şükela:  tümü | bugün
 • guns'ın rock n' roll ruhuydu izzy. gitmesiyle bitirdi grubu. en baba guns şarkılarında hep imzası vardır. şaşırtıcı olan aynı şeyi guns'sız yapamadı.
  demek ki doğru beyin doğru alet kombinasyonuymuş diyor insan
 • axl'in coook eski gunlerden, indiana lafayette'den arkadasi. gercek ismi jeffrey isabelle'dir. zamaninda axl'dan bile daha kavgaci bir kisilige sahipken, sonradan gruptaki lise mezunu tek eleman olmasi ilginc bir tezat.

  izzy direkt olarak grubu toparlayan elemandi, one cikmak gibi bir kaygisi yoktu. sarkilarda daha cok diger elemanlarin hatalarini duzeltmekle ilgilenir, sarki yazar ve bos zamanlarinin cogunu da sex'e ayirirdi. ucakta mutfaga iseme hadisesi rivayete gore baska bir yolcunun gotlugunden kaynaklanmakla beraber, vince neil'le birbirlerine girmelerinin sebebi ise hakkaten izzy'nin o olgunlasmamis donemindeki tavirlaridir. ayrilisi ise grubu dinamitleyen etkenlerden en onde geleni bence. grupta istediginiz kadar axl olsun, slash olsun, bu adam olmayinca birseylerin mayasi tutmaz.

  1991'de konserlere tur otobusu yerine kendi arabasiyla gitmeye baslamasi zaten bariz ayrilma isaretleriydi. don't cry'in klibindeki where is izzy pankarti da muhtemelen axl'in buna sitemi olarak degerlendirilebilir. 93'deki -iclerinde istanbul'un da bulundugu- birkac konser icin gruba geri donmesi daha cok maddi ve gezme tozma amaclidir. axl izzy'i arar, bak gilby sakatlandi, birkac konser icin bize katilir misin der, izzy hangi konserler oldugunu sorar, axl avrupa'da birkac sehir sayinca izzy "tamam, oralara daha once hic gitmemistim zaten" der...

  ancak 2003'un son gunlerinde katildigi bir velvet revolver konserinde eski husumetlerin giderilmis gibi oldugunu gorduk, bu cok sevindirici bir gelisme biz gunnerlar acisindan.

  bu aralar steven adler'la calistigina dair duyumlar da almis bulunuyoruz.

  ve mutlaka (bkz: spaghetti incident/6)
 • guns n roses'tan ayrilmis olmasina ragmen nasil olduysa artik bir sekilde use your illusions turu dahilindeki istanbul konserinde sahneye tesrif ederek seyiriciyi dumur etmis olan gitar adami.
 • guzel sesli rock n roll insani. guns i birakarak hem kendini hem grubu bitirmistir. yerine gelen gilby clarke onun boslugunu dolduramadi, fanlar icine sindiremedi onu. son soz olarak pretty tied up ve 14 years diyorum.
 • axl'a göre 2000 kişiden fazla bir seyirciye konser vermekten nefret edermiş.
 • (bkz: where is izzy)
 • sırf gilby clarke gibi bir adamın gruba katılmasına sebep olduğu için bile zamanında çok kızdığım, ama bir türlü anılarımdan silemediğim adam. guns deyince axl'dan önce, slash'den önce o gelir benim aklıma. belki teknik manyağı değildir, belki bazılarının süper olduğunu iddia ettiği karmaşık soloları çalamaz (ya da çalmaz) ama dünyadaki en anlamlı, içten çalan ve söyleyen gitaristlerden biridir. 14 years gibi şarkıları dinlerken sanki bob dylan gruba katılmış şarkı söylüyor sanırsınız.
  (bkz: izzy stradlin and the ju ju hounds)
 • en kral guns n roses $arkılarından double talkin jiveı axl rosea bırakmamı$ kendisi sölemi$tir,besteleyicisi de odur.
 • yeniden bir araya gelmesi düşünülen new york dolls da johnny thundersin yerine gecmesi muhtemel babayiğit.