şükela:  tümü | bugün
  • en bilineni için (bkz: kareem abdul jabbar).
  • jagged alliance uyelerinden biri, anhktepot un kardesi.
  • (bkz: jabber)
  • (bkz: jaffar)
  • (bkz: cabbar)
  • kendisi marmaris'de bir mekanda çıkıyor. şarkısını duyunca aşırı şaşırdım. nerelerden nerelere. türkçe müzik dinlemeyen beni bile ciddi anlamda etkilemiştir raf parçası. ingilizce versiyonu move on'da dinlenesidir.
  • yıllar önce bu adamın vokal tarzıyla türkiyede ünlenmiş ve artık o vokal tınısıyla özdeşleşmiş bir adam var azıcık hafıza tazeleyelim kimdir bu efsane adam(bkz: kaan tangöze).
  • türkiye'de çocukların lakap takmada kullandığı isimdir. örnek : "hocam onun adı mehmet değil abduljabbar kıllıbacak"
  • müziğin ekmek, şeker, tuz gibi tüketildiğini hissediyorum, zamanında "sarı laleler" yeni çıkmıştı ve durmaksızın günde 50 kez dinlediğimi bilirim. genciz duygularımız kıpır kıpır, haliyle etkisi altına alıyordu beni mfo ama bir süre sonra çok dinlemekten kaynaklı bıkkınlık hissi veriyordu, nerede çalarsa çalsın katlanılmaz hal alıyordu. bir süre sonra dinlediğinde yine aynı hislere kapılıyorsun ama artık demet akalın, hande yener, serdar ortaç gibi dönemlik şarkı yapan arkadaşlar yüzünden yazın şarkı bekler hale geldik. (ben o nesle dahil olamadım orası ayrı) bitiyor, tüketiyoruz çünkü.

o yüzden bu tür değerlerin kıymetini bilmemiz gerektiğini düşünüyorum, uluslararası bir iş benim nezdimde.
    adam gerçekten emek vermiş ve başarılı bir iş yapmış, hakkını alıyor ya da almıyor tartışılır lakin lezzetli bir iş.
    tabii ki harika sanatçılar mevcut, benim derdim bu topa girmek değil.
    yoksa neşet ertaş'tan girer, zeki müren'den çıkarım.
    siz anladınız beni.

dinleyin.

deeperise - raf ft. jabbar
    deeperise - haydi söyle ft. jabbar

başarılı.