şükela:  tümü | bugün
 • ulusalcı, laikçi, kemalist teyzelerin son yaşanan anayasada laiklik tartışmalarından sonra kamuoyuna cevabı:

  "bunlar laiklik karşıtı, bunlar şeriatı getirecek dedik dedik inanmadınız, bak ne oldu şimdi?"
 • "en okumuşu, en yalayıp yutmuşu bile, üç kemalist teyze, cumhuriyet okuru iki emekli amca kadar öngörülü çıkmadı. otur özeleştiri yap."

  ismail saymaz

  https://twitter.com/…ymaz/status/800961217934348289
 • vallâ canım onlar başından beri haklıydı da sen ahmak bir liboş, ikiyüzlü bir hippi bozuntusu, bu ülkenin kimyâsını bilmeden sallayan bir câhil olduğun için duymadın bilmedin görmedin. şimdi bir şeylerin farkına varıyorsan da vallâ artık varmasan da olur.

  sen "apo çıkarılsın kürtler öyle istiyor." diye imzâ kampanyası düzenlerken bu insanları küçük gördün; balkonlarına astığı bayrakla, atatürk posteriyle alay ettin. başörtüsü için duyar kasarken "kemalistler!" diyerek asıl ayrımı, asıl saygısızlığı duyarsızlığı bizzat kendin yaptın. vatanseverliği faşoluk belledin, asıl faşoluğu yapanları "ama onlara bok yedirildi." diye savundun, "yeter ki kemalist dikta gitsin, ülkenin anası ağlayacak umrumda değil." biçiminde inanılmaz bir aymazlıkla yetmez ama evet diyerek ülkenin ipini kendi ellerinle çektin. "hepimiz ermeni'yiz!" diye bağırırken kırım tatar türkleri'nin, çerkesler'in, bulgaristan türkleri'nin çektiği acıları hatırlamayı bırak çoğu zaman bilmedin bile, mavi alay nedir yüksek olasılıkla bilmiyorsun. sabiha gökçen'in ismi havaalanından geri alınsın derken apo'nun heykelini dikeceğini söyleyen adama alkış tuttun. insan ayrımını, acı ayrımını, terör ayrımını sen yaptın.

  hâlâ da götten uydurma terimlerle insanları yaftalıyorsun. izmirli olmakla diyarbakırlı olmak arasındaki farkı herkesten önce sen yaratıyorsun. götüne kaçasıca -cı -ci eklerinle insan sınıflandırması yapıp hak verdiğini söylerken bile insanlarla kafanın içindeki o cevizden utanmadan alay ediyorsun. herkese duyar kasıp tek derdi vatanseverlik olan insanlara bir kez bile kulak vermiyorsun.

  vallâ bence sen hâlâ bir bok bilmiyorsun.
 • doğrunun doğruluğu zamanla değişmez, haklı çıkmak yoruma dayalı alternatifli kuramlar için geçerlidir. bulutlara bakarsınız yarın yağmaz dersiniz haklı çıkarsınız. ama mesela galileo "dünya dönüyor" dediği zaman haklı bulunmamıştı. yargılandı, alay edildi ama o yine hafızalara kazınan sözü sözü söyledi:

  - eppur si muove (yine de dönüyor)
 • ismail saymaz zırvası. zırva olan kısmı laikçi teyzelerin akp'nin şeriat arzusu hakkındaki öngörüsü değil. mereolojik hata diye birşey var. yani bütüne ilişkin özelliklerin parçaya atfedilmesi. parçaya bakarak bütünü tanımlama da diyebiliriz. şimdi bu laikçi teyzelerimiz 97 yılında 28 şubat döneminde post-modern darbenin etkisiyle üniversitede başörtülü öğrencilerin okumasına da tahammül edemiyordu. hadi islamcı mağduriyet edebiyatı yaptığım sanılmasın, kürtlerle, ermenilerle ne zaman dayanışma içine girmiş bu teyzelerimiz. tutarlı özgürlükçü bir çizgide hiçbir zaman olmadılar. o yüzden laikçi teyze demeyelim, ulusalcı kitle diyelim. chp seçmeninin kahir ekseriyeti olsun, vatan partisi olsun, sözcü taifesi olsun. laiklik hassasiyetinin binde biri demokrasi ve özgürlük, evrensel sosyal demokrat ilkeler noktasında da olsaydı bugün chp 91 seçimlerinde hep milletvekillerine demokratik siyaset zemini açan shp çizgisinde olur, çözüm süreci eleştirilmez bilakis desteklenir, orducu/millici çizgi eleştirilir, devlet kutsanmaz, sınır ötesi tezkereler havada uçuşmaz olurdu. konu buraya nasıl geldi bilmiyorum ama yıl olmuş 2016 hala ismail saymaz referanslı konuşmak da nedir allaşkına. bildiğimiz sevdiğimiz ismail saymaz 7 haziran'da yaralandı, 15 temmuz'da da son nefesini verdi.
 • şu fevkalade manidar ve gerçekçi duruma dair tespiti içeren ve ismail saymaz'ın tweeti ile de desteklenen başlığın altında dahi solcucukluk & devrimciciklik adına haybeden kurdloverlık kastıran acınası boş beyinleri ve yine elbette ki her devrin umum evi emekçisi liboşları görebiliyoruz yine ve yeniden, şimdi bunlar mı oturup da özeleştiri yapacaklarmış ya da yapsınlar diye arzu ediliyor?

  meh.
 • nato kafa nato mermer.

  şu son 10 yılı sanki yaşamamışız. ülkenin bir bölümü "bu gidiş gidiş değil, laiklik tehlikede, cumhuriyetin kazanımları yok ediliyor" dedikçe "bunlar laik bürokratik elitlerin ayrıcalıklarını kaybetmemek için söylediği şeyler" dendi, "paranoya" dendi, "laik depresif" dendi, bizzat bu insanların giyim kuşamıyla dalga geçilip "laikçi kemalist teyze saçı"ndan dem vuruldu.

  şimdi bu korkulanların hepsi gerçekleşti. bütün öngörüleri yanlış çıkan, üstelik laik cenahı şekilde görüldüğü gibi etkisizleştirmek ve reflekslerini köreltmek suretiyle bu süreçte az ya da çok katkıları olan taş kafalar ise aynı goygoya devam ediyor. insanda biraz utanma olur.
 • ulusalci agziyla konusmak yakismiyor saymaz'a.

  uzuldum kendisi adina..
 • (bkz: laisizm)