şükela:  tümü | bugün
 • izmir’de toplu ulaşımda kullanılan kentkart, 1 haziran’dan itibaren izmirim kart’a dönüşecek. kullanıcılar açısından sistemde bir değişiklik olmayacağı için isteyen mevcut kentkart’ını, isteyen de yeni alacağı izmirim kart’ı kullanacak. yeni akıllı kartlar, yakın gelecekte izmir büyükşehir belediyesi’nin pek çok hizmetinde de geçerli olacak.

  “elektronik temassız akıllı kart” hizmeti için 13 ocak’ta yapılan ihaleyi kazanan cartek firması ile eshot genel müdürlüğü arasında 1 haziran’dan geçerli olmak üzere sözleşme imzalandı. bu yeni dönemin izmirliler için sürprizi ise “izmirim kart” oldu. yeni basılacak kartlar artık “izmirim kart” adıyla satışa sunulacak. mevcut kartlar ve dolum yapan bayilerde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. izmir’deki 90 dakika aktarma sistemi de aynen devam edecek.
  yeni akıllı kartlar, yakın bir gelecekte sadece ulaşım alanında değil, izmir büyükşehir belediyesi’nin ücret topladığı tüm birimlerde de geçerli olacak. bu konudaki altyapı hazırlıklarının sürdüğünü belirten eshot genel müdürlüğü yetkilileri, daha avantajlı ve daha geniş kullanım alanını kapsayacak yeni hizmetin izmirlerin günlük yaşamını kolaylaştıracağını kaydetti.

  basın bülteninden
 • kredi kartından kart dolumu gerçekleştirebilecekse önemli bir fonksiyon eklenmiş olur, sanki melih gökçek tarzı bir yenilik ama yinede şu önemli, kart dolumu için market arama, kart dolumu boşmu teraddütleri, baskasının basması için bozuk para ayarlama. vs.
 • bisim için de kullanılacaktır. önceleri bisim kart çıkartmaya üşenenler için bahane kalmayacaktır. ayrıca izelman otoparklarında da geçerli olması için altyapı çalışmaları hızlandırılacak.
 • 1 haziranda belediye otobüslerine bedava binmemizi sağlayacak kart olacaktır muhtemelen.

  su anda yeni sistemi belediye otobüslerine yükleyen ekibin içindeyim. ve validatörlerin %90'ına yükleme yapılamıyor. dolayısıyla izmir'de 1 hazirandan itibaren muhtemelen bir kaç gün boyunca ulaşım ya ücretsiz olacak ya da yükleme yapılamayan araçlar yola çıkmayacak.
 • şuan kartların durumu nedir biri bilgilendirebilir mi?
 • bugün muhattap olduğum sistemin adı.

  öncelikle eski kentkartlar nfc'li olmadığı için kullanılamayacak sanırım. şu an dolum sistemi tamamen nfc üzerinden çalışıyor gibi görünüyor. eski kartlar hakkında detaylı bilgisi olan varsa mesaj atarsa sevinirim. eski dediysem ilk çıkan kartlardan bahsediyorum. son 5-6 senelik kartlarda nfc çipi mevcut sanırım.
 • a) bayilerde izmir kent kart stoğu vardır, izmirim kartı hiç görmedim
  b) kart yeni yazılımla dönem dönem transferlerde para almaktadır, halbuki 90 dak. ücretsizdir.
  c) izmir belediyesini, kentkart ve kartek firmalarını allaha havale ediyorum
  d) izmirlileri de seslerini çıkartmadıkları için kutluyorum.. eylemsizliği böyle anladıkları için...
 • aktarması düzgün çalışmayan, öğrenciden tam alan, yükleme cihazları çalışmayan... kısaca sömüren bir sistem oldu. tiksindiğim bir sistemdir şu günlerde. rezillik bitmedi bitmiyor. nasıl telafi edilecek bir muamma.
 • kentkarttan kendisine geçişi bir hayli sıkıntılı olmuş toplu ulaşım kartıdır.