şükela:  tümü | bugün
  • izmirliler dışında kimsenin sebebini tam olarak bilmediği ancak izmirlilerin doğuştan default olarak getirdikleri bir özellik. izmirli olduğu düşünülen homeros'un ilyada kitabının bir bölümünde ''ayy lütfen siz smyrna'ya gelmeyin anadolu barbarları'' dediği iddia edilir ancak kitabı okumadığım için de pek bilemiyorum açıkçası. belki izmirli arkadaşlarımız bu konu hakkında daha detaylı bilgiler verebilir. tek övünç kaynakları şehrin büyük bir bölümünün akp'ye oy vermemesi ve kemalizm savunuculuğu yapmak. e güzel kardeşim siz bunun dışında ne yapıyorsunuz tam olarak ? sonsuz kibrinizin sebebi nedir ? şehrin göbeğinde izafiyet teorisi hakkında binlerce vatandaşın katıldığı konferanslar falan mı düzenleniyor ? izmirli bilim adamlarının geliştirdiği ve bütün dünyayı sarsan buluşlar falan mı yapıyorsunuz ? hayır yani gitmesek inanacağız ama nedir bu dünyanın en huzurlu ve güzel kentinde yaşıyormuş tripleri ?

    seçimlerde kendini akp'den soyutlamak ve chp kadın kollarının kabesi olmaktan başka izmiri diğer illerden ayıran fark nedir ? hem kibirliler hem kendilerini beğenmişler. alnınıza yazın izmirliyim diye. sizi anca keser. aaa baydınız.
  • bok gibi gecekonduve pis bir şehirde yaşadıklarındandır.
  • izmirin yaşanılabilecek en güzel en rahat yer olmasının delicesine kıskanılması
  • kendilerinin fark edemediği, ancak sadece 'bitlisliler'değil; adanalılar, istanbullular, ankaralılar veya antalyalılar tarafından da rahatça fark edilebilen kendini beğenmişlik halidir. aşırı itici yauw.
  • dünyanın en vasat şehirlerinden birini dünyanın en güzel şehri sanmaları buna bir kanıttır. ha ankara ve istanbul'dan güzel o ayrı, ama koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.
  • turkiye'de yasanilabilecek en huzurlu, en rahat ve en guvenli sehirde yasadiklarindandir. ha dunyanin en guzel sehri diyen varsa bi siktirip gitsin lutfen.
  • tam bir sıçmıktır. bokunuzu ata ata bitiremediniz. ne mide, ne g.. varmış sizde paralı kalemşörler sizi.
  • eskiden yoktu ama özellikle son 3-5 senedir anlamsız bir izmir ve izmirli dusmanligi var. türkiye de su an en çok katma deger üretmesine rağmen bundan en az yararlanan il izmir dir. en çok vergi veren il ıstanbul dan sonra izmir geliyor. buna karşılık şehir bir günah kecisi adeta. birileri zaten gavur ilan ettikten sonra olan oldu. vurun kahpeye misali