şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle hayatımın yarısı izmir 'de geçmiş bir egeliyim. ancak istanbul'dan ne zaman izmir'e gelsem farkettiğim bir durumdur bu. bugün izmir'e manisa yönünden giriş yaptım ve daha beş dakikada bir otobüs beni sağlayarak sıkıştırdı ve bir başka araç kavşağa badozlama daldı. bütün bunlar beş dakikada oldu. bir durun bornova'dan çıksaydık. kısacası bu durum yıllardır konuşulur bilinir. hatta istanbul'da sıkça konuşulan bir gerçektir.
  • (bkz: yarama tuz bastın)

zayıf değil, saygısız ve rahattırlar.

sinyal vermezler öyle kafalarina göre şeritte zank diye durur çiğdem almaya inebilirler. anayol, taliyol kavramlari yoktur, fren yapsın beklesin ipne modunda çıkıverirler yola, rahattırlar, herhangi bir kavşağa kısa yol olsun diye soldan giriş yapabilirler, en doğal haklarıdır, kamyonlar makas atar, minibüsler yolcu indir bindir sonrası asla aynaya bakmaz, çıkar yola, taksileri virajı seni görse bile senin şeritten döner falan filan…

lan hergün bu heriflere/kadınlara deli küfürler ediyorum böyle suratlarına suratlarına, trafikte analarıyla akraba oldum. korna hayvana çalınır diye ilk zamanlar sadece selektör yapıyordum lakin artık tersini yapıyorum ve gerçek hayvanlara selektör yapıyorum yemin ederim anlıyor hayvanlar.

genel anlamda anadolu'nun yobaz çomarlarından bin kat iyi olmaları memleketin durumu hakkında çok ilginç fikirler vermektedir.
  • makasçı istanbullulara dert olmuştur.
  • trafik görmemiş olmalarından kaynaklanmaktadır.
  • asıl istanbullular bilmez, dengesiz dengesiz kullanırlar, bunlar ya 45 yada 34 plaka çıkar zaten uzaktan anlarsın daha. ayrıca bizde trafik yoktur ama izmirliler zamanında kalkar, kalkmıyorsa sorun..

(bkz: bizimki zamanında kalkıyor)
    (bkz: bizimki 77 cm değil ama tam zamanında kalkıyor)
  • iyi araba kullanmayı makas atmak, öndekinin kıçının dibine girerek sıkıştırmak, 1 km uzaktan selektör yapmak sananları üzen durumdur.
  • trabzonlu sığır şoförler kadar değildir.
  • gel bayraklı'ya kapışalım?
  • bas git lan, kolundan çeken mi var? gelme işte. bütün anadolu ve istanbul yazları cuma öğleden sonraları aynı yerde, bornova çıkışında. herkes orda. sen gelme. biliyormuş... e ne sikime geliyorsun? gelme lan. gelme oğlum. gelme evladım. gelme lan bas ne sikime gideceksen git. uzaklara git. gelip bir de bok atıyor. gelme lan gelme, çözdüm derdini bak, gelme