• merak ettiğim bir şey var. jack dorsey gibi başarılı insanlar başarılı olduktan sonra mı 5'te uyanmaya başlıyor yoksa önceden de uyanıyorlar mıydı?
  • twitter kurucusu.

la zükenbergin filmi bile yapıldı bu herifin altına 10 entry girilmiş. ! yazıklar olsun. sosyal medya bu değil !
  • twitter ve square'i kuran, instagram, foursquare, kickstarter'a yatırımcı olan yazılımcı. bi de yakışıklı piç, her geek kızın rüyası.
  • dünyaya kazandırdıklarına bakınca aklima ali sabancı'nın bir televizyon programında genç girişimcilere verdiği tavsiyeler geliyor ;

- bana her ay yüzlerce mail geliyor "bana yatırım yapın, dünyayı değiştirecek bir fikrim var" diye. fikrin ne diye soruyorum, sosyal medya diyor. arkadaşlar geçin bunları, bunlar geçici hevesler. şimdilerde popüler olduğu ve kolay akla geldiği için bunlara yöneliyorsunuz. halbuki bir henry ford kolay yetişmiyor. mesela bana uçakların yakıt giderlerini düşürecek bir proje ile gelin, size 5 değil 25 dakika ayırayım. burası amerika, san fransisco değil ki fikri hayata geçirip milyar dolar değerlemeye ulaşasınız, burası türkiye. bence artık gözünüzü açın ve sektörlerin ihtiyacı olan konulara yönelik fikirler geliştirmek için çaba sarf edin.

ne acıdır ki kendisi bu konuşmayı yaparken yanında nevzat aydın oturuyordu ve "sen ne diyon len ali" demek yerine "ali bey'e katılıyorum" demişti.

yatırımlarını severek takip ettiğim twitter'ın kurucusu...
  • bilgisayar yazılımcısı abimiz. onu özel kılan şey ise twitter ı yaratan adam olması...
  • google'ın twitter için önerdiği 4 milyar dolarlık teklif için "bu teklifi hakaret sayarım" demiş. google'da son olarak 10 milyar teklif etmiş. (vatan'ın haberi)

iyi pazarlık etmiş ve 10 milyar dolara çıkarmış fiyatı ama artık bunu kabul etmeli. çünkü geçen yıl reklam geliri 150 milyon dolarmış. bu yıl da 250 milyon dolar bekliyormuş. böyle böyle cebine 10 milyar dolar girmesi için bir ömür geçmesi lazım. e o zamana kadar twitter n'olur bilinmez. bi daha bu teklifi bulamayabilir..

bu işe 10 milyar dolar yatıracak olan google ise her yıl 1-2 milyar dolar kazanacak şekilde kurgulayabilir twitter'i...

hadi öpüşün anlaşın..
  • girişim olayının canına okumuş bi abimiz. herifin en başarılı start-up'larda imzası veya yatırımı var. twitter, square, instagram, 4sq, artsy... quora'da falan da kendisinden efsaneymiş gibi söz ediliyor, kampüste falan denk gelenler anılarını falan anlatıyor resmen ahahahh..

başarılı herif.
  • jeff bezos, elon musk ve mark zuckerberg başlıklarıyla karşılaştırıldığında hakkında bu kadar az entry girilmiş olmasına şaşırdığım insandır.

sahibi olduğu platform 21. yüzyıl'ın evrensel ölçekte resmi açıklamalarının yapıldığı bir yer halini aldı çünkü. mirc, icq zamanları düşünüldüğünde dünyanın bugünlere gelecek olması hiç tahmin edilebilir değildi sanki.
  • instagram'ın facebook'a satılmasından dolayı instagram'a fotoğraf yüklemeyi bırakmış twitter ceosu.
  • iyi düşünülmüş basit bir fikirle yola çıkmış, sınırlarını güzel belirlemiş, adını twitter koyduktan sonra senelerce 5 kuruş kazanmadan siteyi ayakta tutmuş, sabretmiş ve başarmıştır.

mark zuckerberg bu kadar konuşulurken bu adam neden bu kadar sönük kalıyor anlamış değilim.

neden hala filmi çekilmedi mesela, sözlük neden bu arkadaşa bu kadar duyarsız, buradan esinlendiğini düşünüp trip mi atıyoruz jack'e. öyle bir şey varsa yeşillendirin de sileyim yazdıklarımı.
hesabın var mı? giriş yap