şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün olmazsa yarın, yarın olmazsa öbür gün; ama bir gün mutlaka, ama mutlaka realize olacak hadise.

  2013 ya da 2014 yerel seçimleri, olmadı ondan sonraki seçimlerde muhakkak surette ak parti izmir'i teslim alacaktır. ak kadrolar izmir'de türkiye bayrakları ve ak parti bayraklarıyla arz-ı endam edecekler ve o günden sonra izmir, evelallah hizmete doyacaktır. ben eminim ki izmir bu günleri hasretle, özlemle beklemektedir. çünkü izmir'in de hizmetle tanışma vakti geldi de geçiyor.
 • yunanlar da zamanında bu düşünce ile hareket etmişlerdi.
 • izmir'in düşman güçlerin eline geçmiş olması, vaktiyle yunanlılar da almıştı, sonra biri denize dökmüştü.
 • (bkz: 30 şubat)
 • ancak hile hurda ile olabilecek olandır. dincilerin her türlü ahlâksızlığa, suça ve omurgasızlığa yatkın olduğunu düşününce senelerdir denemediklerini de hiç sanmıyorum, o ayrı. nüfusu kırıp konyalı arkadaşlarını şehrimize yerleştirmeyi denemeleri gerek sanırım öncelikle.
 • önce (bkz: binali yıldırım/#25496060)

  sonra da izmir'in göbek kaşıyan, üretim yerine ranta meraklı, kordon'da güneşi batıran, letarjik seçmeninin hazin sonu.

  laiklik vurgusu, yaşam tarzından taviz vermemeyi öne çıkaran "kent hizmetleri" söz konusu olduğunda yeterli bir cephane değil. maalesef.

  izmir gibi bir kenti yönetmek, sağ siyaset çökünce ege kıyı şeridini hasbelkader kucağında adeta bir hediye gibi bulan chp'nin harcı değil. maalesef acı tablo böyle.

  iktidar partisinin bel altı vuruşlarını, engellemelerini, muhalefete muhalefetini göz önüne alarak söylüyorum bunları. maalesef.

  keşke aksini söyleyebilsem ama üç milyon insanı sevk ve idar etmek, chp'ye fazla geliyor. maalesef.

  halbuki iktidardaki otokratik, otoriter, faşist, baskıcı, tahammülsüz ve nihayette türkiye cumhuriyeti'ni yıkmaya yemin etmiş kadrolar tarafından temsil edilen zihniyetin izmir'e ettiği zulmü lehlerine çevirebilmeliydiler. yapamadılar maalesef.

  mağdur edebiyatı öyle olmaz böyle olur diyebilmeliydiler. diyemediler maalesef.

  üstelik bu edebiyatı bütün türkiye sathında yapmalarına da gerek yok; yerel ölçekte kalıp sadece izmirlinin izmirliye propagandasını becerebilseler yeterdi. yetmiyor maalesef.

  chp, iktidar partisinin türkiye'nin geleceği için bir tehdit olduğunu çok cılız bir sesle söylüyor; kalemiz dedikleri izmir'de bile iktidar partisinin medya hakimiyetini aşamıyor. maalesef.

  misal, izmir'e zırnık koklatmayan iktidar partisine karşı fidel castro'nun şu sözünü şiar edinip öyle karşılık verseler fena mı olur: "ülkemiz insanlara maddesel zenginlikler sunmak için çok yoksul olsa da, onlara eşitlik duygusu, insanlık onuru sunamayacak kadar yoksul değildir." izmirli yoksul değil ama çalışkan da değil. savunduğu değerleri sadece gündoğdu meydanı'nda bayrak sallayarak koruyabileceğini sanıyor. maalesef yanılıyor. lafla peynir gemisi yürütüyor, komşusu açken uyuyabiliyor. maalesef.

  vaktizamanında fatsa'da fikri sönmez bütün şartlar aleyhine olmasına rağmen bir toplumsal dayanışma mucizesi yaratabilmişse izmir'in de çıkmayan canında hala ümit var demektir. ama chp'nin haline bakınca o ümidi, kitlelere heyecan aşılayacak bir fikri, bir hamleyi göremiyoruz. maalesef.

  chp'nin halka yakın olmasını çok isterdik. değil maalesef. chp'nin yaptığı hataların tenis alemindeki karşılığı için (bkz: unforced error) maalesef.

  .
 • varoş ve gecekonduların izmiri ele geçirmesi sayesinde pek az zamanda olabilecek hadise, olay.