şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her şeyinin kendine has olduğu canım şehrim. kesiyonuzzzzzzzzz mu baaaaabisi bizi;)

(bkz: izmitçe)
  • bir aralar üniversitedeyken akşam yemeğini okulda yerdim ama onun haricinde nerde yemek yenir bilmiyorum.
  • zamanında 6 sene yaşadığım şehir, malum makine mühendisliğini bitiremedik 4 senede* . hakkında çok fazla ön yargı var kocaeli/izmit ile alakalı ama öğrenci olarak gidecekler gitmeyi düşünenler gönül rahatlığıyla gidebilirler. eski bir mahallede kaldım 6 sene boyunca öyle öğrenci yoğunluğunun yaşadığı mahallelerden de değildi ama esnaf olsun, insanlar olsun haklarını yemeyeyim canımı sıkacak hiçbir şey olmadı eve giren çıkan kıza/erkeğe, içtiğim içkiye laf söz hiç olmadı. mahalle esnafı genel olarak çok iyiydi, işi olduğunda bana dükkanı bırakıp giden bile oluyordu, dışardan görsen tam barzo tipler ama aslında kötü adamlar değiller. bu mahalle dışındaki esnafla da sıkıntı yaşamadım, insanlarıyla da sıkıntı yaşamadım. sosyal hayat olarak da son derece yeterli bir şehir, tabi ki bir istanbul değil yanına bile yaklaşamaz ama türkiye'nin sıkıntısı bu zaten. her şey istanbul'da, bu durumda istanbul hariç şehirler arasında sosyal imkanları en fazla olan şehirlerden birisidir izmit aradığın kursu eğitimi de bulursun, gezmek istersen doğası müthiştir, içmek istersen iyi kötü 15-20 tane farklı farklı konseptte mekanı vardır, alışveriş için başka şehirlere gitmene gerek kalmaz. beğenmeyenler nesini beğenmiyor acaba? bu arada şu partiye oy vermiş bu partiye oy vermiş saçmalıklarını da bırakmak lazım, ben orada okurken seçim sonuçlarını inceliyordum ve izmit merkezin chp'ye daha fazla oy verdiğini görmüştüm ama ilçelerin ve köylerin sonuçları girilince akp'ye kaymıştı.
  • şöyle körfez'e doğru bir gideyim dersin, ama gidemezsin. niye, çünkü metro yok. gerçi durak tabelaları var, ama metronun kendisi yok. konu hakkında halka bir açıklama yapılma nezaketi bile gösterilmiyor.
  • metronun yapılması en az 7-8 sene sürer, tabelalar seçim yatırımıydı.