şükela:  tümü | bugün
 • saat dokuzdan önce gidilmesini tavsiye eden satıcılara sahip müthiş pazar. gerçekten erken gitmekte fayda var, çünkü geç saatlerde en güzel tablolar ve kitaplar seçilmiş oluyor. antika merakı olanlar kesinlikle uğramalı. ve ilk söylenen fiyata kanılmamalı, satıcılarla pazarlık yapılmalı.
 • nam-ı diğer çingene pazarı. çünkü satıcıların çoğu neşeli çingene kadınlar. yere kurduğu tezgahın gerisinde uzanmış bir şekilde vaktini geçirirler.
  sabahın erken saatlerinde gitmekte fayda vardır, çünkü bu pazarın meraklıları erken vakitte gelip değerli ve ucuz ürünleri götürürler. pekçok pikap, plak, antika konsol, matkap ucu, gaz lambası, disket, kaset, hd, sigara tablası vb. ürüne rastlanabilir ve çoğu de pek ucuzdur.
  bir ilhan irem plağını 1 ytl'ye, emerson lake and palmer lp'sini 5 ytl'ye alabilmek, daha doğrusu bulabilmek mümkündür..ama saat 10'a kadar..sonrasında sadece oyun havaları lp'leri kalır tezgahta..
  ayrı bir havası vardır, ortam samimidir.
 • izmit'te yaşıyor ve ayakkabınızı çaldırdıysanız, rahatlıkla bulabileceğiniz pazardır. envai çeşit de plak bulunur. bu plakların nereden ve nasıl geldiği de merak uyandırır ayrıca.
 • sanirim 2008 yiliydi ve bit pazarinda 5 tl den 30 adet kuflenmis ve taslasmis simit satildigina şahit oldugum pazar, bunun yaninda akillica alusveris yapildimi cok ciddi ve cok nadide urunleri yok pahasina alabileceginiz pazar
 • önceleri çarşamba günleri perşembe pazarı alanında kurulurdu. çok denişik ıvır zıvır envanteri epey kalabalıktır. kiloyla kitap satın alabirsin. az kullanılmış yada sıfır (ki belirli kısmı çalıntıdır) ev/el aletleri, koleksiyonluk antikalar filan bulabilirsin. ilk olarak ulus pazarını otogarın oraya taşıdılar. yamulmuyorsam esnaflar pazarcılar odasını gazladığı için ve pazarcılar odasıda çirkeflik yaptığı için. daha sonra ulus pazarını otogarın ordada komadılar, uzunçiftliğe taşındı o garibanlarda. onlar taşınıncada tuttular bit pazarını otogarın oraya taşıdılar. bunu hangi akla hizmet yaptılar bilmiyorum. daha sonra pek gidemez oldum lakin kızdım bak şimdi hatırlayınca, kalkıp sormaya gidiyorum muhatap bulamazssam da fışkiyelerini kıriciğim.
 • konumunu bilen yeşillendirsin
 • tramvay projesi bahanesi ile kapatılan izmit bit pazarı'nın tekrar açılması için change.org'da devam eden bir kampanya varmış.

  bit pazarları ölmesin.
 • yerini ve gününü bilenler varsa yeşillendirebilirmi? bilgisayar parçaları bulabilirmiyiz?