• bildiğim kadarıyla olmayan olay. izmirliler etten pek çakmaz. olayları ot ve balık.
    ama izmir 'e çakacak laf bulamayıp sadece domuz eti üzerinden vurmak isteyen yobazlara göre olan şeydir.
    ne komik lan "domuz eti üzerinden vurmak" . :)
  • bunu değil de (bkz: 2 milyon suriyeli türkiye'de artık kalıcı) olması başlığına yazsana trollcüm.
  • (bkz: halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama)

madde 216- (1) halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır."
  • sen izmire gitme seni de yerler domuzcuk
  • izmirlilerin domuz eti sevmesi üzerine yıllarca düşünüp, bir sonuca varamayıp, olasılıklar üreterek bok atma girişiminde olan yazar başlığı. neymiş domuz eşini kıskanmazmış, herkes yediği gibi olsa....sanırım arkadaş hep tavuk eti yiyor...
  • olmayan sebep. ama olsaydı da seni yemezlerdi panpa raad ol.
  • yurtdışında müslüman olduğunu kanıtlamak için olur olmadık ürünlerde domuz var mı diye soran bir zihniyetin sözlükteki tezahürü...

çikolatada domuz var mı diye soran gördüm, daha ne olsun? bu kadar şekilci bir toplum bunlar, göstermelik müslüman oldukları için bayrak olarak salladıkları 3-5 konuya sağlam bağlanıyorlar, geri kalanına gözlerini kapıyorlar çünkü eğer onları da yaparlarsa dinden çıkarları kalmıyor...

nedir bu konular derseniz: domuz, alkol, türban... bu kadar sığ işte çomarların dini...

yolsuzluk, kul hakkı, hırsızlık, rant, işkence, cinayet, tecavüz ve pedofili gibi konular nedense çomar dininde gündeme bile gelmiyor...
  • gıybetin en az domuz eti kadar haram olduğunun farkında olmayan dinci zırvasıdır.

lan olm izmir'de et restoranını zor buluyoruz zaten, açılan da uzun dayanmıyor. burada et yiyenler anca dışarıdan gelenler, yerlisi et değil balık ve ot yiyor.
  • 27 senedir izmirliyim. allah allah öyle bir şey mi varmış dedim. benim niye haberim yok. başlık yazan zat , acaba izmir'in yakınına uğramış mı hiç ?
    izmir'de domuz eti satan yer yok, ben sana söyliyim kardeşim. ha yiyen varsa da domuzunu kendi evinde besliyordur , kesip konu komşuya dağıtıyordur orası ayrı tabi.
hesabın var mı? giriş yap