• bu faşizme artık dur deme zamanı geldi, bakın arkadaşlar bu yiyeceklere sadece izmir’liler değil tüm egeliler aynı ismi verirler, yeter bu izmir faşizmi amk.
  • bunlar sözlükte 10 yıl önce konuşuldu, gülündü. yeter daa
  • am ağızlıların uydurmasıdır. bu geyik izmirli olmayanlar tarafından çıkarıldı. ota boka izmir'de x'e çiğdem diyorlarmış eheh diye espiri kasarken kendi uydurduklarına kendileri inanmaya başladılar.
    boyoz mevzu da aynı. izmirlilerin boyozdan bahsettikleri yok. dönen geyik sürekli ''boyoz dedikleri şey bu muymuş'' ekseninde dönüyor. kendi kendinize algı yaratıp hayal kırıklığına uğruyorsunuz amk. izmir'in boyozu meşhurdur. senin sevip sevmemenden bağımsız olarak her köşe başında satılır. ben de şırdan sevmiyorum, bu adanalıların suçu mu sayın amına koyduğum?
  • asfalyayı unutmuşsunuz canım ya :)
    izmir'de yaşayan birisi olarak gevrek ve çiğdem dışında asfalyayı da sık kullanır ve hayatımızdaki bir çok şeye öyle hitap ederiz. deli misin ya, bizim için "gevrek, çiğdem ve asfalya" olmazsa olmazdır.

sıktınız, abartıyorsunuz be artık. trol müsünüz, ciddi misiniz, gerçek misiniz, nesiniz olum siz?

asfalyalarımı attırdınız ha!
  • sövüş diyen de var
  • (bkz: derdini sikeyim butonu sana mı kaldı nesnelerin isimleri )
  • bir izmirli olarak konuşuyorum:
    sıktı artık sizin bu "izmirde gevrek,çiğdem, klorak vb." diyorlar geyiğinizde amk.

yeter amk 1 milyon defa yazılıp çizilen yerden hala espri kasma peşinde adamlar. size ne kardeşim size ne. adam istediğini der. ilkinde tamam güldük eğlendik, 2. sinde olur neyse dedik, 3 oldu tamam abi yeter gari moduna girdik adam 4. dalga da hala zorluyor.

tanım: kabak tadı veren başlık.
  • reçel gibi yapış yapış, son kullanma tarihi 10 yıl önce geçmiş geyikleriniz sıktı artık.
  • göte hala göt diyoruz. bu yüzden götlük yapmayın.
  • izmirli değilim aydınlıyım, izmirde yaşıyorum.
    bu geyiğe cevabım: https://www.youtube.com/watch?v=q1ydpluugg0

sivaslıların bi ton kendine has kelimesi var. egede kullanılan kelimeler mi batıyor size anlamıyorum ki.
hesabın var mı? giriş yap