şükela:  tümü | bugün
 • az önce aldığımız kahve, sanırım yeni bir ürün.
  arkasında "çözünebilir kahve ve öğütülmüş kahve çekirdeklerinin enfes karışımı" şeklinde bir ibare var ama ilginç olan arkadaş ile bizi hoş bir kıvama getirmiş olması. iki keriz tatlı tatlı düşünüp susuyoruz. iç gıdıklatıcı ve libidoya hizmet eden türden.

  mayhoş ve çok hoş.
 • daha almadığım kahve.

  edit: henüz almış değilim. (bkz: #40391006) ^^
 • içtikten sonra ardında tortu bırakan, çözülebilir kahve.
 • kahveyi karistirmazsaniz dibinde turk kahvesi tarzi tortu birakan kahvedir.
  oysaki monarch'ta boyle birsey yoktur.
 • son günlerde reklamlarda dönmeye başlayan arada bir tchibo kapsül kahveye alternatif olabilir mi acaba diye merak ettiğimden dolayı yarın almaya karar verdiğim jacobs'un yeni çözünebilir kahve (instant coffee) ürünüdür.
 • an itibariyle carrefour dan indirimli olarak aldığım kahve çok güzel bir kokusu ve yumuşak bir içimi var içtikten sonra ağızda acı bir tad bırakmıyor, yanında birde bitter çikolata varsa harika gidiyor.
 • sade olarak içilebilir en hafif ve yumuşak tada sahip kahvedir. önerilir.
 • genellikle filtre edilmiş ya da tchibo'nun cafissimo'sunda tek kullanımlık kahve kapsüllerini kullanıyorum. yani demek istediğim çözünebilir kahve içmiyorum, eğer ki elimde bu kahvelerimden varsa. dün böyle bir anımdı, tchibo'ya gitmeye üşendiğim bir günde jacobs'un bu ürününü gördüm, merak da ettim. evet bahsettikleri gibi, çözünebilir kahve ve öğütülmüş kahve çekirdeklerini karıştırmışlar. ve yine yukarda bahsi geçtiği gibi çok iyi karıştırmazsanız, kahvenin telvemsi bir kıvam olduğunu görüyorsunuz.

  şimdi bu aslında iyi bir şey. yani sonuçta çözünebilir kahve ile kahve çekirdekleri öyle sandığımız gibi hemen birleşebilecek bir şey değil. bunu lezzet faslında da anlıyorsunuz. tabii ki kastım kahve niyetine 3'ü 1 arada içenler değil. bir de markaya olan gönül bağımı inkar edemeyeceğim. hiçbir zaman nescafé sevmedim. ama jacobs, hadi çok çok sevmesem bile ehven-i şerdi. en azından iyiye yakındı. monarch millicano ise sanırım jacobs'un çıkardığı en iyi ürün (zira jacobs monarch filtre kahve'nin iyi bir ürün olmadığını tüm kahve tiryakileri bilir).

  çözünebilir bir kahveden alabileceğiniz en üst seviyelerden biri diyebilirim millicano için. tabi, filtre kahve varken yüzüne bakmazsınız, o da ayrı bir konu. türkiye'de tutar mı bu ürün? yok be abicim. kahve istediğinizde 3'ü 1 arada veren bir milletiz. yine de başarılı olmuş diyor, arkadaşı yerine uğurluyoruz..
 • yumuşacık içimi ve damakta bıraktığı nefis bir aromayla gerçek anlamda kahve alışkanlığımı değiştirmiş yeni jacobs ürünü.
 • farklı damak tadı olan insanların bile ortak noktası olabilen kahve. yurtdışındaki ablama nescafe gold siparişimi artık askıya aldım sayesinde...