• izmit merkezde , izmitin istiklal caddesi olan fethiye caddesine yuz metre uzaklikta, eskiden bir ruhu olan (bkz: dead poets society) simdi ise
    bi dolu zibidinin doldugu ve anlasilacagi uzere benim de bir aralar ogrencisi oldugum lise.
  • yol kenarinda olmasi itibari ile cok gurultulu olan okul .hele oss gibi onemli bir sinava bu okulda girecek olan ogrencinin hiper konsantre olmasi sarttir .ayrica okulun pek ayrodinamik bir spor salonu vardir basket sahasinindaki potanin hemen yanindan asagi kata inen bir merdiven koymu$lar turnikeyi dikkatli atamayan sporcu karde$imiz kendini alt kattaki tiyatro salonunun icinde bulabiliyor ve spor hayati bir iki ayligina durabiliyordu .*
  • izmitin en güzel yerine kurulu olan okul. karşısında gazi lisesi bulunur.
  • bu yıl altmışıncı yılını kutlayan lise aynı zamanda izmitin en büyük lisesidir.altmışıncı yıl kutlamalarında okula emek veren öğretmenlerin çoğunu davet etmeyerek kutlamalara anlam katmıştır.
  • bahcesi otopark olarak kullanilan okullardan biri daha.* otoparkin kurallari o kadar katidir ki 15.30 itibariyle, ister okula seminer icin girmis bulunan biri olun, ister arkadasa bakip cikicam modunda biri olun ucret alinir efenim.arkadasa bakip cikicam diyenlere degil de, seminer icin gelenlere indirim uygulaniyor belirtmek lazim.

(bkz: abi birazdan mal gelecek yan sokakta otopark var)
  • artık anadolu lisesi olan okuldur.
  • bana iki tane dost kazandıran pek sevmediğim okulum.
  • turizmci ayla cürgen'in.tarihci tülay hocanın, nermin güngör,felsefeci yaşar hocanın ,edebiyatçı sevim sütlüoğlunun ,müzikçi zeki gündüz,matematikçi erdoğan sert daha adı aklıma gelmeyen onlarca hocamın yerinde yeller esen ve bana orta yaşta bir dinazor olduğumun farkına vardıran lisem
  • artık herhangi bir sınava girmeden kayıt yaptırabileceğiniz bir lisedir.

yani eski deyimle (bkz: düz lise) olmuştur.
  • 2019'dan itibaren yeni adresinde (eğitim kampüsü) eğitim-öğretim vermekte olup, artık izmit kent merkezinde değildir.
    serdar mah. ismail akyıldız hoca sok. no2/7 izmit/kocaeli
hesabın var mı? giriş yap