• tam bir bal kovanı. buna viski demeye dilim varmıyor. adeta bir şurup, likör tadında.

içilir mi elbette bayıla bayıla içilir ama yine de viski kategorisinde anmak bana biraz haksızlık olarak geliyor.

bunu özellikle soğuk kış gecelerinde kahvenizin içine koyarak içebileceğiniz bir içki olarak hayal edebilirsiniz. bana en yakın gelen tanımı bu.

edit: diğer viski yorumlarım için (bkz: #60703155)

edit2: harf
  • balayımda zıvanadan çıktığım bir akşam kafayı bulmak için abandığım ballı burbon(niye yaptıysam).

5. shottan sonra midede başlayan bab-ı ali baskını, bir süre sonra dinse de fazla zorlamayın. üzerine cila niyetine çakılan bir-iki biradan sonra gidip zıbarmak en iyisi. ya da çakmadan.

zira ertesi gün midenizde başlayan isyan, yerini kafanızın içinde çalan fadime'nin düğününe bırakıyor.

alka malka da kar etmiyor.

god, i hate bourbon!
  • viskiden sonra çikolata yeme derdine son veren ballı, tatlı ve bi o kadar da güzel olan içki.
  • çok şekerli bir tadı var. alkolden çok mideyi bulandıran şekerli tadı. gerçi bal da sevmediğim için bunun da tadını sevmemiş de olabilirim.
  • viski ve bal likörünün aşırı tatlı birleşimi. sek buzlu ya da sodalı olarak tavsiye edilir. 3. kadehten sonra bayar ama ilk kadehin keyfine de diyecek yoktur.
  • içindeki balın ya da şekerli şeyin viskinin tadını mahvettiği viskimsi içki. denemeyenler için belirteyim: viskinin tadını, ağızda ve boğazda bıraktığı etkiyi seviyorsanız aynı durumu bu içkide bulamazsınız. ayda yılda bir viski içen biriyseniz verdiğiniz paraya içiniz acıyabilir.
  • içtiğim en iyi viskilerden
  • bana fazla şekerli gelen alışamadığım viski. ille de ballı viski içeyim diyorsanız kesinlikle jim beam honey'yi öneririm. şekeri daha bir kararında.
  • hayatımda içtiğim en iyi viski diyebilirim yada likör mü desem? içimi yumuşak ballı
    sütü severek büyüdüyseniz müptelası olacağınız içki
  • içmeye özendiren zıkkım, bir şey bu kadar mi icilesi olur? yok böyle bir lezzet!
hesabın var mı? giriş yap