şükela:  tümü | bugün
 • izmir’de toplu ulaşımda kullanılan kentkart, 1 haziran’dan itibaren izmirim kart’a dönüşecek. kullanıcılar açısından sistemde bir değişiklik olmayacağı için isteyen mevcut kentkart’ını, isteyen de yeni alacağı izmirim kart’ı kullanacak. yeni akıllı kartlar, yakın gelecekte izmir büyükşehir belediyesi’nin pek çok hizmetinde de geçerli olacak.

  “elektronik temassız akıllı kart” hizmeti için 13 ocak’ta yapılan ihaleyi kazanan cartek firması ile eshot genel müdürlüğü arasında 1 haziran’dan geçerli olmak üzere sözleşme imzalandı. bu yeni dönemin izmirliler için sürprizi ise “izmirim kart” oldu. yeni basılacak kartlar artık “izmirim kart” adıyla satışa sunulacak. mevcut kartlar ve dolum yapan bayilerde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. izmir’deki 90 dakika aktarma sistemi de aynen devam edecek.
  yeni akıllı kartlar, yakın bir gelecekte sadece ulaşım alanında değil, izmir büyükşehir belediyesi’nin ücret topladığı tüm birimlerde de geçerli olacak. bu konudaki altyapı hazırlıklarının sürdüğünü belirten eshot genel müdürlüğü yetkilileri, daha avantajlı ve daha geniş kullanım alanını kapsayacak yeni hizmetin izmirlerin günlük yaşamını kolaylaştıracağını kaydetti.

  basın bülteninden
 • kredi kartından kart dolumu gerçekleştirebilecekse önemli bir fonksiyon eklenmiş olur, sanki melih gökçek tarzı bir yenilik ama yinede şu önemli, kart dolumu için market arama, kart dolumu boşmu teraddütleri, baskasının basması için bozuk para ayarlama. vs.
 • bisim için de kullanılacaktır. önceleri bisim kart çıkartmaya üşenenler için bahane kalmayacaktır. ayrıca izelman otoparklarında da geçerli olması için altyapı çalışmaları hızlandırılacak.
 • 1 haziranda belediye otobüslerine bedava binmemizi sağlayacak kart olacaktır muhtemelen.

  su anda yeni sistemi belediye otobüslerine yükleyen ekibin içindeyim. ve validatörlerin %90'ına yükleme yapılamıyor. dolayısıyla izmir'de 1 hazirandan itibaren muhtemelen bir kaç gün boyunca ulaşım ya ücretsiz olacak ya da yükleme yapılamayan araçlar yola çıkmayacak.
 • şuan kartların durumu nedir biri bilgilendirebilir mi?
 • aktarması düzgün çalışmayan, öğrenciden tam alan, yükleme cihazları çalışmayan... kısaca sömüren bir sistem oldu. tiksindiğim bir sistemdir şu günlerde. rezillik bitmedi bitmiyor. nasıl telafi edilecek bir muamma.
 • ismi çok boktandır. kentkart iyiydi yahu.
 • otomatik dolum makinesini kullanmak için özel gayret gösterilmesi gereken sistem. kentkart sisteminde dolum 1 dakika bile sürmezken yeni sistemde makinenin keyfine göre sürüyor. bir de güvenlik elemanlarının sen becerememişsindir tepkisi cabası. izmir köy değildi ama köye doğru gidiyor. ileri atılması gereken adımlar geriye doğru atılıyor.
 • burada kendisi hakkında amına koduğum orospu çocuğu kartı, seni tasarlayanın sonra da onaylayanın beynini sikeyim gibi sert şeyler söylesem, bu şahıslar karşıma çıkma cesaretinde bulunur mu acaba, deyu düşüncelerle boğulmama neden olan gereksiz bi şey.

  dün akşam kartımda 9 küsür lira vardı. küsüratı hatırlamıyorum, öğrenci kartı kullanıyorum. bi kere baykuşa bindim gece. sabah da izbana bindim, otobüsle de aktarma yaptım. şehir içi otobüs, ilçe vesaire değil. işimi hallettim, otobüsle izbana gitmek için bindim otobüse. bakiyeniz yetersiz dedi. ben hayatım boyunca görmedim o yazıyı. ne zaman ki amına koydular bu sistemin, ne zaman kendini bilmez 3-5 kişi alamayacağı yarrağın altına yattı o zamandan beri burnumuz boktan çıkmıyor. şoför abi sağolsun izbana gidiyorsan bin orda doldurursun dedi. bu sıcakta güneşin altında beklemişim zaten 20 dakika, kan beynime sıçramış bi de bu oldu iyice tırlattım. bu sırada benim cebimde 5 kuruş para yok. banka kartımda da yok. kredi kartıyla da kentkart yüklemiyorlar. ilk defa birinden 90 dakikanız var mı diye rica etmek durumunda kaldım. daha halletmem gereken işler olmasına rağmen eve dönmek durumunda kaldım.

  karşıyaka izban istasyonunda indim, gişedekilere çemkiricem. onlar suçsuz, biliyorum ama sinirliyim ve hakkım yenmiş durumda. birilerine sataşmam lazım. çünkü bu ülkede işler böyle yürüyor. sen birilerinin sinirini bozuyorsun o da şikayeti alıp üsttekilerin sinirini bozuyor. baktım izbandaki gişe kapalı. önünde de kol gibi kuyruk olmuş. o gazla gittim iskeleye, ana bacı sikicem öyle sinirliyim. iskeledeki sıra afedersiniz siyahi birey üçüncü bacağı gibi. kapamışlar gişeleri saat 2 mi ne, hatırlamıyorum ama öğle arası falan değil, saklanmış sayın amına koduklarım.

  bu mu lan yapacağınız iş? şu ülkede bi sikin yolunda gitmemesinden ciddi anlamda baydım ben. miting mi yapıyonuz, kampanya mı imzalıyosunuz napıyosunuz bilmiyorum ama şunun düzelmesi için herkes bi şekilde çaba sarf etmeli. toplu taşıma işkenceye dönmemeli.