şükela:  tümü | bugün
 • şimşekler diye anılırlar.az sayıda olan ve hiç küfür etmeyen taraftarını türkiyenin en centilmen taraftarları olarak değerlendirmek yanlış olmaz.
 • inönü caddesi üzerinde, metro durağından sonraki durağın ismi
 • konak istikametinden gelirken o durakta iner ve izmirspor ust gecidi olarak anılan o gecitten gecip sonundaki sokaga girerseniz izmirspor klup binasına ulaşmış olursunuz.
  naif bir kluptur.bir ara teknik direktorlugunu ilyas tüfekçi yapmıştı sanırım.

  mahalle çocukları bu klüp kapsamında açılan futbol, basketbol ve hatta tekvando kurslarına gidip boş vakitlerini harcardı.
 • hem futbol hem basketbol altyapısı gayet kuvvetli olup, taraftarlarının yaş ortalaması 9'u geçmeyen unutulmuş bir kulüp.
 • izmir'in en seviyeli, eğitimli taraftar grubuna sahip kulübüdür. maçlarında olay çıkmaz. tribünlerde dedeler, çocukları ve torunlarıyla maç izlerler. tabii istisnalar da kaideyi bozmaz.
 • galatasaray'la altyapıdan gelen oyuncuların oynaması için anlaşan kulüp..
  ayrıca bir süre basketbol oynadığım kulüptür ki hiç iyi anılarım yoktur kendileriyle..
 • turkiye 1. ligindeki ilk golu atan takım.
 • amblemi aşırı derecede iş bankası amblemine benzeyen takım.
 • izmir'in sessiz, efendi futbol kulüplerinden birisi. yer yer, ismail uyanık stili uyanık başkanlarıyla atılıma geçer. lakin, futbola başladığım izmirspor'umun atılımları da mütevazıdır. atılım ilk etapta maddi kaynak yaratma şeklinde cana gelir. kulübün işlettiği halı sahaları cazipleştirme çerçevesinde tel örgüler-kaleler boyanır, zemin elden geçer. kulüp binasının alt katındaki mavi ve beyaz düğün salonları "herşey dahil düğün 900 milyon" gibi kampanyalar düzenler. gelinecek en üst nokta eşya piyangosudur.

  dahil olduğu en son ve en enteresan maddi kaynak yaratma çabası ise takdire şayandır. malum, onbeşgün önce sigara sponsorlu f1 yarışının düzenlendiği bu ülkede spor klüpleri formalarına içki reklamı alamıyorlar. izmir sermayeli efe rakı'nın piyasaya nasıl seri bir giriş yaptığı da ortada. bu çerçevede izmirspor, ligin ilk iki maçına "efe" göğüs reklamıyla çıkıyor. reklamdaki yazı karakteri "efe rakı"nınkiyle aynı. ama reklamın sağ alt köşesinde ufacık bir kundura yazısı mevcut. konunun yasallığı gündeme geldiğinde izmirspor yetkilileri mahalledeki efe kundura'nın sahibi amca ile imzalanmış, yıllık 400 ytl'lik reklam sözleşmelerini gösteriyorlar. amcaya soruluyor, o zaten memnun vaziyetten. düşününce sahneyi, amca dükkanda oturup pençe atarken ayakkabı tabanlarına, iki adam gelip 400 ytl verip gidiyorlar. logo da kunduracının logosu, o da doğru. ortada gizli reklam var sanki ama yasalara da uygun.

  hoş gözükmemekle beraber izmirspor'un da üç beş kuruş kazanması beni rahatsız etmiyor açıkçası. türk futboluna metin oktay gibi bir efsane yetiştirmesinin yanı sıra, uzun yıllar top oynamış emektar görev adamlarının baba ocağıdır izmirspor.

  (bkz: hamza hamzaoğlu)
  (bkz: levent eriş)
  (bkz: cevdet çapar)

  bir de, zamanında (onbeş sene önce falan) izmir kulüplerinin tümünü kıskandıracak güzellikte tesisler yaptı izmirspor, inciraltı tesisleri diye anılan.