şükela:  tümü | bugün
  • kaynak

--- spoiler ---

14 yaşındaki çocuk, bisikletiyle gezerken kendisine saldıran sokak köpeklerinden kaçmak isterken park halindeki kamyonete çarpıp, yaşamını yitirdi.
    --- spoiler ---

izmir’de gerçekten çok büyük bir köpek sorunu var. her adımda onlarca köpek var belediye ise oturup izlemekten başka bir şey yapmıyor. her gün ölüm haberi görmekten bıktık. bu ilk değil anlaşılan son da olmayacak.

edit: çaylak arkadaşlarımızın mesajları görsel görselgörsel

izmir’deki köpek sayısı buca’nın nüfusundan fazla

(bkz: izmir agora köpek sürüsü rezaleti)
    (bkz: izmir'de 6 yaşındaki kıza saldıran köpek)
    (bkz: bornova'yı sokak köpeklerinin ele geçirmesi)
    (bkz: köpekten kaçarken hayatını kaybeden öğrenci)
    (bkz: sokak köpeklerinin lise öğrencisini öldürmesi)
  • alternatif kaynak

ülkemizin en belirgin geri kalmışlık göstergesi olan "başıboş sokak köpekleri"nin yol açtığı kayıplardan biridir.

https://twitter.com/kopeksorunu?s=09

türkiye'deki köpeksever profilinin büsbütün cahil karabudunlardan farkı yoktur. dsö kuduz riski haritasını paylaşır, türkiye'yi kırmızıya boyar, bir anda orada türeyiverirler;

- biz de insansız sokaklar istiyoruz
    - seni bi dövmek lazım
    - çiftleşen köpeklere taş atarsan tabi gelip götünü ısırır
    - kana susamış kuduzlar sizlersiniz
    - sevgisizler
    - kişisel ego tatmini yapan caniler

sanki köpeklere ölüm diyen var... 5199 sayılı kanun değiştirilerek köpekler sokaklardan toplatılmalıdır.
  • hayvanseverlerin, ki sanki biz sevmiyormuşuz gibi sokakta başıboş hayvanların gezmesini nasıl destekliyorlar anlamıyorum. bu hayvanlar soğuktan ölüyor, açlıktan ölüyor, trafikte ezilip ölüyor. bir insan bunu savunur abi nasıl ya.
  • şimdi biri gelir "ona zarar vermeyeceğini düşünse asla böyle bir şey yapmazdı" der
  • doluşmuş gene hayvan düşmanları. çocuk için çok üzüldüm allah ailesine sabır versin ama bunu sahipli bir köpekte yapabilirdi. neticede insanların bile gerizekalı olduğu bir toplumda hayvanlardan ultra akıl sahibi olmalarını beklemekte ne bileyim..

ayrıca belediyeler düzenli olarak kısırlaştırma işlemi yapıyor fakat insanlar besleyemedikleri hayvanları sokağa bıraktığı için bu çoğalma engellenemiyor. sokaktaki hayvanların çoğu kırma farkında değil misiniz? şunu bi anlayamıyorsunuz dimi?

edit: olum siz gerizekalı mısınız len? videoyu açmadan ne konuşuyosunuz sığır sürüsü.
  • böyle boşu boşuna ölümleri görünce insanlığımdan utanıyorum hele çoçuk olunca. bu ülkenin belediyesinden muhtarına kadar kimse iş yapmıyor. bir evlat yetiştirmek ne kadar zor ne kadar güç. bu boşvermişlik, bu kadar ucuz hayatlar başka hangi ülkede var bilmiyorum
  • türkiye' nin kanayan yaralarından biridir. hayvanların sokaklardan toplatılması lazım. şimdi burada gelip de bana hayvan sevgisinden rerö yapan olursa sülalesine söverim. hayvanı seviyorsan sokakta başıboş gezmesine izin vermezsin. gerizekalılığın lüzumu yok. belediyelerin herşeye parası var , hayvanlara da bakabilirler.
  • sokakta köpeğin ne işi var amk.
    2020 yılında yaşıyoruz.

edit - hayvanseverler, ben sinirli adamım, mesaj atıp durmayın oraya gelirsem topunuzun geçmişini sikerim.
  • kişisel tatminleri için o köpekleri besleyenler, sokaklarda çoğalmalarına sebep olanlar tarafından öldürülmüştür.
  • kaderdir çok da şeyapmamak lazım.

gücü gücü yetene bu memlekette. kimseye ses çıkaramayan tırsaklar gelmişler hayvanlara ve hayvanseverlere laf ediyor.

t: bir çocuğun üzücü vefat haberi. allah ailesine sabır versin.
303 entry daha