şükela:  tümü | bugün
 • ilginç bir şekilde sözlükteki liberal faşistlerle** tanışmamı sağlayan yazar.

  community dizisinde de geçen drow cosplay'i yapan chang'e "blackface" var diye sansür uygulamaya karar veren netflix ile aynı kafada bir akıl tutulması. bu arada drow dnd evreninde bir ırktır ve iskandinav mitolojisine dayanmaktadır. bu yüzden thor filmlerinde kötü karakter olarak görürsünüz. ama tabii ki her sakallı dededir bu "woke" insanlarda. bu yüzden community'nin en güzel bölümünün gözünün yaşına bakmazlar kaldırırlar.

  tartışmazlar da. tartışılmasına da izin vermezler. halbuki "black community" bunun ırkçı bir hareket olduğunu düşünmemiştir bile ki buna ilişkin reddit'te yüzlerce post görebilirsiniz. xfobik etiketi yapıştırılmasına izin vermek istemeyen netflix aslında "streets behind" konumundadır. konuyu anlamadan, yanında yer aldığı iddia edilen cemiyetin savunduğu fikirlere böyle lüzumsuz ve sulandırıcı hareketlerin nasıl zarar verebileceğini düşünmeden verilen kararların öncüsü olursunuz.

  bu yazarın başlığını takip ederken şunu fark ettim, söylemlerinden bağımsız olarak konuşuyorum. biz liberaller, sosyal demokratlar, özgürlükçüler ve açık fikirliler nasıl bağnaz ve çomarlarla kürtajı, kadına şiddeti, erken evlilik konularını tartışma cesareti gösterebiliyorsak, kendi aramızda da xfobik damgası yemeden bazı fikirleri, düşünceleri, konseptleri tartışabilmeliyiz. ve bu tartışma radikal insanların group polarization kafasıyla bağır çağır, papağan gibi öttüğü ortamlar olamaz.

  son olarak, "woke culture" konseptine ilişkin obama'nın ne dediğini hatırlatmak isterim.
 • yukarıda haterlarından birinin hakkında yardırırken, "ne yapacaksın şimdi rowling? seninle aynı fikirde olmayan stephen king'i blokladın, senin yazamadığın senaryoları biraz olsun çekilir hale getiren eddie redmayne sana karşı geldi diye onu da film serisinden çıkartacak mısın? hadi çıkar da fikirlerinin ne kadar güçlü olduğunu göster" tarzında bir şey yazmış.

  tamam, kendisinden ölesiye nefret edin ama elmayla armutu da birbirine karıştırmayın. eddie redmayne yıllar önce the danish girl filminde dünyada cinsiyet değiştirme ameliyatı geçiren ilk transseksüel kadınlardan biri olan lili elbe'yi başarıyla canlandırmış bir oyuncu. son açıklamalarından dolayı rowling'le aynı fikirde olmadığını da belirtti. şayet başrolünde oynadığı film serisinin yazarıyla aynı fikirde değilse, halihazırda transseksüel bir karakteri de canlandırmış biriyken oynamakta olduğu serinin "transfobik" olduğunu düşündüğü bir yazarın elinden çıkmakta olduğuna inanıyor ve bundan rahatsız oluyorsa, kendi inisiyatifiyle seriden ayrılması ve fikirleri ile duruşunun ne kadar "omurgalı" ve arkasında olduğunu göstermesi gereken kişi kendisidir, rowling değil. zira rowling katılırız ya da katılmayız kendi fikrini açıklamıştır ve şu ana kadar da arkasında durmaktadır. "bu kadına da güvendik, transfobik çıktı, geri adım da atmıyor" diye düşünüp daha hâlâ fantastik canavarlar serisinin başrolünde oynamaya devam edecekse asıl omurgasız konumuna eddie redmayne kendisi düşer. hem kadınla aynı fikirde olma, hem pişkin pişkin serisinin başrolünde oynamaya devam edip paraları cukkala.

  izlemesi keyifli ama asla vazgeçilemeyecek bir performans da sergilemiyor ayrıca kendisi seride. bir çok seyirci için fantastik canavarlar serisinin harry potter serisi kadar tutmamış olmasının başlıca sebeplerinden birinin kendisinin newt scamander karakterini fazlasıyla tutuk, fazlasıyla lafları ağzının içinde geveleyen, altyazı olmasa ne dediği anlaşılamayacak seviyedeki donuk oyunculuğu olduğunu dünya alem biliyor. başroldeki karakter yeterince "maskülen" bulunmadığı için sevilmiyor (ne hikmetse newt scamander'ı bir film serisini sürükleyip götürebilecek kadar maskülen ve çekici bulmayan bir dünya insan şimdilerde rowling'e cinsiyet ve cinsiyetçilik konularında ders vermeyi kendine görev ediniyor). rowling'e nefret kusacaksanız kusun ama kadına nefret kusacaksınız diye adamın performansını oscar'lık ilan etmeyin lütfen. rowling'in eddie redmayne'e ihtiyacı yok. eddie redmayne'in fantastik canavarlar'da kurtardığı bir şey yok. en büyük popüler serilerden birinin başrolünde oynayıp para ve daha fazla şöhret kazanmak için eddie redmayne gibi isimlerin rowling'e ihtiyacı var asıl. bunu redmayne'i küçümsemek için söylemiyorum ayrıca, zaten oscar'ını alıp kendini yeteri kadar kanıtlamış bir isim. o piyasanın kuralı bu olduğu için söylüyorum.

  ayrıca kim gerçek sjw, kim değil diye "o adam özgürlükçülük, eşitlikçilik, sjw'lık konularında seni katlar be ablacım, sen anca rüzgâr nereden eserse, sana ne yapmanı söylerlerse oraya savrul" diye savunulan stephen king, rowling'in ve harry potter serisinin en büyük destekçilerinden biridir. defalarca kitaplar hakkında reviewlar vermiş, klasikleşecek bir seri olduğunu söylemiş, "yarısından itibaren (4. kitabı kastediyor) rowling'in çocukları hedef alarak yazdığını sanmıyorum bu kitapları" demiş, yetmemiş kendi yazdığı the dark tower serisinin beşinci kitabı wolves of the calla (calla'nın kurtları)'nda başrol karakteri roland deschain'e harry potter serisindeki altın snitch'ten esinlenerek sneetch adında, patlayan küçük bombalar şeklinde bir silah vermiş, üstüne silahın model numarası olarak harry potter model serıal #465-17-cc ndjkr (sondaki jkr, j.k. rowling'in kısaltması) yazmıştır. adam harry potter serisine de rowling'in tarzına da bayılır.

  şimdilerde ölümüne özgürlük ve eşitlik savunucusu olduğu söylenen kendisi herhalde 2010'lardan beri sjw mafyasının "bu harry potter kitapları da amma ırkçı, amma cinsiyetçi, amma bıdı bıdı" diye mutlak doğruymuş gibi dayatmaya çalıştıkları kafa siken zırvalıklarını farkedememiş ve ırkçı, cinsiyetçi kitaplar olarak görmemiş demek ki, bir de kalkmış en ünlü serisinde o kitapların ve yazarının reklamını yapmış. stephen king'e de biraz sjw'lık öğretmek gerek anlaşılan. rowling'i ekarte etmiş gibi görünüp "kral" ilan edildi ama şu "ırkçı ve cinsiyetçi" harry potter sıçmığına (!) hayranlık beslememesi gerektiği, eğer beslerse kendisinin de ırkçı, cinsiyetçi ve homofobik/transfobik ilan edilip sosyal medyada sallandırılacağı iyice bir öğretilmeli (!). pusuda da bekliyorlardır emin olun. bugün rowling'i saf dışı bırakmış gibi görünüp baş tacı edilir, iki gün sonra başka bir konu yüzünden aynı tayfa tarafından kendisi de linç edilir.

  bu arada kendisinin geçen gün rowling'in tweetleri arasından beğenerek retweetlediği mesaj hâlâ stephen king'in twitter hesabında duruyor, isteyenler girip kontrol edebilir. "evet. trans kadınlar kadındır" diye rowling'den alıntıladığı tweetin altına cevap yazmadı kendisi. tamamen başka bir konu hakkında attığı bir tweetin altında bir tane sjw takipçisi adamın yazdığı şeyden bağımsız olarak "sen uzun etme de o retweet ettiğin transfobik karının açıklamalarından bahset. trans kadınlar kadın mı değil mi, onu söyle" gibisinden bastırdığı bir tweet üstüne "evet. trans kadınlar kadındır" diye cevap yazarak adamı başından savdı. bunu gören rowling de "senin yapacağın işe tüküreyim" der gibi adama yazdığı teşekkür mesajını sildi. ergen ve hatalı bir hareket mi? evet. ama olayın özeti budur. karşılıklı kavga edip atışmadılar yani. medyaya eğlence lazım tabii.
 • piiüü adam on sayfa yazmış savunmak adına. kadının anası babası çoluk çocuğu bu kadar sahiplenmemiştir kendisini. nasıl bi işsizlik bu?

  t: potter serisinin yazarı.
 • ekseriyetle 280 karakterlik twitter mesajlarını okuyup, bir tane dalga yakalamış yığınların fikirlerinin peşine takılıp savrulmaya alışmış kişilerin, okuması en fazla beş dakika sürecek bir entrye on sayfa demesi şaşırtıcı değil. çağın "okumama" ve "okuduğunu anlamama" çağı olduğunu biliyoruz. oku dostum, sen de belki bilmediklerini öğrenirsin.

  kendisini savunmak ya da sahiplenmek için yazılmadı ayrıca o "on sayfa" (!). kendisinin ne transfobik olduğunu söylüyor ne de olmadığını söylüyor. stephen king'in j. k. rowling hayranlığını bilmeden durduk yere iki yazarı ve kadının serisinde başrol oynayan adamı karşılaştıran bir entryle ilgili bütün taraflar hakkında bilgi veriyor. koca koca da yazıyor : istediğiniz kadar kadından nefret edin, nefret kusun ama iki şeyi de birbirine karıştırmayın diyor... bazı konularda biraz daha bilgi sahibi olun, öyle nefret kusun diyor. yoksa ne j. k. rowling, ne stephen king, ne eddie redmayne zerre kadar önemli değil.
 • (#109618457) savunulmak için iyice saçmalanan ingiliz yazar.
  stephen king bir rowling hayranıdır bile yazılmış. hayranı değil destekçisiydi. king yüz tane yeni yazarın kitap kapaklarına ön yazı dahi yazdı. king kimlerin hayranıdır bu belli zaten. sürekli film/dizi/kitap listeleri yayınlar.
  sonuçta rowling bu adamı engelledi mi? evet. bu hadsizliktir.
  king i engelleyen 2 ünlü var, biri trump biri rowling.
  ayrıca eddie omurgalı davranıp seriden ayrılsın denmiş, sanki hollywood akp belediyesi... adam kaç sözleşme imzalamıştır nereye ayrılıyor? eddie iyi bir oyuncu ama hala daha sözünü geçirebilecek bir konumu yok.
  kadının kitaplarında oynayan neredeyse tüm oyuncular + aynı dönem yazarlar + yayın evi vb herkes kadına haksızsın derken sözlük'te akıl almaz savunuluyor. bu çok saçma.
 • hâlâ doğru diye anlatılan yanlışları düzeltmek zorunda kalıyoruz maalesef ama düzelteyim, birileri olsun öğrenir belki.

  arkadaşlar, j. k. rowling'in stephen king'i engellediği/blokladığı falan yok. hali hazırda twitter'da j. k. rowling hâlâ stephen king'i, stephen king de hâlâ j. k. rowling'i takip ediyor. kimsenin kimseyi blokladığı yok, kimsenin kimseye bir saygısızlık yaptığı yok.

  inanmıyorsanız, twitter hesaplarınız varsa açın kontrol edin iki yazarın takip ettiği kişileri, birbirlerini takip ediyorlar mı etmiyorlar mı görün. daha da inanmazsanız gece müsait bir anımda görsel alıp paylaşayım. dün de yazdım, medyaya eğlence lazım. bunların her dediğine hemen atlamayın. kadın çocukça anlamsız bir hareketle adama yazdığı teşekkür mesajını sildi diye delinin biri kuyuya "üstüne bir de koskoca stephen king'i blokladı" diye bir taş atıyor, tamamen sjw tekelinde olan medya bu delinin attığı taşı alıp tabii ki gerçek gibi haber yapıyor, sonra j. k. rowling, donald trump gibi bir adamla aynı kefeye konularak, dünyada stephen king'i twitter'da bloklama terbiyesizliğine imza atan ikinci kişi olarak lanse ediliyor. en ufak bir şey olsa da kadının üstüne atlayıp linç etsek diye bekleyen güruh da uydurma bir iddianın peşine takılıp kadını dalga konusu yapıyor. kadının kiminle aynı kefeye konulduğuna da dikkat, hakkında atmadığı iğneleme tweeti kalmayan, nefret ettiği trump'la aynı kefeye konuluyor.

  okuyun dostlar, okuyun... araştırın... kadından nefret etmek istiyorsanız sonra yine nefret edersiniz.
 • j.k. rowling retracts tweet praising stephen king after he supported transgender women.

  usatoday

  j.k. rowling deletes tweet praising stephen king amid trans rights controversy

  nytimes

  jk rowling deletes tweet praising stephen king after he supports trans women

  independent

  daily mail
  sky news
  rolling stone

  pek eğlence arayan basın değiller. bu kıvamda 30 a yakın medya organında haber var yarısında blokladığı yazıyor, medyaya eğlence lazımsa neden king üzerinden eğlenmiyor da rowling üzerinden eğleniyor. çünkü trump gibi rowling de bu malzemeyi veriyor. stephen king öven rt yi geri çekmek nedir kocaman kadınsın selena gomez ile justin bieber ayrılınca tweet silen beliber ler gibi davranıyorsun. twitter kullanmıyorum.
  ben 2 defa harry potter turu için ingiltereye gitmiş serinin birden fazla basımını almış evi harry potter ürünleri dolu biri olarak evet twitter i keşfettiğinden beri rowling i sevmiyorum. magic beyond words: the jk rowling story filmini 90 defa izledim, geçtim harry potter i.
 • internetteki en büyük harry potter sitelerinden olan mugglenet ve leaky cauldron perşembe günü trans bireyleri destekleyen ve j.k. rowling tarafından yapılan güya transfobik yorumları reddettiğini bildiren ortak bir açıklama yaptı: “çalışmalarına bu kadar uzun süredir hayran olduğumuz birine karşı konuşmak zor olsa da, neden olduğu zarara karşı koymak için platformlarımızı kullanmamak yanlış olur” diyen sivri zekalılar “duruşumuz net: transseksüel kadınlar kadındır. trans erkekler erkektir. non-binary insanlar non-binary'dir. interseks insanlar var ve ikili cinsiyet bağlamında yaşamak zorunda kalmamalılar. bu toplulukların yanında harry potter hayranları ile birlikte duruyoruz ve jkr'nin transseksüel insanlar hakkındaki görüşlerini açıkladığı için uğradığı kötü muameleyi desteklemiyor olsak da inançlarını reddetmek zorundayız. ”

  bundan sonra varlığını ona borçlu olan bu rezil ve nankör sitelerden rowling’in “harry potter” dışındaki eserleri satın alınamayacak, rowling’in web sitesine bağlantı verilmeyecek, rowling’in resimleri yayınlanmayacak veya rowling’in kişisel yaşamından bahsedilmeyecek.

  ayrıca, artık rowling'den #jkr olarak bahsedecekler ve böylece isteyen ilgili yayınların sosyal medyalarında görünmesini önlemek için hashtag'i kapatabilecek.

  olayın iyice suyu çıktı artık, kadıncağız ben transfobik değilim diye bağırıyor ama sesi duyulmuyor. bu gidişle buluttan nem kapan bu güruh yüzünden ben transfobik ya da terf olacağım.
 • sjw örgüt içi hesaplaşmada infaz edilen yazar.
 • sadece soruyorum, bu kişinin zamanda yolculuk yapıp başkasının yazmış olduğu harry potter serisinin fanı olduğu için geçmişe gidip gerçek yazarın yayınlamasını engelleyip kendi yayınlamış olma olasılığı nedir?