şükela:  tümü | bugün
 • akraba evliliğin batı bölgelerinde az olması.
 • kemalist rejim döneminde gerçekleştirilmiştir.
 • güneş vücutlarına vurmuş :)
 • ruhlarının ve düşünce yapılarının yüzlerine yansıması.
 • izmirli değillerdir doydukları yer izmirdir.
 • paradır.

  ''nasıl yani??'' dediğinizi duyar gibiyim. ancak izmir'in varoşlarında bu güzel kızlardan pek bulunmaz. izmirli güzel kız nitelemesinin muhatabı kızlar, dikkat ettiyseniz, izmir'in kaymak tabakasından, ''elit'' diye tabir ettiğimiz kısımdan çıkar. zira izmir'de elit çoktur. peki bu elit tabakanın ortak özelliği nedir? zengin olmaları... zengin adam da gider, en güzel kadını seçer evlenmek için. güzel kadından da güzel kız çıkar. iyi beslenme, bakım falan da var tabii ama güzellikte en belirgin husus gendir. inanmayan çok ayrı çevrelerde büyüyen tek yumurta ikizlerini incelesin. 30 sene sonra da ikisi birbirinin aynı oluyor..

  velhasıl kelam, izmir özelinde değil, her yerde, genellikle zenginlerin kızları güzeldir.
 • nedeni yoktur.

  çünkü izmirli kızlar başka herhangi bir şehrin kızlarından belirgin derecede daha güzel falan değildir. uzun bir süre izmir'de bulundum, ne izmir'e ne de kızlarına bir gıcığım var. ama yapmayın şunu ya artık. ne siz izmirli kızlar çok güzel ya diye yersiz bir tespit yapın, ne de izmirli kızlar bu yüzden kendilerini bir şey sansınlar. hayır en kötüsü de bunu bir gerçek olarak kabul edip kendini tanrıçalaştıran bazı izmirli kızların varlığı. sözüm meclisten dışarı ama malum kişiler şunu yapmasa daha güzel olacaklar gerçekten.

  eminim bu çok güzel dediğimiz kızlardan diğer şehirlerde de fazlasıyla var zaten. sorun nedir yani? biraz daha mütevazı olsak.
 • açıklıyorum " izmirli kızlar güzeldir agaaaa " lafı tamamı ile g.tten sallamasyondur. izmirli kızların güzel olmasının bir kaç nedeni var.

  - öncelikle izmirli olmamaları çünkü nasıl ki istanbulda has 100 - 150 yıldır istanbulda yaşayan istanbullu bulmak zor ise izmir'de de köy kasaba yerleri haricinde 100 - 150 yıldır izmirde yaşayan has izmirli bulamazsınız. izmirli kızların güzel olmasının asıl sebebi göçmen kızların güzel olması'dır. çünkü nereye elinizi atsanız bir arnavut bir boşnak ne biliyim makedon bulgar yada giritli veya selanikli falan denk gelir. en kötü ihtimalle izmirde güzel bulduğunuz bir kızın kanında %25 oranında bu saydığım göçmenliklerden birisi yada ikisi vardır. aynı şey erkekler içinde geçerlidir.

  - para mevzusuna gelince evet izmirde zengin insan sayısı yada gösteriş yapmayı seven insan sayısı diyelim biraz fazla. tıpkı diğer 3 büyük şehirde olduğu gibi. bu yüzden kızlar asla süslenip püslenmeden dışarı çıkmazlar. ciddi söylüyorum akşam tanıştığınız kızı sabahın köründe elinde sigara ile ekmek almaya giderken falan görürseniz tanıyamazsınız.

  - 3.cü ve en büyük etken ise sosyal olmaları. gerçekten izmirde bir çok kızın sosyal çevresi geniştir. bu yüzden birbirlerinden akıl fikir almaları kolaylaşır. hal böyle olunca ortaya çok değişken profilli bir kız çıkar. bu yüzdendir ki izmire başka küçük şehirlerden üniversite okumaya gelipte kız arkadaş yapmak isteyen cengaverler izmirli kızlarla karşılaştıklarında kayaya toslamış gibi olurlar neye uğradıklarını şaşırırlar.

  - izmir kızı ikizler burcu kadınıdır - yay burcu kadınıdır - aslan burcu kadınıdır a dostlar. değişkendir saniyesi saniyesini tutmaz. gezmek tozmak ister. para harcamak en gözde mekanlarda takılmak ister. hiç düşünmeden tekmeyi koyar kıçınıza. izmir kızını aşık etmek - kandırmak zordur. çünkü görmediği p.çlik kalmamıştır zaten izmirde... izmir kızı benzemez daha önce gördüğünüz kızlara... havasındanmıdır suyundanmıdır bilinmez ama izmirin havasını 1 kere koklayan suyundan bir kere içen kız değişir bambaşka biri olur çıkıverir. aslında fazla söze gerek yok... bırakalım sezen abla anlatsın bizlere...

  anlat be sezen abla nasıldır izmirin kızları ?
 • izmirli kizlar kadar izmirli erkeklerin de payi buyuktur.
 • öncelikle (bkz: neye göre kime göre)

  sonrasında, şahsi fikrim ve beğenime göre izmirli kızları -türkiye standartlarının üzerinde- oldukça güzel bulan birisi olarak kendimce sebeplerini açıklayayım:

  - genetik: doğuştan gelen fiziksel ve yüz güzelliği
  - bilinç: güzelliklerini nasıl sunacaklarını bilmeleri; başta giyim olmak üzere, saç, makyaj, süs vs. işini pek çok başka şehir kızlarından daha iyi yapmaları
  - psikolojik faktörler: özgüvenleri, rahatlıkları ve güzelliklerinden emin olmaları