şükela:  tümü | bugün
 • izzet öz şişe dibi gözlüklerin arkasında gülen bir çift kısık göz anlamına gelir benim yerli dilimde. o şişe dibinin merceklerin büyütme oranına rağmen gözlerinin böcük oranından olması takdire şayandır.her ortamda kibarlıktan kırılıp dökülen izzetin özü sözü birdir. 25 senedir ona ışıl ışıl, buna cıvıl cıvıl diyerek lugatını sabit tutmayı bilmiş, imajı kemikleşme aşamasını geçip fossilleşme aşamasına geçmiştir.

  türkiye ilk video klibi çeken kişi olmak ünvanını kendi kendisine veren izzet öz bütün bu yukarıdaki açıklamalardan anlaşılamayacağı üzere bir televizyon prodüktörüdür.

  sanki biraz da kırıktır.
  ah evet kırıktır.
 • adını gözlüklerinden aldığını düşündüğüm teleskop diye bir program yapardı trt'de bu güzel amca.programına hep merhaba gencler ve her zaman genc kalanlar diyerek başlar böylece "evet belki siz gençsiniz ama bakın ben de nerdeyse orta yaşıma merdiven dayamış olmama rağmen ruhu genç kalabilen popüler müziği samimiyetle sevebilen bir insanım" mesajı verir bu mesajı güçlendirmek için de program boyunca enerjik tavırlarla sabit bir şekilde gülümser hayır ya ne gülümsemesi dişlerini göstere göstere bariz bir şekilde sırıtırdı işte.henüz özel tv'ler radyolar digiturk kablo bilmemne yokken yaptığı programla popüler müzik kültürümüzün gelişmesine ciddi katkılarda bulunmuş bir insandır.bu vesileyle bir kez daha saygıyla anıyorum ben kendisini (yok canım henüz ölmedi mazide kaldığı için öyle şeyettim ben)
 • 7 nisan muse konserine kadar kendisiyle soyadi benzerligimizden baska hicbir yakinlik ve alakamin bulunmadigi ama donuma kadar islandigim maslak venue nin kapisinda beklerken bizi gorup de bana da hayatim die hitap ederek bir sozuyle bizi iceri beles aldirinca izzet abim buyuksun abim dedigim sempatik insan.
 • mesleginde 35. yilini kutlamis olan sahsiyet
 • icraatleri arasinda, jethro tull,pink floyd vs. gruplari turkiye radyolarinda ilk calan insan olmasi, ipucu beslisi'nin heyecanli videosuna imza atarak muhtemelen ilk turk muzik videosuna imza atmis olmasi vardir. mfo'yu de uzun yillar lanse eden kisidir tv'de, radyoda..
 • kim ne derse desin türk radyoculuk ve bi şekilde turkiyede rock müziginin yaygınlaşmasında büyük katkıları olan şahsiyettir. super zekidir, cindir hatta...
 • 15 aralik 2004 te spitney beers i ve ozlem tekin i bogazici universitesine getirmi$ purodaktir.
 • 2005 eurovision şarkı yarışması türkiye elemelerinde jüri üyeliği yapmış, final gecesi bir anlık gaflet sonucu self production kavramının içeriğini göz ardı etmesiyle beni üzmüş olan müzik adamı.
  (bkz: gülseren)
 • rock n coke 2005te anonsları yapmış olan müzik adamıdır. sanki son anda birileri "hadi kalk sen sun sıradaki grup bilmemkim.." demişler gibi içi boş, bayık, yanlışlı* anonslar yaptı. aslında bir bakıma iyi oldu konser aralarında güldürdü bizi.