şükela:  tümü | bugün soru sor
 • senelerdir bir efsane olarak dolanan (ve ancak efsane olarak kalan) izmirli kizlar ekolüne denk düşüyor olması icap eden izmirli erkekler ekolü. madem bu şehrin kızları sarışındır, mavi gözlüdür, uzun bacaklıdır, havalıdır, seksidir, bir elleriyle omlet yaparken diğeri ile çorba karıştırabilirler, erkekleri de öyle olsa gerektir. (bir kaç özellik modifiye edilebilir) oyle degil mi alanson bombili bilibili bom.
 • izmirde doğup büyümüş, simit yerine ("simide" demeye bile gönlüm el vermezken bakınız ki) gevrek, çekirdeğe çiğdem ve ötenaziye gımbak diyen insan cinsinin erkek olan bölümü. öte yandan öldürmek istediğim insanlar kümesiyle kesişen eleman sayısı çok yüksek olan bir kümenin insanları oluşu da bu entry'i girmeme nedeni olmamalı, olmamıştır, olmuyor. (bkz: andaval izmirliler)
 • simit yerine (apostrof e yapamaz bu eller o istanbul artifact'ine) gevrek, çekirdek yerine çiğdem (çiğdem çiğdim midir peki bu o halde? madem öyle işte böyle olsundur), ötanaziye gımbak ve tokaya da tırkı diyen bu insanlar kümesi elbette şu insanlar kümesini de kapsamaktadır ki (bkz: izmirli kizlar)

  evet bu kadar daha ne dikeliyorsunuz*?
 • istanbul'a geldikleri zaman bir andaval istanbullu* olarak ceplerine bizzat hazırladığım kentkartı koyup "hadi canım selametle git, iyi yolculuklar" demekten büyük zevk aldığım insanları içeren küme olduğu da bir gerçektir, öyledir.
 • izmirli kizlari tavlamak ve gurbete gitmelerini engellemek icin oyle guzel bir yontem gelistirmisler ki karsi koymak imkansiz. kadinlari tavlama tekniklerini cok iyi biliyorlar. aslinda yigidi oldurelim ama haklarini yemeyelim: cok kibar ve nazikler, eglenmesini biliyorlar, en onemlisi kadinlarin ne istedigini gozlerinden okuyabiliyorlar.
 • sanırım izmir dışına çıkınca kafayı yiyip spawn olan erkekler. o erkekler ki istanbulun kızlarını tacizden yıldırmış, entryler girdirtmiş, adeta bir keanu reeves* edasıyla benim olmalısın demiş.. olmazsa çıldırmış..

  şahsen, buradakilerin* hepsinin aklı yerinde*. hepsi yakışıklı, hepsi hoş sohbet. buradan, onları korumayı borç bilir; gözünüzle görüp, bizzat ellemeden haklarında atılıp tutulanlara inanmayın der ve ışıltılı gözlerimle* ufuğa doğru derin derin bakarak, saçlarımı* bir o yana bir bu yana sallayarak selam ederim.
 • akıllarının ve çeşitli uzuvlarının yerinde olduğu kimi kaynaklarca beyanatlarla teyid edilmiş izmirli erkekler, ki kaynağımin tecrübe hususunda sağlam olduğuna inanıyor ve tavsiye ettiği üzere "bizzat ellemek" teklifine sıcak bakıyorum. maksat bu şahane ege insanını doğru tanımak, efe'lerin diyarı izmir'e bir köprü kurmak olsun der ve aynı ışıltıyla bakar, üsküdar'a gider iken istanbullu* edasıyla savururum saçımı. sarışınım, sarı, sarı..sarı..sarı (burada tape sarmış)
 • durun, izmir'in erkeklerinin özellikleri bu kadarla bitmez. sorarım size*, hangi izmir erkeği, yanında en az kendisi kadar mükemmel olmayan bir bayanla birlikte görülmüştür? mükemmel değilseniz onları elde etmek için bırakın köprü kurmayı tünel, hatta ve hatta cami yaptırsanız onları elde edemezsiniz.
  yine de dert etmeyin. izmir'in insanı bile farklıdır, batı standartlarında bir yaşama sahiptir*derler, işte o batı standartını denizaşırı ülkelere* gitmiş; görmüş geçirmiş erkeklerde de yakalayabilir, evet, hatta onlara bizzat elleyebilir, izmirin erkeklerini gerçek sahiplerine bırakabilirsiniz.
  son olarak her horoz kendi çöplüğünde ötmeli* diyerek uzattığım dost elini çekiyor, erkeklerime dokunacak olanı param pinçik edeceğimi belirtip tape*'in play tuşuna basıyorum...
 • ben genelde esmer, ince uzun ve zeki olanlari ile karsilastim. guzel insanlardir.
 • guzellikler icerisinde* dogmus,guzel yasayan,yasamaktan keyif alan, kendileri icin yapilan pic,abaza yakistirmalarina bile tebessumle karsilik veren erkekler.

  ps: 2,5 yil sonra bu entry yazari tarafindan okundugunda bir bok anlasilamiyor oldugundan soyle bir elden gecirilmistir.*