şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yapimi hint filmi. 4 agustos 2017'de gosterime girmistir. filmin hikayesi, harry ve sejal'in avrupa capindaki seyahati uzerinde donuyor. iste aradigim filmin konusu. imbd puani 8/10. filmin slogani ise "aradigin sey de seni ariyor."
  eger ulkeler arasi seyahati ve yeni baslayan ikili iliskileri konu alan filmlerden hoslaniyorsaniz seveceginiz bir film.
  imbd
  jab harry met sejal trailer
  imbd trailer

  filmin basrol oyunculari icin
  (bkz: shah rukh khan)
  (bkz: anushka sharma)

  filmin ilk onemli muzik klibi icin
  (bkz: phurrr)
  phurrr
  phurrr teaser
  diplo & pritam - phurrr | official video | jab harry met sejal |shah rukh| anushka
  filmdeki diger sarkilar
  (bkz: beech beech mein)
  (bkz: hawayein)
  (bkz: radha)

  --- spoiler ---

  sejal'in nisan yuzugunu aramasi; harinder 'harry' singh nehra'nin aski, ozgurlugu, hayati, guveni ve iliskileri daha iyi anlamasini sagliyor.

  --- spoiler ---
 • baş erkek karakterin ismi harry'dir "jab" değil.

  filmde, shahrukh khan: harinder "harry" singh nehra rolünde

  anushka sharma: sejal zaveri rolünde

  theory of everything isimli yazar muhtemelen bir kafa karışıklığı yaşadı. jab karakterin ismi değil.

  jab: hintçe (urdu) bir kelime, ingilizce "when" ile anlamdaş..

  harry: hintli harinder isminin kısaltılmış ve ingiliz ismine benzetilmiş hali

  met: bildiğiniz "meet" karşılaşmak, tanışmak vs.. ingilizce yani

  sejal: hintli ismi "nehrin suyu" anlamına gelmekteymiş.. filmde adını söylerken kızın yaptığı o el hareketi dalgaları ifade ediyormuş demek ki..

  zaten filmin ismi anlaşıldığı üzere "when harry met sally" filmine gönderme taşımakta.. ancak bir remake falan değil..
 • imtiaz ali’nin maalesef “geçmişten gelen bir travmayla yaşayan ve kendini aramak için yollara düşen erkek karakterinin sevdiceğini bularak kendini de bulması” hikaye plot’unu uyguladığı en başarısız filmi. üstelik bu başarısız filmi shahrukh khan ile çekmiş olması da insanın yüreğine koyuyor bir.

  çok uzatmadan şunu söyleyeyim; filmde bir sahne var. baş karakterler yol üzerindeki duraklarının birinde bir otelde birbirileriyle yakınlaşıyorlar. kadın sevişmek istiyor ve erkek karakterimiz biraz yakınlaştıktan sonra olayı durduruyor “hayır” diyor. “seninle diğerleriyle olduğum gibi olamam.” bence bu ifadedeki tiksindirici niyet bozukluğu filmin neden olamamış olduğuna verilebilecek en kafi örnek. filmdeki karakterlerin karakteri yok. shahrukh khan’ın da karaktere karakter bahşedebilme karın ağrısını, çektiği acıyı çıplak gözle görmek mümkün.

  censorship olsam “yurt dışında kendini bulan hintli” filmlerine bir ehliyet getirirdim. herkes çekmesin aga bu nedir diye. yolla zengin sindhi’leri, punjabi’leri karınları tok sırtları pek... avrupa’yı fethetsinler. aralara “hayat çok güzel” “kendimi buldum” temalı müzikler yapıştır bitti gitti. queen ve english vinglish dışında bu klişenin halkını veren film yok benden söylemesi. boşu boşuna saatlerinizi ziyan etmeyin.