şükela:  tümü | bugün
 • alias jenerigindeki lens flare'i her gordugumde icimden "ceycey naaptin" dedigim kisidir. allahtan dorduncu sezonda jenerigi biraz editlediler de cok goze batmiyo artik.
 • alias ve lost gibi iki dizinin yaraticisi olarak piyasada feci saglam bir yer edinen, bunun gaziyla mission impossible 3'ü yönetmeye soyunmuş olan, bence gayet yetenekli sahis.
 • televizyonda adrenalin yüklü alias ve lost gibi iki diziye imza atan ve bunları izleyip beğenen tom amcanın* isteğiyle mission impossible 3 için yönetmen koltuğuna yerleşen zattır kendisi. m:i-3'te kendisinden lostvari bir şekilde brian de palma'nın 1996 yapımı ilk mission impossible'ını hatırlatan bir performans beklenmektedir. alias ile aksiyon türüne ve lost ile gerilim ve bilimkurguya ne derece yatkın olduğunu gösterdikten sonra m:i-3'te çuvallarsa kötü olur. tabi bu arada lost'u da adam akıllı, araya uzaylıları sokmadan devam ettirmeyi başarırsa çok daha iyi olacaktır. yoksa dizide herkesin ölmüş bir tanıdığını görmeye başlamış olması artık akla solaris'i getirmektedir.
 • basit ama oldukça efektif bir dizi anlayışı vardır... her bölümde seyirciyi ters köşeye yatır, bölüm sonunda bir sonrakini deli gibi merak ettirecek esrarengiz bir olay at ortaya, bir sonraki bölümde de hiçbir şekilde bahsetme, açıklama...
  dikkat edin, alias ve lost izlerken kullandığınız soru işaretleri her zaman için aldığınız cevaplardan fazladır ve her cevap da en az bir tane daha bonus soru işareti ile birlikte gelir...
  ya da etmeyin, takılın seyredin kafanıza göre, yapmış o kadar jj...
 • öyle bir cliffhanger yapar ki parmaklarımızı yeriz... bu kadar!
 • alias ve lost'u düşünecek olursak hikaye olarak kesinlikle şahane ürünler çıkaran bir insandır. fakat felicity'ye bir türlü kanım ısınamadı, yine de o dizinin de kendi kitlesini oluşturduğunu düşünürsek bariz bir başarıdır. dizilerde görsel efektlerde dizi bütçesi olmasından dolayı olduğunu tahmin ettiğim bir eksiklik var biraz, ki o da lost'un ikinci sezonu ile kalmadı gibi... kendisi sadece hikaye olarak değil, dizinin genel prodüksyonu ve yönetimi açısından da gayet başarılıdır, yerinde ses efektleri ve müzik seçimleriyle de dikkat çeker. bunun yanında şahsen ben çok başarılı kadrajlar yakaladığını düşünüyorum... misal lost seyrederken bir sahneyi pause edip şöyle bir baktığımda tek başına fotoğraf karesi gibi etkileyici bir kare olabiliyor. yani... bütün bunları bizzat kendisi yapmasa da etkisi vardır herhalde...
  mission impossible 3'ü de merakla bekliyoruz, hayde bakalım.
 • ha ayrıca (bkz: cliffhanger/#2939272)
 • alias için aldığı tonla eleştiri sonucunda (tutarsız mantıksız olaylar, zaman çizgisinde hatalar vb) kapak olsun diye lostu ekranlara sunmuş şahıs. milyonlarca insanı göt etmiştir.

  *
 • 11. star trek filmi için paramount pictures ile anlaşmış olan yazar, yapımcı ve yönetmen kişi.
 • kendisini kaçırıp,dizilerinden bana öğrettiği işkence tekniklerini üzerinde kullanarak lost'un son 4 sezonu içinde ne yapacağını,kim kimdir,niyedir..bu nedir..niye öyledir... dizinin sonu ne olacaktır gibi soruların cevaplarını derhal öğrenmek istediğim zat..
  (bkz: jeffrey lieber)
  (bkz: damon lindelof)
hesabın var mı? giriş yap