şükela:  tümü | bugün
 • hutt ırkından olmasından dolayı "jabba the hutt" diye anılır. her tarafı yağ içinde olan bu garip cins yaratığa, 9 kattan fazla göbek çıkma hakkı verilmiştir, turgut özal'ınkinden çok daha kallavi gıdısı ve jöle kıwamındaki bedeniyle sahneye çıktığı anda perdenin tamamını doldurmaktadır. kırmızı gözleri ve yemek artıkları dolu ağzıyla, kendinden hiç beklenmeyecek şekilde, star wars serisinin tek seks sahnesinin de kahramanıdır... twi'lek'leri kuyruğuna oturtup, onlarla oynaşmaktadır...

  elbetteki -nedense- bu cüssedeki her karakter sanata aşırı düşkündür, sarayında taşa çevirilip duwara asılmış bi dolu insan wardır, han solo'da bi müddet onun sarayının duwarlarını süslemiştir.
 • jabba the hutt, kendisi mafya babasıdır, günlük hayatta han solo'ya işler verir sonra da onu avlayarak vakit geçirir, kendisini dünyanın zevklerine adamış, sarayında alem yapmaktadır, değişik yaratıkların biraraya geldiği kozmoplolit bir ortam oluştumuştur, oradan imparatorluğunu yönetmekte ve sadece çok önemli durumlarda çıkmaktadır (prens xizor'un çağrısı gibi) en sevdiği ev hayvanları 4 metreye dört metre boyundaki 'rancor'u ve sarlacc canavarıdır...
 • star wars'un es geçilemeyecek karakterlerinden biri.sadece yemeküzerine yaşıyan et yığını.ayı gibi kat kat sümüksü birşey.
 • star wars'ın tatooineli çalan çırpan, pislik adamı, han solo'nun can düşmanı... tasviri şöylecedir;
  "kafası insan kafasından üç, belki dört kat daha büyüktü. gözleri sürüngenlerinki gibi sarı renkliydi - ince bir kat yağla kaplanmış olması dışında derisi bir yılan derisine benziyordu. boynu yoktu, ama kat kat çenesi oburca yenmiş çalıntı lokmalarla dolup taşan, kocaman davul gibi şişmiş vucuduna doğru uzanıyordu. gövedisinin üst kısmından neredeyse hiçbir işe yaramayan zayıf kolları filizlenmişti, sol elinin yapış yapış parmakları nargilesinin ağızlığna uyuşuk bir şekilde dolanmıştı. hiç saçı yoktu -birçok hastalığın bileşimi sonucu dökülmüştü. bacakları da yoktu, sadece ucuna doğru derece derece incelen uzun, tombul yılan kuruğu, mayalı bir hamur gibi platform boyunca uzanıyordu. dudakları yoktu ve ağzı neredeyse bir kulağından diğeribe uzanacak kadar genişti ve sürekli olarak salyası akıyordu. hakikaten iğrenç bir görünüşü vardı.."
  ...
  star wars episode i, iv ve vi'de rol almıştır..
 • episode 3 te marlon brando'nun oynayarak star wars'un yapımcılarını c.g.i. (computer generated image) masrafından kurtaracağına inandığım tatooine'li karakter.
  (bkz: blob)
 • star wars aleminin mafya babasıdır. ayrıca, "jabba" rusçada kurbağa anlamına gelir.
 • birde bunun kuyruguna tav olmus (eminim korkmasa yiyecek) ufak lavuk bir yaratik vardi bunun yaninda hzziahahaa diye gulerdi sonra altin robotumuzun gozunu filan cikariyordu
 • bu yaratık hep kingpini çağrıştırmıştır bana yapı ve fonksiyon itibariyle..
 • uzun süren ayrılıklardan sonra çok kilo aldığını gördüğünüz arkadaşlara söylenen "bu ne hal olm, jabba gibi olmuşsun" cümlesindeki nesne.
 • (bkz: trawmatolog)*
hesabın var mı? giriş yap