şükela:  tümü | bugün soru sor
 • osho'yu aynen alır, konuşma hızını arttırır, sakalı biraz dağıtır, antisosyal tavrını da göz kararı azaltırsan karşında jaggi vasudev'i görürsün.

  kendisi hindistanlı bir spiritüel üstad. geçer notu var. youtube'dan birçok konuşmasına ulaşılabiliyor.

  ayrıca isha foundation diye bir küresel çapta bir vakfı da var gönüllülük esasıyla işleyen.
 • bir diğer adı
  (bkz: sadhguru)
  bu tam olarak değil ama bir nebze bilginin sultanı gibi çevirebilirsiniz....youtube de insan ve hayat hakkında çok sayıda felsefeyi konu anlatmakta...oldukça ilgi çekici.....durgun konuşuyor ve çok sade kelimeler seçiyor mecalim budur en kısa anlatma yoluyla beceriyor.....ara sıra umursamaz gibi gülsede bu onun yav siz hayatı hiç mi sorgulamiyorsunuz tavrı. ....en hoşuma giden sözlerinden birisi de -sevgi nedir ? sorusuna bedenin bütün değil ama yüzde 98 ihtiyacını karşılayacak duygudur....biraz berbat bir çevri oldu ama benden iyi çevirecek arkadaşlar için....what is the love? eh love what you need benefits for your body social life it's will cover %98 also sex ist kind of benefit when be have with love....arada atladığım kelime olursa özür dilerim otomatik klavye ile yaziyorum
 • bazı kıymetli cümleleri "aforizmalar" adında bir kitapta toplanan düşünür. burcu demir çevirmiş.
 • osho'nun daha az sayko olan sürümü. kendi çapında kafa açıcıdır. her halükarda u.g. krishnamurti'nin süpürgeyle kovalayacağı şahıs.

  (bkz: cehalet mutluluktur/@yin)