şükela:  tümü | bugün
  • tdk'ya göre yobazın anlamlarından biri de şu imiş: bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse). bu tanımdan hareketle, en azından benim hatırlayabildiğim son 10 yılda bilerek halka arsenikli su içirmiş, metro diye yeraltına şehir inşa ettiğinden midir nedir lisedeyken okuluma gitme hayalleri kurduğum metroyu, üniversiteyi bitirdiğim halde hala bitirememiş, metro çalışmaları nedeniyle tüm yolları, trafiği mahvetmiş, izmir'i adeta büyük bir köy haline çevirmiş belediyeyi hala seçebildiğine, ve yapılan her eleştiri karşısında "hükümet para vermiyormuş" şeklinde savunma yapabildiğine göre izmir halkı, izmir'in en yobaz şehir olmasa da, yobaz şehirlerden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır bana göre.
  • " uuuu beybi yobaz kelimesine hangi sözlükte baktın" denilesi ifadedir ki gülmekten kendini alamamak deyiminin karşılığıdır.
  • bu hem akp lileri hemde chp lileri kızdıracak biliyorum. ama birinin iki partinin de "aydın" kavramıyla uzaktan yakından ilgisi olmadığını söylemesi gerekiyor. asıl sorun bu halkın iki partinin düşünce sitemine mahkum bırakılmış olmasındadır. her iki partinin düşünce anlayışında yobazlık açısından bir farkı yok. yıllarca kemalizmin baskısı ile ezilmiş dinciler, şu an elde ettiği sopa ile geçmişin intikamını alıyor. bize de geri kafaların kavgasını izlemek düşüyor.
  • ayrıca bir akp sempatizanı tarafından, izmir takım tutar gibi parti tutmakla eleştirilmiş... ironi ironi olalı böyle troll görmedi arkadaş.
  • kafayı izmir'imle bozmuş beyinsiz şakkoşların son attırığı. işine geldi mi demokrasi, aydınlık, eşitlik der ama tek birinin bile dinamiğinden habersizdir. kendi ayak kokulu değerlerine giden araçlardır onlar anca. he de geç. he yavrum he.
  • yobazlığın en güzeline sahip şehirdir. diğer şehirler de yobaz olacaksa böyle olmalıdır.