• burda bu başlıkta yazılanları okuyunca, anamın da izmirli olduğu için, yollu olduğunu öğrendim. gideyim bıçaklayayım da yiğit has anadolu erkeği olduğum belli olsun.

tanım; diğer anadolu kızları gibi iyidirler hoşturlar.
  • her sevgilim bi kere versin ama karım bakire olsunculara, bakire olmayan (namuslu!) kızlara muhtemelen "patlak", "orospu" gibi sıfatlar verenlere göre eğlenilecek kızdır.

aslen ise türkiye'nin herhangi bir yerinde rastlayabileceğiniz kızlardandır işte.

sanıldığı gibi öyle ekstra güzel de değiller efenim.

edit: o değil de "eğlenilecek kız" nedir allasen ya? kim çıkardıysa şu tanımı kafası çok güzelmiş gerçekten.
  • deniz kokar....

(bkz: koklamasini bilene)
  • erkeklerine, ister sevgilisi olsun ister oğlu , kadına nasıl davranmasını gerektiğini öğretenlerdir.
  • hiç izmirli kız tanımadığım bir dönemde de bu "izmir'in kızları şahane olur" lafı dolanıp dururdu çevremde. şöyle şahane olur, böyle şahane olur diye anlatırdı millet. ben merak ederdim nasıl yani filan diye. o zaman öyle internet de çok yaygın değil açıp da google'a yazamıyoruz "izmirli kız göster bana" diye. lan şaka maka böyle google araması yapan adamlar var lan bu memlekette (google'ı ben kurduğum için hor görebilirim bu adamları tamam mı?) neyse... bi dönem böyle kafama takıldı bu kızların güzelliği. bir sürü kızla tanışıyorum filan (uuu alt metne gel) bir içim su, yok böyle bir güzellik; soruyorum nerelisin diye, bekliyorum izmir diyecek ve ben de "izmir'in kızları mı? aaaaağğğbi manyak oluyolar yaa!!" diyenler kervanına katılıcam. kız oralıyım diyor, buralıyım diyor (şehir adı verip de diğer şehirlerimizi rencide etmek istemedim) izmir demiyor. gel zaman git zaman işte bi sürü güzel kız gördüm birinin ağzından "izmirliyim" lafı çıkmadı.

sonra bir gün ben tanıştım bu izmirli kızlardan biriyle. "lan güzel güzel diyorlarmış meğer muhabbeti güzel olur demeye getiriyorlarmış" dedim içimden.

yani tamam güzel ama öyle ahım şahım bir güzelliği yok. ama otur saatlerce konuş. zamanı şaştım kızla sohbet edicem diye. fena bir özgüven. kasılma masılma yok (core2duo 3.2 ghz işlemci, 4 gb ram varmış kasılma yokmuş). tabii bu özgüven midir bu 'izmir'in kızları güzel olur' lafını ortaya çıkaran yoksa bu laf mıdır bu kızları bu kadar özgüven dolu yapan, bilinmez. ha tanıdım da noldu ne değişti derseniz hiçbir şey.
  • ne kadar hallenip de, elde edemeyen yobaz, uğursuz, uyuz varsa bu güzelim kızlara bok atar. ha onlar için fark etmez, izmirli, manisalı, ankaralı, istediğini alamadığı sürece sallar bunlar.
  • bakımlı olmayı bilen kızlardır. ne fazlası ne eksiği var bunların diğer yurdum kızlarından. bir kaç kere izmirde bulundum ve kişisel gözlemlerim şöyleydi. örneğin o sürekli izmirde içiliiirrr denilen mekanlara gittim. bildiğin haremlik selamlıktı arkadaş. hiç de öyle söylenilen gibi izmirli kız eğlenceli olur açık olur rahat olur durumu görmedim ben. gayet 5 sap bir masada 5 kız ayrı masada içiyordu ezici çoğunlukla.
    genel olarak izmirde bir şekilcilik gördüm ben. erkekler sürekli poz kesiyor kızlar da ayy bana bakıyosun ama sana bakmam modunda sürekli. herkes birbirini kesiyor ama kimse kimseye yavşamıyor durumu yani.
    tuhaftı.
    bir de şu var izmirli kızlarda. acayip iyi satıyor kendini. hayır lan hayvanlaşma. ambalaj anlamında söylüyorum.
    bir havaları var yani. ister istemez o hava ve eda çekici geliyor bazılarına. fiziksel bir farklılık yok bence diğer şehirlere göre.
    objektif meramıım budur.
  • izmir'li kızlar hayatta her zaman 1-0 öndedir, çok net.
  • kusura bakmasınlar izmir'de uzun süre yaşamış ve yorum yapabilecek kadar izmirli kız tanımış biri olarak pek bi numaraları olmayan kızlardır. gene de yurdum kızlarıdır işte.
hesabın var mı? giriş yap