şükela:  tümü | bugün
 • izmir konak meydanında vuku bulan olay;

  “dünyayı kan gölüne çeviren hristiyanların bayramını kutlamıyoruz” yazan bildirileri dağıtan şahıslar,

  "siz kız çocuklarını yetişkin erkeklere peşkeş çeken yasaya alkış tutar, ensar vakfı’nda çocuklar tecavüze uğradığında göz yumarsınız. aladağ’da 12 kız çocuğu yanarak öldüğünde neredeydiniz" sorusunu ise cevapsız bıraktı.

  kaynak 1

  kaynak 2

  peki yılbaşı gerçekten hristiyan bayramı mı sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir.

  yılbaşı: yılbaşı, herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı.

  noel, her yıl 25 aralık tarihinde isa'nın doğumunun kutlandığı hristiyan bayramı.

  (bkz: minik eymen'e yardım ediyoruz kampanyası)

  edit : tek başına tepki göstermenin karşılığı 7 ay sonra geldi gözaltına alındı
 • gerici, yobaz comarlara anladiklari dilden verilen tepkidir.

  yalniz sakalliya bak; ancak gulmekle yetiniyor, karsit arguman sunamiyor. neden ? cunku dincilik boyle bir seydir. beynine empoze ettikleri kanalizasyon mahsulu bilgilere dusunmeden, sorgulamadan biat etmeni ve inanmani isterler. karsiliginda da boyle komik duruma dusersin, hakikatleri duymaya alisik olmayan beynin bir anda mavi ekran verir.

  ey dinci, buna alissan iyi edersin. (bkz: cirtlak solcu kiz sesi) karsisinda (bkz: degersiz bir yigina donuseceksin) bu hep boyle olacak.
 • aynı durum kendi başlarına geldiğinde "gerçek islam bu değil" diye ortaya çıkıp, gerçek islam'ın ne olduğunu da anlatmaktan aciz birtakım empati yoksunu kimselere verilen haklı tepki olmuştur.

  bu gerici tipler bununla da kalmayıp cehaleti ileri boyuta taşımış ve noel ile yılbaşı arasında farktan bihaber olduklarını göstermişlerdir.
 • bu gericilerin giydiği kostümleri osmanlının son 10 padişahı bile giymiyordu lan. yaz gelince de hela terliğiyle dolanıyorlar. yılbaşı kutlamayın diye konuşmak yerine azıcık bilimden sanattan fizikten falan bahsetse eminim daha başarılı olur.
 • hakkaten bi gidin ya. izmir'de o kıyafetlerle tek derdiniz yılbaşında kuruyemiş tüketilmesiymiş gibi broşür dağıtmak ney la. bir gün de sizi çocuk tecavüzüne, hırsızlığa, yolsuzluğa karşıyken görelim be meydanlarda. bi borşür dağıtın gerçek islam bu değil diye. ama tipinizden belli, size göre gerçek islam bu. hırsızlık, yolsuzluk, başkalarının hakkını gaspetme, çoluğa çocuğa tecavüz etme.

  yalnız şu çığırıp duran ve "burası izmir ver onları" diye adamın broşürlerini elinden almaya çalışan kıza da laf demezsem çatlarım. ona uyuz oldum. bi git abla ya. her eylemde sizden bi tane. seri üretim gibiler resmen. nerden çıkıyorsunuz? haklı bir eylemi neden provake ediyorsunuz her seferinde?
 • bu memleketi kurtaracakların kadınlar olduğunu bir kez daha ispatlayan hadisedir.
  doğru bildiğini sakınmayan bu cumhuriyet kadınının da ellerinden öpülür. cumhuriyet kadını öyle bir ciğer yemiş ki, sarıklı yobazın sesi çıkmadı.
 • bizim çağdaşımızın da yobaz olduğunu gösteren saçma video. iki taraf da çok itici ööegh midem bulandı sabah sabah.
 • insanların eğlencelerine bile burunlarını sokuyorlar gerici din tüccarları. tek kendi dinleri varmış kadar bağnaz ve andavallar. sonra çıkıp islamafobi var diyorlar.
 • tek başına ele alındığında kızın gerçekten de aşırı tepki verdiği görülüyor, ama başkalarının yaşan alanına karışmayı kendine hak gören, ama kendisine karşı yöneltilen her türlü eleştiriye "benim görüşüme saygı duymak zorundasın" aymazlığıyla cevap veren dincilere karşı aslında az bile tepki vermiştir.

  siz böyle sevgi pıtırcığı gibi takılıp "ne olmuş yani, o da onun hakkı" kıvamında yorumlara devam ettikçe, yaşam alanınızın giderek daha fazla kısıtlandığını göreceksiniz. üç beş sene sonra bir bakmışsınız, ülkede gerçekten de yılbaşı kutlanmıyor.

  burada önemli olan yılbaşı nedir, ne değildir mevzusu değil. birtakım insanların sizin nasıl yaşamanız gerektiği konusunda bazı katı fikirlerinin olması ve bunu dayatmasıdır mevzu.
 • aşırı derecede kaşınan arapçı tayfaya bu ülkenin modern ve atatürkçü kesimine mensup insanların verdiği haklı tepki.

  gerçekten insanları kaba davranmaya mecbur ediyorsunuz. çünkü ses çıkarmadıkça, kibar davrandıkça, demokratik yaklaştıkça işin bokunu çıkarmaya ve iyice pervasızlaşmaya başladınız. daha fazla ses çıkarmazsak nefes alacak yaşam alanımız kalmayacak.

  yılbaşının zaten kutlanmasına izin verilmiyor bu ülkede. ama gizliden izin verilmiyor. çoğu içkili mekanın ruhsatları iptal ediliyor veya yenilenmiyor. festival ve eğlence tertipleme izni çoğu şehirde verilmiyor.(geride hiçbir çöp veya çevre kirliliği yaratacak unsurun bırakılmayacağına ve gürültü yapılmayacağına dair garanti verilmesine rağmen.)

  onun dışında içki, eğlence sektörü ve şans oyunlarına yapılan fahiş ve cizye vergisini andıran astronomik zamlar ortada. hayat pahalılığı ortada. gittikçe araplaşan toplumun faşizan baskısı ortada.

  neyi konuşuyoruz ki burada ? zaten izin verilmiyor yılbaşı veya benzeri eğlencelerin düzenlenmesine. sadece ekonomik gücü yüksek olan kesimin gettolarında bir şeyler yapmasına müsade ediliyor. o da ''şimdilik'' müsade ediliyor. vakti gelince gereken yapılacak.