şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: 35 bucuk)
  (bkz: 35 5)
 • ispanyol musun deyince hayır katalanım demek tadında bir cümle.
 • (bkz: widowmaker)
 • bu kesimin kabul ettiği, hatta plakalarının yanına hiç çekinmeden ½ ibaresini yapıştırabildikleri karşıyaka fanatikliği.
 • küncülü akıt (a.k.a raos) interrail seyahati sırasında değişik ülkelerde döner yemeye yeltenmiş (memleket özlemi tabi), fakat almanya'ya gelene kadar gözüne düzgün bir yer kestirememiştir. tabii bunda diğer ülkelerde insanların kendi kültürlerine özgü nefis yemekler yapıyor olmalarının da etkisi yok değil. normal olarak almanya'da almanlar yemek yapamadıkları için türkler çok şahane döner yapıyorlar orda. her neyse, raos kişisi giriyor dönerciye. bakıyor teyzeler var başları bağlı ama tipler hiç türk’e benzemiyor böyle açık ten renkli göz vs. ingilizce sipariş veriyor. teyze de döner ustasına türkçe talimat veriyor. ondan sonra "oo tamam yaa" diye raos muhabbet olayına geçiyor. neyse nerelisin olayına geliyor laf. raos işte antepli olduğunu belirtiyor. teyzelerden biri "biz izmirliyiz" diyor, diğeri atlıyor "hayır ben izmirli değilim, karşıyakalıyım".

  küncülü akıt vatani görevi ile meşgul olduğundan, entry'yi girmek bana düştü. bu da böyle bir anısıdır.
 • fena halde sterotipe baglamis hadise. aynen basa gelmistir. odtu'de sonradan arkadas olunan bir hatun kisiyle gecen diyolog: ilk tanisma muhabbetinden bi sure sonra..

  -nerelisin sen bu arada?
  +izmirliyim
  -neresinden?
  +karsiyaka
  -haa..sen simdi izmirliyim de demezsin..
  +...??...!!!
  -karsiyaka'lilar pic olurmus derler..
  +...???

  e oha ama bu kadar da sterotipe baglanmazki bi sey yahu!
  nutkum tutuldu dimagim dondu yemin ederim
 • izmirli misin sorusuna verilecek olumlu herhangi bir cevap karizmaya bonus olarak eklenmıs iken (ben eklemedım kotuleyenı doverım),

  yok dostum biz karsıyakalıyız, ya allah bismillah kaf sin kaf tavırlarının baslı basına karizma unsuru oldugunu fark eden cogu ınsanın fanatiklik yolunda attıgı adımdır.

  dogru bi adımdır, diyeni desteklerim zira kutsal topraklara hos geldiniz.
 • insanın doğup büyüdüğü yeri sevmesi kolay anlaşılacak bir durumdur. fakat bu tarz cevaplarla durumun fanatizm derecesine getirilmesi gereksizdir. küçük çaplı milliyetçilik bile denebilir. yaşadığın yeri özel kılan şey orada yaşıyor olmandır, çok basit.
  ama işte hayır, izmirli misin sorusuna ciddiyetle "hayır karşıyakalıyım" diye cevap veren kimseler izmirde diğer ilçelerle kardeşçe yaşamak yerine izmirden bağımsız olduklarını düşünmekten hoşlanırlar. boyunlarında kırmızı-yeşil atkılar "kaf sin kaf" nidalarıyla önümüze gelene yüz tekme yaparlar. çok güçlüdürler. tabi futbolun bu durumda payı büyüktür ama futbolla ilgisi bile olmayan karşıyakalılara bile bu durum bulaşmıştır, hiç umulmadık insanlardan böyle fanatik laflar duyulur hale gelinmiştir.
  izmir'de karşıyakadan daha güzel birçok yer vardır bence (bkz: alsancak), anlaşılacağı gibi olay bu ilçenin çok güzel olması falan değildir zaten.