şükela:  tümü | bugün
 • tourbillon butik saatleri insanı kendinden geçirir. herkes sevmeyebilir tourbillon saatleri ama bu kategoride sanat yapmaktadır. fiyatları ortalama bir ev parasında olsa da, imkanı olanlar için diğer bu kategoride ki saatlere göre en üst notada olanıdır. replikası sanatı nedeniyle yapılamamaktadır. ya da ben görmedim ama o derece işçiliğe çıkabilecek replika yapıyorlarsa zaten bir saat markası kursun taklit edenler.

  bir örnek vermek gerekirse
 • jacob arabo tarafından kurulmuş saat ve mücevher şirketi.

  10bin dolar gibi bu segment için çok ucuz fiyatlarda saatleri olduğu gibi milyon dolar seviyelerinde saatleri de vardır. sıradışı tasarımlarıyla saat sektörüne değişik bir hava katmaktadır.

  özellikle astronomia serisi teknoloji bakımından aşmış bir seviyededir. en önemli özelliği 3 farklı yönde tourbillon dönüşü sağlamasıdır. ek olarak bu serinin neredeyse tüm saatlerinde 4 karatlık bir elmastan özel olarak kesilip 1 karatlık elmas küre haline getirilen bir parça da saatin içinde sürekli dönerek şov yapar. bu serinin saatleri 500bin dolardan başlayıp yaklaşık 10milyon dolara kadar çıkmaktadır. 18 adet limitli üretimden oluşan alt kümeleri mevcuttur. bazı alt serilerde pırlantalar göze çarparken bazıları platinyuma, bazıları altına önem vermiştir.

  serinin şöyle bir tanıtım videosu bulunmaktadır;

  https://www.youtube.com/watch?v=d-ssm9nhqa4
 • akıllara ziyan saatler yapan, merkezi new york'ta bulunan bir saat ve mücevherat şirketi.

  örneğin şu saatin içindeki ejderha el işçiliği ile yapılmış ve bir tanesinin sırf ejderini oymak 2 ay sürüyormuş.
  https://www.instagram.com/p/b86bw74plpa/

  şirketin instagram sayfasına göz atıp dumur olmak isteyenlere:
  https://www.instagram.com/jacobandco/
 • saat tasarımını sanata evirebilmede gelinecek son nokta için bir baş aktör...