olmayan noksanlıklar var.
    (bu sebeple durum netleşinceye kadar bu noksanlıklar hakkında yazma hakkımızı saklı tutuyoruz.)

yapılan ilk müdahale ardından daha ileri tedavi ve ameliyatları için mağdur köpeğimiz, güzel izmir'in güzel kalpli insanlarınca, daha kapsamlı ve donanımlı olan, değerli bir kliniğimize götürülmüş.

bu kliniğimiz elllerinden gelen herşeyi yapmışlar ve yatan hasta bölümünde son durumunu ilgi ve dikkatle takip etmekteler.
    kliniğin tüm sosyal medya kullanılarınca meşgul edilmemesi için, klinik isim ve irtibat bilgilerini şuan için yazamıyoruz.

mağdur köpeğimizin son sağlık durumu an itibariyle;
    • aşırı kan kaybına maruz kalması
    • yaralarının enfeksiyon kapmış olması
    • bel ve alt kaslarının tamamen ağır derecede zarar görmüş olması
    • hayati iç organlarının çoğunluk derecede ağır zarar görmüş olması
    sebeplerinden ötürü son durumu hayati tehlike altında seyir etmekte ve durumu da oldukça kritik derecededir.
    fakat şuan için çok zayıf olsa da yaşama şansı öngörülmektedir.

peki yaşama şansı neden derseniz?
    yetkili hekimin belirttiği çok güzel bir durum var.

bu köpek dostumuz daha önce eşine pek rastlanılmayacak şekilde yaşama tutunmaya çalışıyormuş ve şuana kadar yaşayabilmesini kendisinin hayata tutunmak için verdiği, o gözyaşartıcı derecede azmine bağlıyorlar.

o kadar direniyormuş ki yaşamak için, ameliyat ve tedavi sırasında hekimlere karşı olan uysallığı, uygulanan tedaviyi bünyesi bakımından kabul edişi, içindeki tüm hücreleriyle yüksek bir moralle direnişi, ilaçlara karşı iyileşmeye gösterdiği uyumlu duyarlılığıyla, klinik ekibinin de hayranlığını kazanmış.

işte sırf bunun bile yaşamasında tek sebep olduğunu belirttiler.

böyle hayata tutunan bir canımıza kastedenlerin yaşaması dahi anlamsızken, bu mağdur köpeğimizin yaşama tutunması, bizlerde çok anlamlı duyguları yaşatıyor ve de hislendiriyor.

hadi gelin bugün inananlar dua etsinler, inanmayanlar tüm enerjilerini bu sevimli kızımıza, köpeğimize yollasınlar, ağaçlara mı tapıyorsun kardeşim? sen de gel, yaprağın üzerine "yaşasın" de sonra da rüzgara bırak.
    elbet birimizin duası temennisi kabul olur, sonuçta yaratan hep aynı yaratandır.

ayrıca bu olayın faillerinin bulunması için çok etkili bir fikrimiz var onu da ilerleyen süreçte paylaşacağımızı belirtirim.

kamera ve görüntüler hakkında da faillerin delillere müdahale etmemeleri için, burada detaya girmemeyi tercih ediyoruz.

bu sevimli kızımıza yaşam diliyoruz.
    diren sarı kızımız, diren yavrum, diren can dostumuz.
    sen diren ki işkencecilerin yaşamaktan utansınlar.

insanlık adına derin utançlarımızla tüm kamuoyuna arz ederim.

utançlarımızla.

edit 1: son gelişmeye bağlı olarak, bir bilgilendirme notunun daha eklenmesi.

---alıntı--- #73332790 ---

edit4: bu alemi bilmeyen imparator olamazın bilgilendirmesi: "az önce yetkililerimizle tekrar görüştüm, mağdur köpeğimiz şuan itibariyle durumu "stabil olarak" yaşamaya devam etmekte."

edit5: bu alemi bilmeyen imparator olamazın büyük uğraşı ve bilgilendirmesi:

---alıntı---

az önce emniyet yetkilileriyle de görüştük. çok acı olan şey şu ki; şu ana kadar hiç kimse suç duyurusunda bulunmamış:(
    biz az önce teferruatlı olarak suç ihbarını ve araştırma taleplerimizi asayiş ekiplerine ilettik. detaylı olarak araştıracaklarını söylediler.
    ...
    biraz önce emniyet yetkilileri ayrı ayrı geri dönüş yaptılar ve konuyu dikkatle takip ediyorlar.
    ---faillerin delillere müdahale etmemesi için bazı bilgiler silinerek düzenlenmiştir. ---

---alıntı---

edit6 (son düzenlemeden 2 gün sonra): (bkz: #73394118) (aşağıda okuyabilirsiniz.)

---#73394118---

uysal'dan haber var!

(yeniden olayı öğrenmeme aracı olan hatice şirin'den)

---alıntı---

uysal kızımızla ilgili son durum:

resimde görüldüğü gibi yarası sarılmış halde. tedavi gördüğü klinikte ona bakan veteriner hekim, yaralarının iyileşmesi tamamlandığı takdirde cuma ameliyat edebileceğini söylüyor. genel gidişatı olumlu, sindirim ve boşaltım sistemi çalışmaya başlamış. hepimizin korktuğu risk faktörü %20'lere düşmüş.

sevgili arkadaşlar!

hayvanlara eziyet edenlerin en ağır cezayla yargılanması gerek!

bu tür psikopat ve sosyopatlar aciz ve işsiz güçsüz adamlar!işten kastım meslek değil! bunların düzgün bir işi, düzenli bir geliri olabilir, ama meşguliyetleri yok! bir bitkiyi sulamaktan, bir gazeteyi okumaktan, duvara çivi çakmaktan, hatta sümüğünü silmekten imtina eden, tek amaçları iblislik olan habis ruhlu yaratıklar bunlar!

dünyanın önde giden kriminoloji uzmanları bu şeytanların fiziksel güçleri elverdiğince herkese (çocuğa, kadına, kendinden zayıf erkeğe) derecesini arttırarak işkence yaptıklarını kanıtlarla dile getiriyorlar.

bu yasanın çıkması sadece hayvan dostlarımızın değil, çocuklarımız ve kendimizin güvenliği için de mutlak bir zarurettir.

uysal'ın son durumu. (bu sefer +18 ibaresi koymadım, gerekmiyor. yine içimiz acıyor ama durum iyiye gidiyor.

---alıntı---

---#73394118---

----------------------------mutlu son içeren edit bilmem kaç------------------------#73925620

uysal'dan iyi haber!

insan yaratığının zulmüne uğrayan uysal, sonunda iyileşmiş.

yığınla saldırı, istismar, ölüm haberinin ortasında, en azından o yaşam savaşından şimdilik galip çıktı. tesadüfi belamıza çarpmadığımız günlere...

------------------------------------------------------------------------------------------------#73925620
  • hangi ara bu kadar vicdansız, merhametsiz, zavallı, aciz insanlar olduk biz dedirten olay.

kalbimin kanamasını durduramıyorum.

not: bir an önce yok olun lütfen kötüler.
  • resmi açmayın. gore içerik.

bunu yapan insan müsveddesine olabilecek en ağır cezaları vermiyorsa bir hukuk sistemi, o ülkede hukuk falan yoktur. bu ne ya?! bunu yapabilecek kişileri hangi analar babalar yetiştiriyor amk, bu ne ya?!

gece gece nerden girdim ekşiye arkadaş..
  • hangi yaratık bir hayvana bunu yapabilecek kadar iğrenç bir beyine sahip olabilir ya? son dönemlerde hayvanlara artan şiddetin dozu nedir böyle? eskiden otobanlarda araba çarpıp kaçardı, bunların da bilinçli yapılanı yoktu, ama yine de bundan ibaretti ölümlerin çoğu..
    bu hayvanlarla alıp veremediğiniz nedir be gerizekalılar?
    sevgilinizi elinizden mi aldı?
    evinizi mi yaktı, yıktı?
    sizi okulunuzdan ya da ekmeğinizden mi etti?
    size iftiralar mı attı?
    ayağınızı mı kaydırdı?
    nedir bu hayvana bu vahşeti uygulayacak kadar sizi kinlendiren? içinizdeki çirkef duyguların sebebi nedir ya nedir?

testereli adamlara gelesiniz..
    allah celanızı versin inşallah aynı şekilde!..

not: fotoğrafı açmayın, ben ettim siz etmeyin içiniz dayanmaz.. :(
  • "şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi."
  • nasıl oldu da bu kadar pislik insan ülkeye doluşmayı başardı

şu ülkede

çocuğa hayvana kadına tecavüz
    şehit
    kadın cinayeti
    trans cinayeti
    cinnet getiren vatandaş
    anne baba ( öz/üvey ) tarafından dövülerek öldürülen bebek
    vb.

haberlerin olmadığı bir gün yaşabilirsek
    ( bu kadar manyağın olduğu yerde böyle bir temenninin gerçekleşmesi mucize olur ) kolumu kesecem benim haberimi yapsınlar

akli dengesi yerinde olmayan psikopat ruhlu birinin ... nasıl yapıyorlar böyle şeyleri nasıl bir kalp taşıyorlar anlamıyorum ki
  • bu nasıl bir vahşiliktir nasıl bir fotoğraftır! gece gece içim acıdı açmayın derim..!
  • vahşettir. görüntüyü açmadım. bu toplumda insan ve hayvan düşmanı kişiler acilen ayıklanmalı. ülkenin bağırsaklarının içindekiler bunlar. nasıl olur ne yapılır bilmiyorum ama her gün hayvanlara insanlara işkence, tecavüz, cinayet haberleri duymaktan sıkıldım yoruldum. artık cezaevleri kapasitelerini zorluyor neredeyse yer kalmadı. bilmiyorum ama bir an önce bu gidişata çözüm bulunmalı.
  • bunu yapan kişiyi ince ince kıyacaksın sonra köpek maması yapacaksın lan köpek bile beğenmez tadını adilerin bunların dünya nüfusundan silinmesi lazım israf şerefsizler *
  • maalesef fotoğrafa baktım ve içim acıdı ya. her gün hayvanlara yapılan yeni bir tecavüz, işkence haberiyle karşılaşıyoruz. zaten kısacık ömürleri olan bu sokak hayvanlarının yaşamları bile oldukça sıkıntılı geçiyor. yiyecek bulma derdi, soğukla mücadeler, bazı insanların onları itip kakmaları. üzerine bir de böyle şerefsizler gidip masum hayvanlara zarar veriyorlar. hayvanlara yapılan bu işkencelerin bir son bulabilmesi için acilen önlem alınmalı ve bunu yapanlara çok büyük hapis cezası verilmeli. yoksa bu tür haberlere daha çok tanık oluruz.
hesabın var mı? giriş yap