şükela:  tümü | bugün
  • sık sık izmirli taraftarlar tarafından bizans olarak isimlendirilen üç büyüklere yapılmış tezahürat..bizans yakıştırması göztepe, tezahürat ise karşıyaka tribünlerinden çıkmadır, karşıyaka ve göztepenin birleştiği yegane konuda budur.
  • efes pilsen- karşıyaka veya efes pilsen- tuborg(bkz: troy pilsner) maçlarında efes tribununde oturan izmirlilere yapılan klasikleşmiş tezahurat
  • bileğinde kolunda yüreğinde aklında güç olmayan basit insan bir güçlünün peşinden gider. o adamlar hayatları boyunca hiçbir kavgasının içinde olmadıkları o takım için galatasaray, fenerbahçe, beşiktaş diye kendini yırtıyor ya, o an işte o adamın en güçlü olduğu an.
  • tuttuğu istanbul takımın tek bir maçına bile gitmemiş, yada es kazara 1-2 maçına gitmiş izmirlilere ithafen, gerçek izmirliler(karşıyakalılar, göztepeliler, altaylılar) tarafından söylenen tezahürat.
  • şu an izmir sokaklarında yankılanmakta olan tezahürat.. pek gerek yok sanki.. ne yapıp edip izmirli muhabbetine bağlayacağız ama biliyorsunuz..
  • sporu şiddekten arındırmaksa amaç, şehrinin takımını tutmanın kültürel bir tercih ve değerlere sahip çıkmakla ilgili olduğunu ve futbola asıl böyle bir anlam yüklersek bazı şeylerin değişeceğini bir türlü anlamayan topluluk. sonra şehir milliyetçiliği teraneleri. boyoz ayinlerine, gavuruz biz kırkırdamalarına girmiyorum bile. türkiye'nin geri kalanından ne kadar da farklı olduğunu din üzerinden bir espiri ile dile getirmekten haz alan insanlara bir bakıyorum, basit taşra hareketleri. siz istanbul'a platonik aşıksınız, istanbul avrupa'ya,..
  • sonuna kadar haklı bir söylem; bir takımı tutmak için kupalara gerek olmadığının bilincine vardıracak kadar gerçekci bir söylem, futbolu karşılıksız sevenlerin dillendirdiği bir söylem zaten takımını karşılıksız sevdiğinde ortaya çıkar böyle şeyler.
  • dün bir kez daha bu yanlışı yapmakla kalmayıp üstüne kutlama yapmaya kalkanlara karşıyaka'da ezberlettirilen söz öbeği.

karşı taraftada farklı şeyler olmamıştır eminim.
  • dün maçtan çıkan ksk, ve bucaspor taraftarı'nın şampiyonluğu kutlayan gs taraftarına bağırmasıyla yeniden aklıma gelen cümle.
    ben de izmir'li ve fenerbahçe'liyim ama, biraz sert olsa da aslında doğru sanırım be bu cümle. herkes kendi şehrinin takımını desteklemeli.
    barcelona'ya gittiğimde, sadece barça taraftarının değil, krala yakınlığıyla bilinen espanyol taraftarının bile nasıl şehirlerine sahip çıktığını görmüştüm. ve madrid'e spor anlamında nasıl düşman olmalarını.
    belki de merkezi bırakıp kendi mahallemizin takımlarını desteklemek, yeni rakipler çıkaracak bu büyük takımlara.
  • yıllardır bir taneniz süper lige çıkamıyorsunuz, elin akhisar gençlik bilmem ne belediye gücü sporu süper lige çıkıyor ondan sonra millete saldırıyorsunuz. bir istanbul beyefendisi olarak kınıyorum sizi.