şükela:  tümü | bugün
  • ya izmirliler neden böylesiniz? çok dikkat ettim tanıdığım izmirliler, izmir'de 0212 veya 0216 numaralarından gelen aramaları "istanbul arıyor boşver açma" deyip reddediyorlar. neden açmıyorsunuz siz bu numaraları?

edit: dur bir de böyle deneyelim.
  • izmirinizi ayrı , gevreğinizi ayrı, çiğdeminizi ayrı, lokmanızı ayrı sikeyim. yeter lan
  • bir adet gevrekçi sıçmığı. hay sizin izmirinize, istanbullular o kadar üzgün ki şu an.

ayrıca:
    (bkz: siktin formatı eyledin viran)
  • istanbul arıyorsa ya bankadır, ya reklam. sokayım istanbul numaralı aramalar.
  • (bkz: güldüm lan)
  • normal bir numarayı da kolay kolay açtıklarına tanık olmadım. hayatımda ben bu kadar gevşeklik görmedim.

bir gün kavşaktan dönüyoruz. önümüzde 3 araç öyle saçma bir yerde duruyorlar. kafadan 4-5 dakika bekledik. bir tane korna sesi yok. tabii ben yerimde duramıyorum. inip baktım ki arkadaş öylece durmuş telefonuyla konuşuyor. hadi senin rahatlığını sikeyim o ayrı da; diğer araçlarda da tık yok. piknik yapıyorlar amk.

izmir'i çok severim. izmirlileri çok ayrı severim ama gerçekten inanılmaz bir gevşeklik söz konusu. bir iş yapayım derseniz kafayı yersiniz.
  • bir izmirli olarak benim de yaptığım eylem. siz nasıl ki afrika'dan filan aranınca "kesin dolandırıcıdır" deyip açmıyorsunuz; bu da öyle bir şey işte.

not: izmirli degilim.
  • (bkz: format elden gidiyor)

ekşi sözlük formatının biz 10 yıldan uzun süredir bu siteyi takip eden insanların uydurduğu bir mit olduğu propagandasına zemin hazırlamak için bilinçli olarak açılmış başlıktır.
  • atadan izmirli olarak yazıyorum arkadaşlar, başlığı açan yozgatlı.

tanım: olmayan eylemdir.
  • istanbul telefonlarının izmirliler tarafından açılmaması durumudur.

biz izmirliler ne lan.. biz manisalılar da açmıyoruz eminim onlar yozgatlılar da açmıyor..
    ama bankalar uyandı artık sabit hattan aramıyor aklında olsun siz izmirli..