şükela:  tümü | bugün
  • biran önce çözülmesi geren sorundur. yetti artık.
  • hakikaten şehrin bazı bölgelerinde bu kokuyu yıllardır çekmekte izmir halkı.

ben özellikle bu kokuyu bornova'da solumak zorunda kalıyorum. izmir garajının olduğu bölgede ve metroyla bornava giderken yanlış hatırlamıyorsam eğer halkapınar ve bölge istasyonları arasında kalan bölgede bu keskin pis koku nefes almanızı oldukça zorlaştırıyor. hatta dolmuşçular kendi aralarında bu konu hakkında espri bile yapıyorlar. şöyle ki, telsizden nerede olduğunu soran arkadaşına, dolmuş şoförü ''kokuyu almıyor musun'' demişti, kokudan kendimden geçmiş haldeydim ama yine de gülmüştüm.

yani belediyenin bu sorunu, bu kokuyu gidermesi lazım da sanmıyorum ki bir şey yapsınlar.

edit: alttaki yazarın iddia ettiğine göre pişmiş arpa-pirinç kokusu falanmış bahsettiğim koku. iyi de bu kokunun bok gibi koktuğunu ve hava kirliliği yarattığı gerçeğini değiştiriyor mu? ha?
  • izbana bindiğinizde ciğerlerinizi tıkar bu koku. halkapınar, konak dolaylarında nemle birleşince dayanilmaz hâl alır. şansınız varsa burnunuz çabuk alışır. azizim çöz artık şu meseleyi be.
  • ahmet priştina zamanı olmayan, çözülmüş olan koku sorunudur.
    ne zamanki şu buzdolapçı geldi, koku gene hortladı.
    be adam çözüme ulaşmış bi sorunu nasıl geri döndürebilirsin, büyük yeteneksin.
    diğer büyük yetenek de, şu belediyecilikten zerre nasibini almamış adam yerine (bkz: tunç soyer) gibi düzgün bi alternatif çıkaramayan chp.
    ve takım tutar gibi chp'yi tutup karşısına adam gibi bi alternatif çıkaramayan ve o alternatifte birleşemeyen izmir halkı.
    ağlayın şimdi otobüsler bok oldu, her yer bok kokuyo diye.
    müstehak size bokunuzda boğulmak.
  • vardır. bir lağım kokusu başlığını, entrysini bile siyasete, ıvıra zıvıra çeken elemanların görmezden geldiği durum ayrıca. ne alakaysa. aramızda lağım kokusu sevenlerde varmış meğer. neyse.(bkz: denizi lağım kokan izmir şehri)

(bkz: kokuyo mu kokmuyo mu onu söyle)
  • en azından suyumuz kokmuyor kardeş. ayrıca beğenmeyenlere (bkz: bsg) de izmir temizlensin denilmektedir.
  • yalanın daniskasıdır. izmirde doğup büyüdüm böyle bir koku hiç burnuma gelmedi. milletin işi gücü yok izmiri kötülüyor lan ve bunların çoğu istanbullu. bence bu kesin (bkz: kıskanmak)
  • kendi göt kokularını izmir kokusu sanan ak trollerin sanrısıdır, yoktur.