şükela:  tümü | bugün
 • cabernet syrah* uzumunden yapilan enfes kirmizi sarabi yumusacik icimli ve bir o kadar da bas dondurucu olan, fransiz sarap markasi. ayrica mevzubahis sarabin 25 cl'lik zumrut yesili, minik sisesi cok zarif, cok sik, cok guzeldir. asagidan sisenin bogazina dogru yavas yavas incelerek, bordo rengi kapagi ve etiketiyle inanilmaz bir uyum olusturur. sol tarafindaysa hafif bir girinti mevcuttur ki tutunca daha bir cezbeder insani.
 • özellikle merlot üzümünden yapılanı hem fiyatı hem de içiminin rahatlığı açısından alınabilecek fransız şarapları arasındadır. güney fransa yöresinin üzümlerinden üretilmektedir ve her ne kadar beyaz örtüler üzerinde uzun kadehlerle ve bifteklerle dolu bir masa yerine genelde evde televizyon karşısında tüketmiş olsam da şişenin üzerinde kırmızı etle ve peynirle içilmesi tavsiye edilmektedir. şişe demişken, şişesi de sol yanındaki hafif çukur ve yukarıya doğru sağa doğru eğilen şişesiyle ayrı bir estetiktir.
 • roze olan şarabının içimi şampanyaya çok yakındır. fransa'daki marketlerde 5 euro'dan satışı yapılmaktadır.
 • fransiz köpek öldüreni sayilabilecek, görüldüğü yerde arkaya bakmadan kaçmakta sonsuz faideler müşahade ettiğim bir şaraptır kendisi. evlerden ırak. tü tü tü tü.
 • merlot su an itibariyle 18-25 lira arasında satılan garip şişeli güzel şarap. 25 e başka seçenekler de var ama 18 e bulduğunuz yerde kaçırmayın. o fiyata daha iyi bir merlot imkansız gibi geldi bana. ayrıca merlot olanına mı has bilmiyorum ama şişenin üstü kumlu gibi. bi ara bu ne olum bööle, hem yamuk şişe hem rengi kaçmış kesin defolu şişeleri kakaladılar ülkeye demiştik. aslında hala da diyoruz, 18 e o şarap, kesin şişeler defolu...

  edit: eksik yazmışım merlot cabernet karışımı olandan bahsediyorum.
 • sanırım türkiye pazarına yeni girdiler ya da ben yeni gördüm.

  yumuşak içimli, meyve aromalı, tatlı roze şarap seviyorsanız carrefour raflarında yerini almış, fiyatı 35.90.
 • markette denk geldiğim oldukça şık 'peach'li turuncu şişesinden ve 6 buçuk euroluk cazip fiyatından ötürü merak edip denediğim ve olmuş bu dediğim fransız içkisi. şarap demek ne derece doğru olur bilmiyorum, arkasında "aromatised aerated wine-based drink" yazıyor. yukarıda da belirtildiği gibi şaraptan çok şampanyaya benziyor: şişeyi açar açmaz sizi pısst sürprizi karşılıyor. ön tarafında "fresh fruit explosion" tarifinin hakkını kesinlikle veriyor. efsane diyemeyeceğim ama oldukça lezzetli, alternatif, hafif bir içki. içimi çok rahat, asla çok şekerli değil ve baymıyor. alkol oranı yüzde 10. fiyat-performans 10/10. üstelik 700 değil 750 cl. buz ilave edip bardağı köpüğe boğma keyfi de cabası. kuruyemişle de iyi gidiyor.

  not: diğer çeşitlerini bilmem ancak köpek öldüren diyen arkadaşın şeftalili olanı denemediğine eminim.

  denedim oldu editi: silver tekila ile karıştırınca daha sert ve neredeyse orgazmik bir tat yakalayabilirsiniz.
 • medium sweet rogue olarak geçen turuncu etiketli şişedeki şarabı enfes olan fransız şarap markası.
  kırmızı etiketli olanı da güzeldir lakin turuncu etiketin içimi daha güzel ve tatlıdır. yanında aperatif bir şeye gerek duyulmadan bir oturuşta şişelerce içilebilir.
 • eğri boyunlu şişesi ile cezayir'de tanıştım. şantiyeye yeni gelmişim, arkadaşlar sağolsunlar alkol almaya giderken bana da sordular. 2 şişe de ben şarap sipariş verdim.

  poşetin içinde geldiler direk odaya koydum. akşam 1 tanesini devirdim. ama şişenin şekline hiç bakmıyorum. 2. ye geçtim.

  2. nin yarılarında gözüm şişeye takıldı. lan. boynu eğri lan bunun. kendi kendime "iyi içtik haa" dedim. yattım.

  sabah uyanınca baktım ki gerçekten bunun boynu eğri.

  bu da böyle bir anımdır. lakin güzel şaraptır. türkiye'de de görüyorum ama ithal olduğu için pahalı biraz. cezayir'de 20 liraya alıyoduk.
 • bu akşam içtiğim. şerefe!