şükela:  tümü | bugün
 • 2022 nba draft'ının potansiyel 1 numarası. auburn tigers freshman'ı. bir dönem beşiktaş'ta da forma giyen eski lsu mezunu jabari smith sr'ın oğlu. baba smith tarihin en karavana draft seçimlerinden kwame brown'ın da kuzeni oluyormuş. internet keşke böyle gerekli gereksiz her bilgiyi insanın önüne çıkarmasa..

  %43 saha içi isabeti, %40 üç sayı isabet yüzdesiyle maç başına 2 üçlük ve %80 ile faul atan herkes için söyleneceği gibi kusursuz bir şutör. 19 yaşına gelmeden bu kadar verimli şut atabilmek ciddi bir kriter. iyi bir uzun şutörden farklı olarak neye sahip olacağı ise asıl mesele.

  kusursuz bir şut ve harika bir uzun forvet fiziğine sahip olmasına rağmen temastan bu kadar kaçarak oynayan bir oyuncunun tarihe geçecek bir yetenek olduğunu söylemek bence zor. orta mesafeden attığı pull-up şutlar onu bu dönemin oyununda ncaa'deki kadar değerli kılmayacaktır. ocak ayının sonuna kadar çıktığı maçlarda yarı sahadaki pozisyonlarda savunmacısı karşısındayken sadece %14'ünde çembere gitmiş. savunmada ise tüm pozisyonların karşısında rahatça kalabilecek ayak çabukluğuna sahip olsa da ne çok iyi bir çember koruyucu ne de iyi bir ribauntçu. modern bir rashard lewis'den fazlası çıkacak mı göreceğiz.

  march madness döneminde ve pistons'ın lotarya sırasındaki yerine göre daha fazla şey karalanır. yetenek olarak bakınca chet holmgren'ın bilinmezliğinin draft günü daha cazip gelmesi muhtemel.
 • (bkz: jabari smith jr)

  2022 nba draft'inin potansiyel first pick'i.

  first pick için diğer en buyuk rakipleri

  (bkz: chet holmgren)
  (bkz: paolo banchero)
 • 2022 draftında büyük ihtimalle 3 numaradan rockets'e gideceğini düşündüğüm oyuncu. chet holmgren etrafındaki hype nedeniyle ve mutant yapısı nedeniyle ilk 2 dışına çıkmaz. paulo banchero da bu üçlü arasında nba'e en hazır oyuncu görünümünde olduğu için 3 numaraya henüz ham olan jabari smith'in düşeceğini düşünüyorum.

  rockets'in mevcut yapısına bu draft sınıfındaki en uygun oyuncu aynı zamanda. alperen'le süper bir ikili olurlar seçilirse.
 • 2022 nba draft'inda ilk 2'den secilmesine kesin gozuyle bakilan basketbolcu. draft'a 10 gun kaldi ve su ana kadar sadece orlando ve oklahoma ile workout'lara katilmis, baska planlanan da workout yokmus.
 • 2022 nba draft'inda 3. siradan houston rockets tarafindan secildi.

  alperen sengun'un yeni takim arkadasi oldu.
 • alperen ile beraber houston'a çok iyi katkı vereceğini düşünüyorum. alperen fundamental olarak elit potansiyeli olan bir çocuk. bu eleman da atelik ve şutör. alperen pota altında gelen ikili sıkıştırmalarda bu arkadaşı pas yeteneği ile iyi besler. ikili sıkıştırma gelmezse de birebir kaldığı bir çok uzunu harcar alperen.

  çok derinlemesine izlemesem de izlediğim kadarıyla çok ciddi bir star potansiyeline sahip. hatta kendisine yapacağı eğitimsel yatırımla 3 numaraya da evrilebilir.
 • durant'ın dört numarası tadında bir arkadaş. bununla beraber iyice gerim gerim gerecekler rakipleri demek ki; alpi'nin de hem asist sayıları artacaktır hem de o kadar çok ikili sıkıştırma gelemeyeceğinden sayıları da artacaktır. fakat defansif olarak biraz yumuşak kalabilirler.
 • özellikle son bir kaç aydır 1 numaradan seçileceğine kesin gözüyle bakılan, orlandonun da önünde kırmızı halılar serdigi, krallar gibi karşıladığı ama son anda tuhaf sayılabilecek bir hamleyle paoloyu seçmesi sonucu 3.siradan rockets tarafından seçilen, insane work ethic sahibi olduğu iddia edilen basketçi arkadaşımız.

  bizim açımızdan önemi ise paolo, chet, jabari uclusunden alperene en uygun olanın jabari olması. paolo gelseydi ki son haftalarda buna kesin gözüyle bakılıyordu, hatta rafael stone'la da buluşmuş foto vermişlerdi, alperenin bölgesinde topu paylaşmak zorunda kalacaklardı. alpinin savunması zaten eleştiriliyor, bancheroyla birlikte daha zayıf bir savunma olusturacaklardi. jabari ise tam tersi sutor özelliği dışında, ki yüzde 40 üzeri üçlük attı geçen sene, savunmasıyla one çıkan ve alperene içeride çok yardımcı olacak hatta açığını kapatacak bir arkadaş. woodun takaslanmasi, jabarinin takima katılması alpi için çok çok iyi oldu.

  umarım alpi jalen ve jabari kadar hatta daha fazla çalışır bu sene. ozellikle yazın. şimdiden kagit üzerinde korkutucu bir potansiyele sahip rockets.
  bu sene yine bir development senesi olacak ama hissiyatım ve umudum playin seviyesinde bir takıma donusmeleri. tek engel silas.

  anyways, bol şanslar jabari ve tabiki sengoat.
 • çok fazla abartıldığını düşünüyorum. bence gelebileceği maksimum seviye rashard lewis.
 • houston rockets'ın bu yaz 3. sıradan draft ettiği pf.

  yaz liginde ve preseason'da gösterdiği performansla beni etkiledi. pf için harika bir fiziğe ve kanat açıklığına sahip. 1-5 savunabiliyor, yardım savunmasında ve pnr savunmasında iyi. kısaca çok yönlü savunmacı.

  boyuna göre iyi hareket eden gerçekten iyi bir atlet. kanatların önünde kalabilmesi için gereken patlamaya sahip.

  en alametifarikalarından biride şutörlüğü. kolejde %43 saha içi isabeti, %40 üç sayı isabet yüzdesiyle maç başına 2 üçlük ve %80 ile faul atması onun şutörlüğünü özetliyor. pull upları çok iyi. şut stilini sevdim *

  eksik yönleride topla dribbling'ini geliştirmeli ve ribaunda önemi biraz daha arttırmalı. çözülemeyecek şeyler değil aslında.

  fizik ve oyun itibariyle chris bosh'a kendisini çok benzetiyorum.

  ayrı bir parantez alperen için açalım. aslında draftın son haftasına kadar jabari'nin orlando tarafından 1. sıradan seçileceği konuşuluyordu ama sonra paolo banchero haberleri düştü ve banchero draft edildi. en çokta alperen'e yaradı bu çünkü onun yanına en çok uyan ve defolarını kapatan jabari smith'ti. bu sezon beraber neler yapacaklar göreceğiz.
hesabın var mı? giriş yap