şükela:  tümü | bugün
 • 4 milyon € imza parası ve yıllık 3.7 milyon€ dan 4 senelik anlaşma sağlandığı yönünde anlaşma yapıldığı söyleniyor. transferin 3 temmuz’da yani bugün saat 19.07 de açıklanması bekleniyor.
 • korkunç bir mâliyet, büyük bir risk. fakat tutarsa bedava, adamın potansiyeli çok yüksek.

  edit: anlaşılan o ki matematik bilen yok, 4*5.5=22 milyon lira yaklaşık imza parası ödeniyor görünüyor. yaklaşık 20 milyon lira da maç başı ve bonuslar hariç desek bu adamın 4 yıllık mâliyeti minimum 100 milyon lira. karşılığını alabilirse fenerbahçe bedava bir transfer olur bu kalibrede bir oyuncu için. fakat elde patlama ihtimâli de düşük değil, sonuçta serbest bırakılan bir oyuncudan bahsediyoruz, herkes gerizekâlı değil elindekini beleşe kaçırsın.

  ikinci olarak ali koç’un kulübe yaptığı katkının 233 milyon lira gibi korkunç bir rakam olduğunu da düşünürseniz sadece bir futbolcunun takıma getireceği mâli yükün konkunçluğunu belki hafsalanız alır. üstelik türk kulüplerinin bugünkü milyarlarca liralık borcunun sebebi bu tür kontratlar, bizim gelirimize oranla en fazla 2-3 milyon lira maaş vermemiz gerekirken biz 4-5 milyon euroları su gibi akıttığımız için battık. bileti formayı euro ile mi satıyoruz?

  2 bin lira maaşa çalışan adam gelmiş burada milyonları beğenmiyor, zıbış.
 • eğer transfer gerçekleşirse, oyuncu serbest statüde olduğu için ffp açısından sorun olmayacaktır.
 • 1-korkunç bir maliyet falan değildir. piyasada ki bonservisi elinde olan en değerli 2-3 oyuncudan birini alıyorsun. piyasa değeri 20.000.000 euro gözükmektedir.

  2- ffp'i etkilemez fenerbahçe'nin anlaşması bonservis üzerinden. ismi geçen bas dost willshare bonservissiz oyuncular.

  3-sakatlıkları kronik değildir.

  4- geçen sezon arsenal ile 38 maç oynamış.

  5- 26 yaşında önünde en az 2 sözleşme daha zamanı var.

  transferi gerçekleştiği an tsl'de büyük fark yaratacak yetenekli orta saha.
 • kimse yazmadan ben yaziyim.

  sakatlıkları var.

  şimdi orjinal fikirlerinizi de alıp gidin amk.

  tanım: gelirse faydalı olacağına inandığım topçu.
 • yakışır fenerbahçeye..
  galatasaraylıyım fenerin almasını isterim bu adamı. oynarsa ligin kalitesi artar, sakatlık sorunu yaşarsa fenerin parası gider. her türlü win-win
 • bir galatasarayli olarak kiskandigim transfer iddiasidir.

  insallah iyi isler yapip ingiltere milli takimina tekrardan yukselebilir.
 • jack wilshere kim amk yazan var ya yuh be kardeşim.bunu demen için hiç futbolla ilgilenmiyor olman lazım.eger bu fiyatlarda gelirse pahalı falan da değildir hatta çok ucuzdur.

  edit:öyle yazan arkadaş silmiş entrysini.
 • espn bizim burada gazetecilik yaptığını sanan gazete müsveddeleri gibi tık alma derdinde olan bir kuruluş değildir. espn sayfasında bu konuya ciddi yer ayırmış ve kulüpten aldığı bilgileri aktarmış ve anlaşmanın içeriğini bir nevi yazmış.
  espn'ye göre fenerbahçe işi bitirmiş apartta beklemedeymiş. kanımca bu iş bitmiştir fenerbahçemize hayırlı olsun.

  kaynağı şu entryde bir yazar arkadaş vermiş (bkz: #78782826)
 • ffp deniyor ancak benim bildiğim kadarı ile, maaş konusunda bizim bir sıkıntımız yok. zira bu adama bonservis ödemeden alıyoruz. zaten bu kalitede bir adamı 15m € gibi bir fiyata almak imkansıza yakıyn.

  eğer bu oyuncu 29-30 yaşında olsaydı her türlü karşı çıkılabilirdi ancak 26 yaşında.. alex'in bize geldiği yaştan bile genç. o nedenle 4 yıllık sözleşmenin hiçbir zararı olmayacaktır.

  sakatlık sorunu ciddi değilse kesinlikle mükemmel bir transfer olacaktır kendisi.