şükela:  tümü | bugün
  • taksim de bulunan kucuk, sevimli cikolatacı....

beni kayserili bir arkadasım goturmustu kayseri den gelip.
    istanbul un en guzel mekanını onun sayesinde kesfetmistim.
    bakmak ve gormek.

sıcak cikolata hupletmek, sutlu-beyaz-praline vs cesit cesit cikolatadan yemek icin birebir.

sıcacık yureklerle gidiniz. -gulucuk-
  • istanbul' da okurken en son 4-5 sene önce gittiğim atmosferi bir harika olan mekan. buram buram çikolata kokulu, sakin, huzur dolu, müzikleri enfes, tadı leziz..daha ne denir ki. çıkın çıkın gidin.
  • taksim'de bombalar patliyor.
  • ısmarlayan olsada gitsek dediğim mekan.
  • eskiden her masada su servisi olan mekan. damacana skandalından sonra işler değişti. artık o eski naneli insanın içini ferahlatan sulardan vermiyorlar sanırım. hazır şişe sulardan var masada.
  • (bkz: j'adore)
  • bugün ufak bir prenses tanesi ile yazışırken aklıma düşen efsane mekan. *
  • ufak, şirin ve fazlasıyla abartılmış bir yer.
  • kestaneli çikolatası çok güzel olan sevimli çikolatacı. tek başıma bitiremedim orası ayrı . biz gittiğimizde kuyruk yoktu. rahat rahat oturduk. çalan italyan parçalar da çok hoştu. bayıldım.
  • ufacık tefecik, içi çikolata dolu cennetçik. her çikolata sevdalısı gitmeli, mekanın huzur veren kokusu ve çalan fransız şansonları (chansons françaises) eşliğinde çikolatalarını ve de onlarla yapılan bilumum çeşit tatlıyı tatmalı. evet, uzun zamandan sonra dün akşam oradaydım ve bu entry'yi işbu sebepten dolayı yazdım.