şükela:  tümü | bugün
 • tom cruise'un jack reacher rolüne bürüneceği ikinci film.

  http://www.imdb.com/…/tt3393786/?ref_=nm_flmg_act_1
 • d&r'ın sitesinde indirimli olarak 40 liraya satılmakta olan 146 sayfalık kitap. filmi de 2016'dan önce gelmez sanıyorum.
 • yönetmenlik için the last samurai'ın yönetmeni edward zwick'le görüşmelere başlanmış film. senaryo da yine the last samurai'nin senaristine emanet edilecekmiş.

  tom cruise'un edward zwick ile tekrar çalışmasını çok istesem de bunun orijinal bir filmde olmasını dilerdim. ayrıca zwick'in aksiyonları bayağı bir sert olur. son samuray ve kanlı elmas filmleri örnek gösterilebilir buna. sert sahneler kitaba çok uygun olsa da serinin ilk filmi pg 13 yaş sınırıyla girmişti vizyona. en iyi aksiyon yönetmenlerinden biri olarak sağlam film çeker ama. ilk filmle arasında dağlar kadar fark olabilir.
 • fragman gibi bir şeyi düşen film. cobie smulders araya girip konuşmasa iyi olurdu tabi.

  https://www.youtube.com/watch?v=nhu01ezccf4
 • asıl fragmanı düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=aocp_jhzbum
 • serinin ikinci filmi.
  işte budur arkadaş, saf aksiyon, bol patlama, bol kurşun. ortalıkta ağlak suratla poz kesen ergen tipler de yok. süper.
  not: bu bir aksiyon macera filmi. 80'lerin efsane b filmleri tarzı bir seri. o yüzden lütfen ama senaryo çok kötü, ama mantık hatası var vs. diye zıplamayalım mümkünse. gerçi isteyen zıplasın bana ne.
 • şuradaki iki sahnesi ile ilk filmden daha iyi hissettirecekmiş gibi görünüyor.
 • --- spoiler ---

  şimdi bu kızımız jack reacher ın bilgilerine nerden ulaştı da annesini babasına dava açmaya ikna etti de?.... de da da
  --- spoiler ---
 • gidip izlediğim ve genel olarak beğendiğim bir film. zannedildiği gibi sadece aksiyon bulunmuyor yer yer duygusallık da katmayı denemişler.

  --- spoiler ---

  aksiyon filmine baba-evlat,dna testi, tek gecelik ilişkiden bir çocuk sahibi olma ihtimali vs. gibi mevzuları sos olarak da olsa eklemeye hiç gerek yoktu diye düşünüyorum.

  jack reacher karakterini canlandıran tom cruise rolünün hakkını vermiş, aynı şey cobie smulders için de geçerli. gayet başarılı buldum ikisini de.

  aynı şeyi samantha karakteri için söyleyemeyeceğim. olmasa da olurdu dediğim karakterlerden. süs gibi duruyordu filmde. samantha karakterinin olmayışını istediğimden midir bilmem danika yarosh'ın oyunculuğunu da beğenmedim.

  otel sahnesinde jack reacher ile susan turner karakterlerinin tartışmasında susan turner'ın meslektaşlarının kadın olduğu için yapamayacağını düşünmelerinden bahsetmesi vs. böyle klişelere de hiç gerek yoktu.

  aksiyon sahneleri eğlenceliydi ve sıkmadı.

  --- spoiler ---