• bunun içimine ağır diyen çay içtiğinde 3 gün uyuyamıyordur. siz kahvenin k'sını bilmezken ben kahve içiyordum. çok süper bir insanım ben. her şeyi çok iyi bilirim. öyle böyle değilim. ha bir de bok demeyi unutmuşum: bok! sizi sefiller..
  • kısa bir dönem 2-3 paket üstüste french press usulü ile tüketip memnun kaldığım kahve.
    sonra mehmet efendi'nin colombian'ına dadandık monarşi bitti.
  • an itibariyle migros’ta, 500 gramı french press hediyeli olarak 40 tl’den satılmakta olan kahve.
  • bakın kutusunda bile aromasının düşük olduğunu söylüyor zaten. kafein oranı bence iyi ölçmedim ama düşük değil bence. aroması yoğun değil hafif buruk bir tadı var ama acı değil. bunun yanında ekşi tat diğer filtre kahvelerden daha az bu benim için güzel bir şey. genel olarak vasat bir filtre kahve fakat içimi rahat sanki çözünebilir kahve gibi. ben daha aromalı bitişinde zengin aroma alabildiğim kahveleri seviyorum. çok basit katmansız bir tadı var. içtikten sonra hafif bir telve tadı bırakıyor fakat lezzet açısından pek bir zenginliği yok. filtre kahve içeyim aroması ve acılığı az olsun diyenler tercih edebilir. elimde neredeyse 1.5 kilo daha var iç iç bitmeyecek*. bu arada french press için ben pek uygun bulmadım filtre kahve makinesinde demlemenizi öneririm. ayrıca asit oranı düşük olmasıyla ve hafif tadıyla sabah içmek için çok da kötü bir tercih değil. biraz daha asitli ağır tat almak isteyenlere kolombiya kahvesi öneririm. kurukahveci mehmet efendi colombian filtre kahve mesela bu aroma olarak daha yoğun kesinlikle jacobs'tan. önerir misin dersen mehmet efendi'nin kahvesi de idare eder işte seviyesinde. ikisine de başarılı diyemem.

neyse hafif filtre kahve olsun, kafein alayım yeter diyorsanız iş görür işte. öbür türlü pek de tatmin etmez.

edit: sinirlendim şimdi biri üzerime güzel bir kahve çekirdeği atsın.
  • f/p ürünüdür. muhteşem değildir ama fiyatına göre iyidir. buna kötü diyen arkadaşları nescafe gold filtre kahve denemeye davet ediyorum :)
  • bulunduğum yerden ötürü şok marketlerde ancak bulabildiğim filtre kahve. bugün ilk kez kahve makinesinde denedim. hiç fena değil üstelik öyle kömür tadı falan da yok bence. tiryaki değilim ama bu da içilmeyecek bir kahve değil.
  • benim beğendiğim kahvedir.

damak zevki ile ilgili durumdur.

bu kahve iğrenç nasıl içiyorsunuz diyenlere de kafam girsin.
  • gayet güzel yumuşak içimli yormayan filtre kahvedir. kendisiyle ilişkimiz yeni başladı ve üst düzey bir kahve meraklısı felan da değilim. bence fiyat performans olarak en iyilerden biri..

edit : midemi bozandır.
  • keyif alınan şeylerden cimrilik yapmamam gerektiğini bir tokat gibi yüzüme vurmuş sözde filtre kahve.tadı kahve ve çay arası birşey jacobs yeni bir içecek keşfetmiş olabilir ama bu içtiğimiz şey kesinlikle filtre kahve değil.
  • öğütücümün bozulduğu ve yenisinin gelmesini beklediğim şu zor zamanlarımda şans eseri hayatımı kurtaran, beni filtre kahve içme azabından kurtaran filtre kahve. yani filtre kahve ama ben espresso yapıyorum kendisiyle, öğütme kalınlığı benim makinemin istediği cinsten çıktı. (krups xp4020 isimli bir tırto makinem var). iyi yani. heheh. ühühü.
hesabın var mı? giriş yap