• sabah sabah sinirimi bozan saçmalık. gereğinden fazla anlam yüklemeyin şu şehre.

oto boka biz şunu deriz biz bunu deriz muhabbeti vardır ki bu olaya hiç girmeyeceğim!

edit: herkes izmirli olduğunu, izmir’de yaşadığını belli etme çabasına girişmiş. izmir dışında başka şehir görmemiş insanlar gelmiş burada ahkam kesiyor.

herkes de doğuştan izmirli sanki. sırf sahil kenti diye anadolunun bir şehrinden farkı olmayan yeri metalaştırmışlar farkında değiller.
  • senelerce yaşadım ancak diğer şehirlerden bir artısını göremediğim için katıldığım düşünce. bünyesinde istanbul gibi çok sayıda hırt, ayı vs. bulundurur. yeri geldiğinde çağdaşlığı, modernliği kaptırmayanların da gereksiz yere nasıl kabalaştıklarını, ayılaştıklarını çok defa gördüm.
  • yine izmirli olmayanlara dert olmuştur.

arkadaş bu şehri abartan izmirliler ya da izmir'de yaşayanlar değil diye bin kez söyledik. madem abartılmış, bir de başlık açıp sen abartma. verme prim bu şehre.
  • doğru bir önerme
  • (bkz: sen gelme ulan ayı)

adam izmir'in yazamıyor ama izmir'i eleştirecek cesareti bulabiliyor.

gelmeyin buraya.
  • evet öyledir.

lütfen meraktan ziyaret bile etmeyin.

gelmeyin.
  • çocukluğunda topunun izmir'de bir inşaata kaçtığını düşündüğüm yazar beyanı.
  • aynen aynen çok abartılmış, çok kötü bir şehir burası gelmeyin, lütfen göç etmeyin, rica ediyorum sadece izmirliler yaşasın şu şehirde.
  • neden bu kadar insanlara dert olduğunu anlayamadığım durumdur.
  • askerliğimi narlıdere istihkam kışlasında yapmış biri olarak bolca gezme fırsatı bulduğum şehir. evet alsancak sahil boyu gerçekten güzel, karşıyaka geçrekten efsane güzel bir yer ve daha niceleri bir istanbul metropolu gibi beklenti içinde olmak manasız. güzel şehir izmir güzel insanları var.
hesabın var mı? giriş yap