• sözlükte izmir'e laf etmekle allah'a sövmenin bir olması sebebiyle sahibi lince uğrayacak başlık.
  • evet öyledir.

lütfen meraktan ziyaret bile etmeyin.

gelmeyin.
  • adam kocaeli’nden geçerken falan anlamış izmir’in balon olduğunu bakın kocaeli diyor sen izmit’le karıştırdın sanırım ilaçlarını falan unuttuysan.
    gelmeyin kardeşim izmir’e size sakarya, erzurum,yozgat falan müstehak.
  • izmir'in balonluğunu bilmem ama,
    'sabah kahvaltıda boyoz yedim acaba nereliyim' yazabilmek için başlık açan tiplerden dolayı ve daha birçok saçmasapan yersiz ve komik izmir güzellemelerinden dolayı izmir'e ve izmirlilere antipati duyuyorum artık. izmir ve trabzon. bi bitmediniz be.
  • izmir’de doğdum ve büyüdüm ve ne yazık ki katılıyorum.
    belki gezmek için gelene harikadır bilemem, ama burada yaşamak o kadar da harika bir şey değil. mesela çok merak ediyorum bu şehirde geçirdiğiniz iki haftadan sonra nasıl yapacak bir aktivite buluyorsunuz? gidilecek yerler o kadar sınırlı ki bir süre sonra aynı şeyleri yapmaktan, aynı yerlere gitmekten illallah geliyor be.
    sadece bu da değil, izmirde büyümüş çoğu kişi birbirini tanıyor mesela konuştuğunuz insanın eski sevgilinizin kuzeni çıkma ihtimali %75 falan.
    bir de yıllardır şöyle bir muhabbet var, “izmir’de herkes birbirine tanımasa bile gülümsüyor, selam veriyor” siz dalga mı geçiyorsunuz? bunu diyenler hangi izmir’de yaşıyor merak ediyorum.
    ha bide diğer şehirlerden daha güvenli olduğu da söyleniyor. gelin isterseniz bir gece vakti iki kız buca’ya gidelim? o kadar uzaklara da gerek yok gece 12-1 gibi kıbrıs şehitlerine de gidebiliriz bakalım ne kadar güvenliymiş.
    burası yıllardır gelişmeyen bir köy, gözünüzde fazla büyütmeyin, üzülürsünüz *

edit: bu başlığa yazan en az bir izmirli ile kuzenizdir muhtemelen, en kötü eski sevgili, bilemedin 35 adet ortak arkadaşımız banko mevcuttur.
  • izmir'de 4 yıl yaşamış bir insan olarak, ben de izmir'deyken balon olduğunu düşünürdüm ancak izmir'de yaşamanın konforunu, güzelliğini ve izmir'de yaşamanın yaşam kalitesini ne kadar artırdığını istanbul'a taşındıktan sonra anladım.

not: istanbul'u seven biri
  • böyle başlıkların açılması iyi oluyor cidden
    siktirin gidin işte gelmeyin ne güzel.
  • abartilmis degil afedersin zikilmis bi balondur.. tum turkiye gibi..

lakin turkiye, adeta allah'in cennetinden cikma bir mucizeyken, insanlarin uzerinde yaptiklariyla cehenneme donmus, talihsiz bir kara parcasidir.

izmir'in ve turkiye'nin en buyuk talihsizligi yine biziz.
  • abartıldığını sanmıyorum ancak ilk gittiğimde beklentilerimden dolayı hafiften şaşkınlığa uğratmış yine de çoğu yerleşimden güzel bulduğum ildir. metropolden ziyade kocaman bir köyler federasyonu olarak düşünülmelidir.
  • istanbulda dogmus buyumus ve 8 sene once izmire goc etmis birisi olarak su haliyle dogrudur diyecegim onerme.

dogrudur cunku izmir 8 sene once geldigim yer degil. ilk tasinacagimiz zaman izmiri hic bilmememize ragmen sans eseri bostanli atakent tarafina tasindik. sans eseri diyorum cunku bana gore izmirin en sakin yeriydi oralar.

tasindigimiz zaman inanilmaz mutluydum. sehirde trafik yok, insan yok, kimse kosturmuyor, bir toplantidan ciktim kostura kostura digerine yetiseyim moduna girmiyorsun, 5te isten ciktin mi 20-30dk civarinda evde oluyorsun ki o da benim evimle isim uzak olmasindan kaynaklaniyor vs vs.

bunlarin hepsi gecmis zaman artik. ben de dahil olmak uzere istanbullular olarak bu sehre geldik. sehri kalabalik hale getirdik, sakinligine uyum saglamak yerine onu da kosturur hale getirdik.

son bir senemi istanbul atasehirde gecirip pesinden tekrar atakente dondum. net olarak soyleyebilirim ki atasehirde daha az trafik var. bostanci sahile indiginizde bostanli sahilden daha sakin olabilme durumu var.

bundan 5 yil once izmir ovgusu/sisirmesi balon degildi ancak artik balon. izmirli insanlar bunu kabullenmek istemiyor ancak o sehir bozuldu artik ve kocaman bir kaos haline dondu.
hesabın var mı? giriş yap