şükela:  tümü | bugün
 • 2017 yapimi hint filmi. 4 agustos 2017'de gosterime girmistir. filmin hikayesi, harry ve sejal'in avrupa capindaki seyahati uzerinde donuyor. iste aradigim filmin konusu. imbd puani 8/10. filmin slogani ise "aradigin sey de seni ariyor."
  eger ulkeler arasi seyahati ve yeni baslayan ikili iliskileri konu alan filmlerden hoslaniyorsaniz seveceginiz bir film.
  imbd
  jab harry met sejal trailer
  imbd trailer

  filmin basrol oyunculari icin
  (bkz: shah rukh khan)
  (bkz: anushka sharma)

  filmin ilk onemli muzik klibi icin
  (bkz: phurrr)
  phurrr
  phurrr teaser
  diplo & pritam - phurrr | official video | jab harry met sejal |shah rukh| anushka
  filmdeki diger sarkilar
  (bkz: beech beech mein)
  (bkz: hawayein)
  (bkz: radha)
  benzeri seyahat filmleri icin
  (bkz: #73105367)
  --- spoiler ---

  sejal'in nisan yuzugunu aramasi; harinder 'harry' singh nehra'nin aski, ozgurlugu, hayati, guveni ve iliskileri daha iyi anlamasini sagliyor.

  --- spoiler ---
 • (bkz: shah rukh khan) ve (bkz: anushka sharma)'nın baş rollerini paylaştığı 2017 yılı bollywood filmidir. iyi seyirler. sanırım harry ile sally tanışınca filminin bollywood uyarlaması olduğunu düşündüren filmdir. altyazısını merakla bekliyorum.
 • srk ve anushka var diye izlediğim hint filmi. film güzel olmasına güzel izlerken sıkmıyor insanı ama ne bileyim sanki bir şey eksik gibiydi.

  --- spoiler ---

  avrupa turu sırasında sejal nişan yüzüğünü kaybediyor ve harry de ona yardım ediyor. yüzüğü bulabilmek için neredeyse dünyayı turlayan bu ikili birbirlerine aşık oluyorlar. sejal kaybettiği nişan yüzüğünün çantasında olduğunu fark ediyor. bu zamana kadar yüzüğün çantasında olduğunu nasıl fark etmedi orası muamma. her neyse bu iki aşık beklendiği gibi filmin sonunda birbirilerine kavuşuyorlar. birbirlerine kavuşamasalardı çok güzel ters köşe olurdu bence ama yapımcılar burada klişeye kaçmışlar.

  --- spoiler ---
 • baş erkek karakterin ismi harry'dir "jab" değil.

  filmde, shahrukh khan: harinder "harry" singh nehra rolünde

  anushka sharma: sejal zaveri rolünde

  theory of everything isimli yazar muhtemelen bir kafa karışıklığı yaşadı. jab karakterin ismi değil.

  jab: hintçe (urdu) bir kelime, ingilizce "when" ile anlamdaş..

  harry: hintli harinder isminin kısaltılmış ve ingiliz ismine benzetilmiş hali

  met: bildiğiniz "meet" karşılaşmak, tanışmak vs.. ingilizce yani

  sejal: hintli ismi "nehrin suyu" anlamına gelmekteymiş.. filmde adını söylerken kızın yaptığı o el hareketi dalgaları ifade ediyormuş demek ki..

  zaten filmin ismi anlaşıldığı üzere "when harry met sally" filmine gönderme taşımakta.. ancak bir remake falan değil..

  edit: theory of everything adlı yazar yanlışını düzeltince bu entry bir parça anlamsız olmuş. açıklama yapayım da boşa gitmesin dedim: düzeltilmeden evvel srk'nin oynadığı karakterin ismi "jab" olarak veriliyordu entryde o yüzden yazılmış idi bu entry.