şükela:  tümü | bugün
 • şimdiye kadar nasıl olur da keşfetmem diye kendime kızdığım sonra ekşisözlükte de başlığını görmeyince çok şaşırdığım oyunlar silsilesi
 • en iyisi "drawful" olan oyunlar topluluğudur.
 • playstation için, bir mekandaki çok insanın aynı anda oynayabilceği parti oyunları üreten firma. dün ilk defa quiplash adlı, hayatımda oynadığım en eğlenceli parti oyunlarından birini oynadım sayesinde ve 5 kişi gülmekten yerlere yattık. arayüz ve sorular ingilizce ama yanıtları gayet türkçe yazarak eğlenebiliyorsunuz. muhteşem işler yapıyolar sanırım.

  http://jackboxgames.com/games/

  edit: drawful'u da oynadık, çok beğenmedim bunu, ayrıca cevapları ingilizce yazmak zorunda kalıyorsunuz.
 • 3-4 kişilik arkadaş grubunuz ile oynayabileceğiniz çok eğlenceli oyunlara sahip, tam adı jackbox party pack olan ve toplamda 3 adet pakede, her pakedin içinde de 5-6 tane mini game'e sahip parti oyunu.

  öncelikle bir adet oyun seçiyorsunuz ve bilgisayar oyunun host'u olarak server vazifesi görüyor ve bir adet kod veriyor. herkes telefonlarından jackbox.tv adresine girip nickname'ini ve kodu yazarak oyuna dahil oluyor. yani telefonu uzaktan kumanda gibi kullanıyorsunuz. oyunlara göre ise arayüz değişiyor. kimi zaman bir şey çizmek, kimi zaman bir şey yazmak, kimi zaman ise bir şey seçmek şeklinde.

  birbirini iyi tanıyan insanlar ile oynandığında çok eğlenceli sonuçlar alabiliyorsunuz. genelde milleti kandırmaya ve doğru cevabı bulmaya yönelik drawful, fibbage gibi oyunları kendini epey oynatıyor.

  ayrıca bunu seven bunu da sevdi: keep talking and nobody explodes.
 • hakkinda bu kadar az entry görünce şaşırdığım grup halinde vakit geçirmek icin oynanabilecek guzel mini oyunlar iceren bir oyun.