şükela:  tümü | bugün
  • sahip olduğum kablosuz kulak içi kulaklık.

+ bass tiz ses dengesi yeterli, son ses net.
    + kulağı rahatsız etmiyor, herhangi bir harekette oynama düşme riski yok.
    + ter ve toza karşı koruma sertifikalı.
    + siri desteği mevcut.
    + her iki kulaklık üzerinde bulunan fiziksel tuşlar ile açma-kapama-ses gibi kontroller sağlanıyor.
    + ses yalıtımı yeterli, hear through desteği ile gerekli durumlarda( bisiklet sürerken) çevresel seslerin duyumu sağlanabiliyor.
    + ortalama pil ömrü 4-5 saat
    + kulaklıkların birini kulağınızdan çıkarttığınızda otomatik olarak müzik duruyor. en sevdiğim yanı bu oldu.

- şarj ünitesi şık olsada kapak mekanizması basit, uzun ömürlü olmayacak gibi.
    - yine şarj ünitesine kulaklıklar serbest şekilde duruyor, airpods gibi mıknatıslı sabit değil. bu durum üniteden düşme riski yaratıyor.
    - şarj ünitesi kulaklığı iki kez tam dolum yapabiliyor, yani toplamda 15 saat kullanım sunuyor ki muadillerine göre yetersiz.
    - kulaklıklar takıp çıkarılırken elden rahat kayıyor.bu durum henüz alışamadığım için de olabilir.

fiyat/performans olarak kesinlikle parasını hak eden bir ürün. tavsiye edilir.
  • sanirim piyasadaki en iyi truly wireless kulaklik. 3 aydir kullaniyorum ve asiri memnunum.

ses kalitesi ortalama ustu ama bir onceki kulakligim olan (bkz: jaybird x3) kadar iyi degil. baglanmak cok kolay kutuyu acip kulakligin birini cikardigin anda telefona baglaniyor. telefonu kulaga dayayip konusmayi sevmeyen biri olarak telefon calinca kutuyu acip kulakligi takiyorum telefondan gorusmeyi onayliyorum. bluetooth a git baglan cart curt yok toplam 10 saniye surmez. sarji guzel gidiyor, haftada bir sarj ediyorum kutuyu. batarya/sarj kutusu dandik, acarken kirilacak diye korkuyorum bir de kulakliklari yerine oturtunca tam oturduguna emin olamiyorsun cunku yukarda kaliyor slotlar daha genis olmaliydi, tam oturmadan kutuyu kapatmaya calisip kulakliklara zarar verebilirsiniz.

bana gore en buyuk problemi 2 kisi kullanamamak. soyle ki, sag kulakligi siz takip, sol kulakligi esinize dostunuza verip beraber yanyana netflix izleyemiyorsunuz. bu pic kurulari oyle bir sistem yapmis ki sol kulaklik sag kulakliktan biraz uzaklasinca sol kulakligin baglantisini kesiyor. kafalarinizi birbirine yaslarsaniz, koca kafali bir insan oldugunuza kulakligi inandirip ses vermesini saglayabilirsiniz. bu arada bu problemin sebebi sol kulakligi cikarinca muzigi kesme ozelligi degil, o ozellik cok guzel ve kapatilabiliyor. sanirim sol kulakligi saga baglayip gucunu de bir sekilde azaltmislar 30 cm gidince solun baglantisi kesiliyor.
  • merhaba jabra elıte actıve 65t yaklaşık olarak bir haftadır kullanıyorum, kullanmadan önce daha kullanıp geri verdiğim plantronics 305 telefon görüşmesi ve kablo sorunu nedeni ile sınıfta kaldı. özellikle daha önce plantronics kullanan ve hayran olan birisi olarak beni hayal kırıklığına uğrattı.

gelelim jabra'ya ;

1- ses kalitesi ve kontrolleri gercekten tatmin edici, tabi burada kablolu kulaklıklar ile kıyaslamak bence haksızlık olur .
    2 - özellikle telefon ile kullandığımız kulaklıklar ile görüşme yapmak benim açımdan çok önemli, jabra bu konuda gerçekten başarılı otobüs, cadde, okul tenefüs, ofis, araç kullanırken oldukça başarılı, ses karşıya gerçekten çoknet birşekilde iletilmekte ve sorun yaşanmamaktadır.
    3 - cift cihaz baglama, oldukça başarılı şuan bt 5.0 olan ender cihazlardan, 8 veya 9 cihazla eşleşebiliyor. bağlantı kaliteside bu yönde iyi.
    4 - ıpx56 güzel bir özellik havuza giremezsiniz ama diğer şekilde suya veytoza karşı direnci iyi, tabi musluğun altına sokup yıkamadım ama su birikintisine düştü hala sağlam :)
    5 - şarj süresi iyi kutusu sayesinde sabah 7 akşam 8 rahat cıkartıyor.
    7 - kulak konforu başlıklar ile düzeltiliyor ve sıkıntı çıkartmıyor. rahat
    8 - birkaç kere elimden düştü herhangi bir zarar gelmedi

eksi yönü kutu magnetli değil kulaklıkları koyarken ve alırken dikkat etmek gerekiyor.
    ayrıca kutuya bir taşıma aparatı veya ufak bir bileklik ip takılacak alan olmalı.
    ayrıca fiyat olarak yükarıda ...
  • yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. normalde kablosuz bağlantılı cihazlara karşı ön yargılıydım ama kullandıktan sonra fikrim değişti.

günümün büyük kısmında kulaklık ile müzik dinliyorum. bunda genel olarak beats audio studio marka model kulaklığımı kullanıyorum. spor yaparken headphone kulaklıklar çok ergonomik olmuyor benim için çünkü koşarken kulak içi kulaklık kullanımında daha rahat ediyorum. uzun süredir spor yaparken telefonun yanında default gelen apple kulaklıkları kullanıyordum ama çevre sesini çok aldığı için hiç memnun değildim. uzun arama sonrası danimarka menşei olan jabra markasını buldum. bu modelden de kullananlar hep memnun kalmış. risk bodom! diyip kulaklığı aldım. para verdim diye demiyorum ama aşırı memnunum. ses kalitesi inanılmaz iyi. şarj dock unda iki kere full şarj olabiliyor ve tek full şarj ile 5 saat müzik dinletebiliyor (ben sınırları hiç zorlamadım, max 2 saat aralıksız dinledim). ergonomik olduğunu söyleyebilirim, örneğin 40. istanbul maratonunda bu kulaklık ile 15k koştum ve hiç rahatsız olmadım.

aynı anda 5 farklı cihaza bağlanabiliyor, benim gibi akıllı saat kullananlar için güzel bir özellik.
    kulaklığımı paylaşmayı asla sevmediğim için (stereo) yukarıda yorum yapan arkadaşa katılmıyorum ve hatta arttırıp çok beğendiğim bir özellikten daha bahsedeceğim; kulaklıklardan birini kulağınızdan çıkarınca çalan medya otomatik duruyor ve geri taktığınızda kaldığınız yerden devam ediyor.

bunların dışında gürültü önleme özelliğide çok başarılı. isterseniz bu özelliği kapatabiirsiniz. aslında bu özellik sanırım pasif, dış ortam sesini duymak için telefonunuzdaki uygulamadan dış sesi duyma seçeneğini aktif ediyorsunuz ve mikrofonlar dışarıdaki sesi kulağınıza iletiyor.

şimdilik kullanıcı yorumlarım bu kadar. sevgiler
  • true wireless earbud arayışımda fiyat/performans açısından piyasanın en makul ürünü olduğunu düşünerek aldığım kulaklık.

- yoğun müzik dinleyen ve kablolu kulaklık tercihlerinde sennheiser, shure gibi markaları kullanmaya alışmış kullanıcıları çok tatmin etmeyebilir. yetersiz olduklarını söyleyemem, lakin tasarımlarının öncelikli amacı bu değilmiş hissi veriyor. amatör kulakları rahatsız etmez. ama bu açıdan beklentinizi yüksek tutmayın. yeterli seviyede bırakılmış kalite.

-sessiz ortamlarda telefon görüşmeleri mükemmel. siz çok net duyuyorsunuz, karşı taraf da aynı şekilde öyle. lakin dış mekan konuşmalarında ortam gürültüsünü fazla aldığı konusunda çok şikayet geldi. araç seslerinden sinek vızıltısına kadar veriyor anladığım kadarı ile karşı tarafa.

-çok uzun süreler kullanmadım fakat kısa yürüyüşlerimde hiç rahatsızlık vermedi. anatomi olarak hepimiz farklı olduğumuzdan kulağımın tekinde hiç sıkıntı yaşamıyorken, öbür kulağımda düşecekmiş hissi yaşıyorum. hali hazırda düşme falan yaşamadık gerçi.

-şarj kutusu dışında malzeme kalitesi iyi hissettiriyor. çok fazla olmasa da premium bir his var üründe. fakat bunu şarj kutusu için söyleyemeyeceğim. mıknatıs olmadığı için her an düşecekmiş gibi hissettiriyor.

-eşleşmiş olduğu ve pantolonumun cebinde olan telefon ile gün içerisinde 1-2 kez ses kopması yaşadık. bu tamamiyle kopma değil de aksama diye nitelendirilse daha doğru olur sanırım. müdahalede bulunmadan kendiliğinden düzeliyor.

-yalıtım açısından gayet başarılı. dış sesi içeri hiç vermiyor neredeyse. sağ kulaklığa çift tıkladığınızda hear through özelliği devreye giriyor ve müzik kesilip sadece dış sesi içeri veriyor. yolda adres soran emmilerin yanında kulaklık çıkartma işlerine girmeme açısından gayet güzel.

-şarj süresi totalde 15 saate yakın. true wireless olmayanlar ile karıştırılmamalı. onların süreler referans alınmadığında gayet makul. sennheiser, bose gibi markaların rakip ürünleri ile gayet yarışabilir seviyede.

-kulaklıkları tek tek kullanamamak veya iki farklı kişi paylaşamamak biraz neşe kaçırıyor.

kendisine en büyük rakip olarak gördüğüm bose soundsport free ve sennheiser momentum fiyat olarak bu arkadaşı ikiye katlamaktalar. hatta indirimli yakaladığımı düşünürsek ürünü, momentum neredeyse 2.5 katı. dolayısı ile nispeten fiyatı makul.
  • bluetooth kulaklık.
    ses kalitesi beklediğimden iyi, ses yüksekliği de yeterli, güzel seviyelere çıkıyor.
    bassları hiç fena değil, sıkı, mid ve tizleri bozmuyor.
    bağlantı süper değil, ara ara milisaniyelik kopmalar oluyor.
    komforu da beklediğimden iyi değil, uzun kullanımda, yarım saatten sonra kulağı yoruyor.
    konuşma performansı çok iyi.
    kutusu kompakt, cepte taşımak için çok uygun, genel malzeme kalitesi pek yüksek değil. sennheiser veya b&o seviyesinde bir cihaz değil, ama genel olarak tatmin eden bir alet.
  • 3 haftadır kullandığım kablosuz kulaklık.
    kanalıma hoşgeldiniz...

önceden samsung iconx 2018 kullandığım için ilk önce bu iki kulaklığın kıyaslamasını yapalım. sonra jabra'nın öne çıkan özelliklerinden bahsedelim.

ses kalitesi, ses yüksekliği, bass, tiz, mid performansı olarak jabra elite 65t, samsung iconx 2018'den kat be kat üstün. iconx 2018'i eşsiz kılan dahili hafıza, adım sayma ve kalp ritmi sayma olayları var ama düzgün çalışan tek özelliği dahili hafızası. adım sayma ve kalp ritmi ölçme özellikleri sapıtabiliyor. üstüne iconx 2018 yazın "çok ısındım, kapanacağım" diyor. kuşadası'nda başıma geldi. düşünsene, antrenmanın ortasında böyle salak bir hata alıyorsun. iğğğğğvenççç!! karşılaştırma bitmiştir.

gelelim jabra ürüne. öncelikle bu ürün şimdiki fiyatı olan 999tl'yi asla ve asla haketmiyor. sıfır alacaklar başka ürüne baksınlar. ben ayda 100tl taksitle, toplam 600tl'ye 2 ay kullanılmış, türkiye garantili bir şekilde satın aldım. bunu baştan söyleyeyim.

kulaklığın artıları:

1) ses şiddeti. abi gerçekten çok yüksek. sanki içinde amplikatör varmış gibi.

2) basslar. tamam, harika değil. beats gibi değil ama gene de bassları hissediyorsun. antrenman yaparken kendini kaptırıp basslara göre ayarlıyorsun. o derece zevkli bassları var bu aletin.

3) basit ekolayzır. evet, ekolayzırı nerd'lere göre olmasa da basit arayüzü sayesinde oluşturduğunuz set ile çok iyi sonuçlar alabiliyorsunuz.

4) telefonla görüşme performansı. 3-4 kişi ile görüştüm. hepsi "normal telefondan daha iyi geliyor sesin" dediler. konuşurken kendi sesini de duyuyorsun. böylece ne konuştuğunu, sesinin şiddetini ayarlayabiliyorsun. ayrıca mikrofonu çok hassas olduğu için çevrendeki sesleri inanılmaz net duyuyorsun. bunların hepsini de kulaklığı çıkarmadan yapıyorsun.

5)kulağa oturuşunda hiçbir sorun yok. ip atladım, koştum, yürüdüm, mekik çektim. problem yok. tipi "düşer lan bu" dedirtiyor ama düşmüyor gurban olduğum.

6) ben sarısını aldım. alırken çok korktum. cırk bir sarı olsaydı bildiğin douche gibi gezecektim ama ten rengime tam uydu. demek istediğim, sarısı orospu sarısı değil. gönül rahatlığıyla alınabilir.

kulaklığın eksileri:

1) dahili depolama yok. ulan 2 gb bile olsa koyabilselerdi harika olurdu. akıllı saatim 4gb hafızalı. 2gb daha olsaydı bayağı iyi olacaktı.

2) sanırım dünya'nın en kötü şarj kutusu tasarımı bu kulaklıkta. mıknatıslı değil, kutuyu açmak için ufak bir düğme yok. kutuyu açmak için ciddi güç harcamanız lazım. tutuşunuz yanlış olursa kutuyu açayım derken kulaklıkları düşürmeniz işten bile değil.

3) sound+ uygulamasının geliştirilmesi gerekiyor.

4) bazı ürünlerde sağ-sol balans sıkıntısı varmış. alırken dikkat etmeli. garantisiz, faturasız almayın.

5) kontrol tuşları dokunmatik değil ama hassas. tuşlara çok basmak zorunda kalmıyorsun ama gene de dokunmatik olsaydı çok daha iyi olurdu sanki. şarkı değiştirmek işkence haline geliyor. "onunla uğraşacağıma bırakayım da şarkı bitsin" moduna giriyorsun. akıllı saatimden değiştiriyorum şarkıları ama gene de mekanik olan her şey bozulmaya mahkumdur. dikkat etmek lazım.

6) kulakta şarkı dinlemiyorken "hissing" denilen bir tısslama sesi duyuyorsunuz. çok önemli mi? bence hayır ama söylemekte fayda var.

özet: birkaç eksiği dışında spor için iyi bir kulaklık. basslar harika, ses kalitesi kimseyi üzmez. kanımca 1.000tl verilmez. ikinci el alınabilir. almadan önce mutlaka balance sorunu olup olmadığını sorun.
  • kronik problemleri olan kesinlikle para verilmemesi gereken kulaklık. aldığımın üçüncü ayında sağ kulaklıktan az ses gelmeye başladı. yaptığım araştırmalar sonucu sorunun kronik olduğunu gördüm. ayrıca ürünü kendi yazılımı olmadan cihazlarla eşleştiremiyorsunuz. yani her cihazla sorunsuz eşleşmeyi unutun.
    eşleşme sorunları olan, kronik ses azalması problemi olan bir cihaza 800 lira üzeri para vermek isteyenlere tavsiye edilir sadece.
  • 3 aylık kullanım sonrası sol kulaklık tamamen çalışmaz oldu. ne şarj oluyor ne bağlanıyor.
    bu fiyattaki bir üründe böyle basit sorunlar olmamalı.
  • 6 aydır kullanıyorum. ilk başlarda nadir olan bozuk plak gibi ses takılması olayı artmaya başladı. eğer saat de telefona bağlı ise daha da şiddetleniyor.

klasik sol kulaklık ses kesilmesi bende de başgöstermeye başladı. şimdilik üzerine 1-2 tıklatınca düzeliyor ama sonu hiç iyi durmuyor. ilk izlenimlerimi paylaştığım entry sonrasında kanaatim bayağı negatife döndü. lakin uygun fiyatlı alternatifi halen yok sanıyorum. bütceyi zorlayıp üst segmente geçmeli herhalde.