şükela:  tümü | bugün
  • bir miktar güldürür.

şu sözlükte görülen en komik çıkıştır. nasıl ki; izmir ile ilgili bir başlık açılsa ve azcık eleştiri varsa izmirliler hemen atlarlar; şakın izmire gelmeyin, kendi çöplüğünüzde kalın gibi.

sonra yaz aylarında izmir’in kalabalıklaşması üzerine hemen her tatil başlığı altında şakın gelmeyin, istemiyoruz sizi, lütfen gelmeyin vb. çıkışları gerçekten tuhaf.

ayrıca izmirliler çok komik ve sazanlar, sebebi ise her trol başlığa balıklama atlayıp ciddi ciddi savunma yapmaları.
    sadece tebessüm edilecek bir başlık, olayda bile izmir’ e gelmeyin çıkışını yaparlar.

izmirlilerin sözlüğe index demesi gibi.

izmirliler olmasa gülmek gerçekten zor bu sözlükte.

biri izmirlilere bayıldığımı söylesin.

hülasa bebeğim insanın yüzünde tarık akan kahkahası.
  • peki izmirlilerin bundan haberi var mı?
  • izmir, bu ülkenin çan eğrisidir.
    en güzeli, en özelidir.
    özellikle son 2-3 senede bilinçli şekilde yıpratılmaya çalışılmakta ve karalama yapılmaktadır.
    (bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)
    ayrıca bazen sadece nick altı her şeyi anlatır.
  • yeter artık. bu izmir ve izmirli düşmanlığı bitsin. mahsus bilinçli bir provakasyon söz konusu. demeyecektim ama en sonunda bunu dedirteceksiniz.
    izmirliler silksin hepinizi emi...en sonunda rahat edersiniz.
    edit: imla.
  • izmir’in izmirlilere ait olduğunu sanan bir adet malın; izmirde izmirliler yaşasın demesi kadar komik değildir. itin oğlunun babasının tapulu malı sanki. bizim dedeler savaşmadı oralar için.

gelirim lan sana mı soracağım it! benim toprağımı sahiplenmiş bir de kovuyor.

gelen mesaj editi: mesaj atan hayvan oğlu hayvanlar ne kadar haklı olduğumu ortaya çıkartıyor. bir kişi şey demiş: gelme lan, dedelerin de gelmeseydi falan:) bi tarafımla gülüyorum. biri de diyo sen zaten gelme galan. sanıyorlar orası ayrı bir ülke biz de mülteciyiz.
  • kütüğüne bakıldığında %90 izmir dışında bir yer görülecek kişilerin yaptığı ironik çıkışlar.
  • çünkü izmirliler şehrini ciddiye alır...
    çünkü bilir ki şehri diğer şehirlere benzemez...
    burada insanlar birbirine günaydın der, yaşlı bir teyze ansızın metroda, otobüste yada parkta sizinle sohbet eder, kimse kimseyi yargılamaz...

hacı amcaların bile rakı içene afiyet olsun, rakı içenin hacı amcaya allah kabul etsin dediği hoşgörü vardır izmir'de...
    şehrini sever izmirli, insanını da sever.. bu yüzden düzeni bozulmasın ister...

sizin gördüğünüzde dibinizin düştüğü doğal güzelliklerin içinde doğmuştur.
    o yüzden siz gelir mesela foça'yı, çeşme'yi, urla'yı beton yığınına çevirirsiniz. oysa biz daha çocukluğumuzda dalından meyve koparıp, denizinden balık tutuyorduk buraların..
    şimdi dışarıdan gelen insanlar "tatilciler" o doğallığı yok ettiler..
    gözünün önünde doğduğu kasabanın mahvolduğunu izledi izmirliler..

buranın kızları meşhurdur güzellikleriyle.. rahattırlar, istedikleri gibi giyinir, istedikleri kadar kahkahalarla gülerler.
    çünkü izmirli erkekler kısıtlamaz onları. eve kapatmaz. çünkü izmir erkekleri kendine güvenen erkeklerdir. güçlü kadın isterler. o yüzden özgürdürler..

ama siz gelip izmirli kadınların özgürlüğüne "orospuluk", izmirli erkeklere ise "gavat" diye başlık yada tweet sıçtığınız ve bununla espri yaptığınızı zannettiğiniz için, gelir ciddi ciddi öfkeli öfkeli yazarlar..

her yörenin kendince deyişleri vardır, kimi simit gevrek der, kimi pişiye bişi der kimisi hamur kızartması.
    ama sırf biz farklı söyleyince göze batar. çünkü bir kıskançlık vardır...

yıllardır, gavur diye diye dışlanmıştır anadolu'dan. bunun kızgınlığı vardır çünkü özgürlük için ilk kurşunun ve son kurşunun sıkıldığı yerdir izmir.
    mücadelenin şehridir.
    ama buna rağmen gavur dediğiniz için öfkelidir, kızgındır..
    çünkü onlar mustafa kemal'in askerleridir.

nitekim, şuanda ülkeye hakim olan "muhafazakar" bakış açısı, yıllardır ele geçirmeye çalıştığı izmir'e her boşlukta vurmaya çalışmaktadır.
    buna kızgındır izmirli.
    ama maalesef günümüz ergenleri, güya espri yaparak bu zihniyete çanak tutmaktadır.
    işte bundandır izmirlilerin tepkisi...
  • kimse yazmamış hayret.
    (bkz: sen gelme ulan ayı)
  • çünkü bok gibi bir yer.
  • ben de ankaralı olarak istanbul sakinlerine "sakın ankara'ya gelmeyin olm, bak valla bi bok yok, pişman olursunuz, benden söylemesi." diye çıkışıyorum. "zaten kim napsın lan ankara'yı düdük makarnası?" cevabını alıp göt oluyorum.