• kaynak

--- spoiler ---

14 yaşındaki çocuk, bisikletiyle gezerken kendisine saldıran sokak köpeklerinden kaçmak isterken park halindeki kamyonete çarpıp, yaşamını yitirdi.
    --- spoiler ---

izmir’de gerçekten çok büyük bir köpek sorunu var. her adımda onlarca köpek var belediye ise oturup izlemekten başka bir şey yapmıyor. her gün ölüm haberi görmekten bıktık. bu ilk değil anlaşılan son da olmayacak.

edit: çaylak arkadaşlarımızın mesajları görsel görselgörsel

izmir’deki köpek sayısı buca’nın nüfusundan fazla

(bkz: izmir agora köpek sürüsü rezaleti)
    (bkz: izmir'de 6 yaşındaki kıza saldıran köpek)
    (bkz: bornova'yı sokak köpeklerinin ele geçirmesi)
    (bkz: köpekten kaçarken hayatını kaybeden öğrenci)
    (bkz: sokak köpeklerinin lise öğrencisini öldürmesi)
  • hayvanseverlerin, ki sanki biz sevmiyormuşuz gibi sokakta başıboş hayvanların gezmesini nasıl destekliyorlar anlamıyorum. bu hayvanlar soğuktan ölüyor, açlıktan ölüyor, trafikte ezilip ölüyor. bir insan bunu savunur abi nasıl ya.
  • şimdi biri gelir "ona zarar vermeyeceğini düşünse asla böyle bir şey yapmazdı" der
  • böyle boşu boşuna ölümleri görünce insanlığımdan utanıyorum hele çoçuk olunca. bu ülkenin belediyesinden muhtarına kadar kimse iş yapmıyor. bir evlat yetiştirmek ne kadar zor ne kadar güç. bu boşvermişlik, bu kadar ucuz hayatlar başka hangi ülkede var bilmiyorum
  • türkiye' nin kanayan yaralarından biridir. hayvanların sokaklardan toplatılması lazım. şimdi burada gelip de bana hayvan sevgisinden rerö yapan olursa sülalesine söverim. hayvanı seviyorsan sokakta başıboş gezmesine izin vermezsin. gerizekalılığın lüzumu yok. belediyelerin herşeye parası var , hayvanlara da bakabilirler.
  • bekleyin; geliyorlar:

sokaklar aslında köpeklerin, biz işgalciyiz; keşke hepimiz ölsek!
  • kişisel tatminleri için o köpekleri besleyenler, sokaklarda çoğalmalarına sebep olanlar tarafından öldürülmüştür.
  • sokakta köpek olmaz kardeşim...hayvan severiz fakat,hakikat budur.şehirde başıboş,serkeş hayvan olmaz,olmamalı.aileye başsağlığı diliyorum.
  • kaderdir çok da şeyapmamak lazım.

gücü gücü yetene bu memlekette. kimseye ses çıkaramayan tırsaklar gelmişler hayvanlara ve hayvanseverlere laf ediyor.

t: bir çocuğun üzücü vefat haberi. allah ailesine sabır versin.
  • allahtan rahmet dilediğimiz küçük yürek.

izmirin ilçelerinden birinde köpek barınağının inşasında bir şekilde emek sahibiyiz. hayvan hakları dernekleri ile birlikte yürütülüyor çalışma. derneklerin istedikleri köpeklerin rahatça yaşamını sürdürebileceği özel alan. buna göre inşa ediliyor. ancak istedikleri en temel şey toplanan köpeğin maksimum 15 gün burada tutulması.

şimdi belediye bu konuda ne yaparsa yapsın başarı sağlayamıyor. köpeği toplamasa vatandaş şikayetçi. köpeği kısırlaştırıp aldığı sokağa bıraksa vatandaş şikayetçi. bırakmayıp barınakta tutmak istese kapasiteler belli ve dernekler şikayetçi. her bakımdan işin ucu kaçmış.

daha komik olanı ise ilçeler arası köpek transferi. şaka gibi gelecek çoğunuza. x belediye sokak köpeklerini toplayıp gece yarısı y belediyesine bırakıp kaçıyor. y toplayıp z ye atıyor. hal böyle olunca barınağı olan belediyelerde bile sayı bir türlü azalmıyor.

belediyeler tek başına çözemez bu sorunu.
hesabın var mı? giriş yap