şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: 35 bucuk)
    (bkz: 35 5)
  • ispanyol musun deyince hayır katalanım demek tadında bir cümle.
  • (bkz: widowmaker)
  • bu kesimin kabul ettiği, hatta plakalarının yanına hiç çekinmeden ½ ibaresini yapıştırabildikleri karşıyaka fanatikliği.
  • küncülü akıt (a.k.a raos) interrail seyahati sırasında değişik ülkelerde döner yemeye yeltenmiş (memleket özlemi tabi), fakat almanya'ya gelene kadar gözüne düzgün bir yer kestirememiştir. tabii bunda diğer ülkelerde insanların kendi kültürlerine özgü nefis yemekler yapıyor olmalarının da etkisi yok değil. normal olarak almanya'da almanlar yemek yapamadıkları için türkler çok şahane döner yapıyorlar orda. her neyse, raos kişisi giriyor dönerciye. bakıyor teyzeler var başları bağlı ama tipler hiç türk’e benzemiyor böyle açık ten renkli göz vs. ingilizce sipariş veriyor. teyze de döner ustasına türkçe talimat veriyor. ondan sonra "oo tamam yaa" diye raos muhabbet olayına geçiyor. neyse nerelisin olayına geliyor laf. raos işte antepli olduğunu belirtiyor. teyzelerden biri "biz izmirliyiz" diyor, diğeri atlıyor "hayır ben izmirli değilim, karşıyakalıyım".

küncülü akıt vatani görevi ile meşgul olduğundan, entry'yi girmek bana düştü. bu da böyle bir anısıdır.
  • fena halde sterotipe baglamis hadise. aynen basa gelmistir. odtu'de sonradan arkadas olunan bir hatun kisiyle gecen diyolog: ilk tanisma muhabbetinden bi sure sonra..

-nerelisin sen bu arada?
    +izmirliyim
    -neresinden?
    +karsiyaka
    -haa..sen simdi izmirliyim de demezsin..
    +...??...!!!
    -karsiyaka'lilar pic olurmus derler..
    +...???

e oha ama bu kadar da sterotipe baglanmazki bi sey yahu!
    nutkum tutuldu dimagim dondu yemin ederim
  • izmirli misin sorusuna verilecek olumlu herhangi bir cevap karizmaya bonus olarak eklenmıs iken (ben eklemedım kotuleyenı doverım),

yok dostum biz karsıyakalıyız, ya allah bismillah kaf sin kaf tavırlarının baslı basına karizma unsuru oldugunu fark eden cogu ınsanın fanatiklik yolunda attıgı adımdır.

dogru bi adımdır, diyeni desteklerim zira kutsal topraklara hos geldiniz.