• game of thrones'daki afrolu kılıç ustasının dediğine göre gerçek hayatta süper bir insanmış. rol arkadaşlarına, rol icabı kaba davranması gerektiği sahnelerden sonra tekrar tekrar özür dileyip duruyormuş falan.

tabi ki bu bana hiç inandırıcı gelmedi ve kırk yıllık syrio usta bu demeciyle gözümden düştü. go to hell joffrey, türkiye'ye geleyim deme tokat manyağı yaparız. kaan kural bile nefret ediyorsa senden buraya gelme, barınamazsın. çökeriz gırtlağına.
  • 92 doğumlu irlandalı yetenek. dünyayı kendisinden nefret ettiren bir adam benim gözümde yeteneklidir. lakin aldığı bursla dizi sonrası akademik kariyer yapacağımış. oğlum biz sana yapma demiyoruz hobi olarak yine yap sen oyuncu olmak için doğmuşsun canım joffreyim benim neden anlamak istemiyorsun hep inatsın be yavrucum ya.
  • aşırı sağlam bir oyuncu. öyle olmasa bu kadar insan olarak kendisinden dizide nefret etmezdik ve bu olay ekşi için sınırlı değil tüm dünyada diziyi izleyen ayar bu herife. gerçekten yolu açık.
  • gelecekte kötü adam rollerinin değişmez oyuncusu olacağı kesin gibidir. bir insan oyunculuk kariyerine genç yaşta joffrey piçi rolü ile başlarsa ileride çıkarması çok zor olur.
  • dizi yayınlanmaya başlamadan önce bu vatandaşın joffrey rolünü aldığı haberine şöyle bir yorum yapılmış imdb'de:
    "jack gleeson has been cast as the crown prince of westeros, joffrey baratheon, in hbo's game of thrones based on the book by george rr martin. i wonder if he'll be able to capture the air of pure hateablity?"

kesinlikle rolünün hakkını veriyor.
  • dizi bittikten sonra oyunculuğu bırakıp hayır işlerine yönelecekmiş. senden gelecek hayır allah'tan gelsin joffrey. iyilik meleği olsan bile sevilmezsin.
  • bu çocuk türkiye'de sokağa çıksa çok pis dayak yerdi, teyzelerin yüzüne tükürmesinden önünü göremezdi, öyle iyi oynuyor. bilerek mi sevimsiz rolünde ya da gerçekten mi sevimsiz biri bilmiyorum ama hakkını verdiği kesin. ayrıca castin bieber'ı teketekte çok pis dövebileceği düşüncesi içerisindeyim. olmadı eniştesi var, arkası sağlam çocuk, istese s.tirir eniştesine.
  • son derece yetenekli, takdir edilesi bir aktör.

oyunculuğa 7 yaşında başlamıştır. halen okumakta olduğu dublin üniversitesi tarafından okulundaki başarısından ötürü burs ile ödüllendirilmiştir.

joffrey baratheon rolünü kafasında canlandırmak için joaquin phoenix'in the gladiator'da büyük başarıyla canlandırdığı enfes karakter commodus'tan ilham aldığını söylemiştir. (ki son derece zekice ve isabetli bir fikir diye düşünüyorum.)

her ne kadar game of thrones'dan sonra oyunculuğu bırakıp akademik kariyer yapmak istediğini söylese de doğal oyunculuk yeteneği baskın gelir de bu kararından dönerek bizleri geleceğin büyük oyuncularından birinden şimdiden mahrum etmez diye umuyorum. ne diyelim. hayırlısı neyse o olsun.
  • övgülerimi fazlasıyla almış velet-i zina. arkadaş bir kişi bu kadar namuzsuz, ibne, piç, itici bir insan karakterini bu kadar güzel canlandırabilir mi? helal olsun diyor ve sözlerime son veriyorum.
    şahsın oynadığı karakterle ilgili yapım: game of thrones
  • irlanda'nın çok ağır azametli insanlarının mezun olduğu trinity college'de derslerine devam ediyormuş.
    okul , bu çocuklara nasıl bir özgüven veriyorsa o da "game of thrones"tan sonra akademik kariyerine devam edeceğini, oyunculuğa devam etmek istemediğini" mi ne demiş.

bram stoker'un, oscar wilde'ın gelip geçtiği bi okul tabii (yanlış bilgi değilse)
    benim dönem arkadaşlarımın en kariyerlilerinin kaymakam olduğunu düşünürsek kendisine hak veriyorum. alsın o hakkı!
hesabın var mı? giriş yap