şükela:  tümü | bugün
  • kendilerinden tiksinme derecesini arttıran geyik. bana ne lan sen sigortaya asfalya diyorsan, sigorta o kardeşim, o çitlediğiniz şeyin adı da çekirdek!

zöge: bak yalnız eksilemezseniz hatırım kalır, ha bu arada götünüzü de yırtsanız o yediğiniz enfes yiyeceğin adı simit oğlum simit! biliyorum gerçekler canını acıtıyor ama ne yapalım hakikat bu.
  • beyinsiz adam son yazısında özmirli olmayı işlemiş ve bu konuda güzel tespitlerde bulunmuştur.

--- spoiler ---

özmirliyiz biz. sandalyeye korbenaz, domatese dümbüt, patlıcana tatlıcan, enginara “bu ne la böyle tatsız tuzsuz” deriz. ama göbek marula göbek marul deriz. ona farklı bir isim bulamadık henüz. neyse... biz acayip farklıyız, çok şekeriz.

türkiye’den sıkıldığım zaman özmir’e giderim ben.

simide pompilon deriz biz.

çekirdeğe mahmut.

kumru bir kuştur bizde, normal olanı da budur.

sandalyeye korbenaz, domatese dümbüt, patlıcana tatlıcan, enginara “bu ne la böyle tatsız tuzsuz” deriz.

sen sigorta dersin...

biz alksfafalşwı deriz. sen “hıı?” dersin, biz “zzzt erenköy” deyip kahkahalarla güleriz. bir elimizde mutlaka pişmiş tavuk budu olur. kahkaha atarken tavuk budunu ısırmaktan çok hoşlanırız.

--- spoiler ---

http://haber.stargazete.com/…irli-olmak/yazi-689169
  • aslında her memlekette vardır. izmirlilerinki ise nedense bu günlerde habire batmaktadır.
  • izmirlilerin sanki herşeye kendiler farklı bi şey diyormuş gibi bunun sürekli muhabbetini yaptıklarından batan durumdur.
  • yumurtalı ekmeğe de pıtışka diyorlarmış. aman çok farklısınız he. böyle kendini marjinal sanan tipler de görüyorum sosyal medyada. marjinallik bu değil ki olm.

aferin size alın 5 tl

edit:link trolmüş. izmir’li yazar arkadaşlar böyle bir şey olmadığını söylüyor ama çekirdeğe çiğdem ve simide gevrek demekten vazgeçin bence:d
  • ben izmirliyim, ona yumurtalı ekmek diyoruz hangi salak onu götünden uyduruyor?

pek çok şeye normal isim kullanıyorum neyin şovu bu amk.
  • çimenlere de çöplük diyor bunlar. zira çekirdek kabuğundan (pardon çiğdem kabuğundan), midye kabuğundan oturacak yer bulamıyoruz.