şükela:  tümü | bugün
 • porsche macan ı kendine hedef seçmiş lüks suv.

  şekil şemal zaten süper. binebileceğimiz de bilir bilinmez. (bilinir aslında, binemeyeceğiz hehe) ancak tasarım olarak rakip seçtiği macan'dan -bence- daha iyi. sonuçta sürüş dinamikleri, işçilik vb. değişkenleri hesaba katmadan sadece tipe bakarak "offf" çekiyor, "10 puan, 10 puan" diyoruz.
 • su ana kadar dizayn edilmis en yakisikli (yada guzel) suv oldugunu dusunuyorum. macan`in rakiplerden biri oldugu dogru, diger rakipler audi q5 ve bmw x3. hepsine tasarim olarak basar. ayrica range rover`i yapan muhendislerin urunu oldugu unutulmamali.
 • ülkemizde sadece 200 adet satılacak olan bostancı'da düzenlenen lansmanda 25 adeti çoktan sahiplenilen araç olmuştur.
 • mazda ve nissan ortak bir çalışmayla suv yapacak olsa ortaya böyle bir şey çıkardı heralde. jaguar olduğunu duyunca şaşırırsın, öyle bir tasarım.
 • para olsada alsak dedirten arabadır. 2.0 dizel motorlu en boşu 298 bin liradan başlıyor. tek eksisi vites topuzun range gibi düğme şeklinde olması. vites değiştirirken hissetmelisin, o ne öyle klima düğmesi gibi. ama her şeye rağmen güzel araç.
 • bursa’da birileri bedava dağıttı da bizim haberimiz olmadı heralde. bu sabah 15 dakika içerisinde 3 tanesine denk geldim. aracın başlangıç fiyatı 464 bin lira amk.
 • 2018 model 2.0 dizel versiyonu motor sesini içeri emsallerine göre fazla almaktadır.
 • benim en sevdiğim yönü ebatı, garip gelebilir ama heybetli görünmesine rağmen velar'dan bir tık küçük, macan dan bir tık ,bmw x3 ten (yeni) yarım tık büyük.

  her ne kadar jlr üretimi ve 4x4 olsa da bu aracın değil ki discovery sport, düzeyinde evoque kadar bile outdoor (4x4) kapasitesi yok. buradan kıstıklarını sedan araç ayarında yol tutuş sağlayarak kapatmışlar. zaten pazarlama mottoları da "sedan konforunda sürülen suv" olması. böylelikle land rover portföyündeki araçlarla (tümünde gelişmiş outdoor kapasitesi olan) rekabet etmek yerine diğer markaların premium suvlarıyla rekabet etmesi sağlanmış.

  kendi deneyimimle; sınıf ve fiyat farkı olsa da, tiguan'ın (4x2) buna göre yol sürüş konforu daha düşük. şöyle anlatayım, arazi kapasitesi olmayan tiguan yolda suv gibi hissettirken (olumsuz anlamda) f-pace 4x4 olmasına rağmen daha sedan gibi hissettiriyor.

  2.0 dizel motorunun yakıt tüketimi şehir içinde (ortalama 30 km sürat) 9 litrenin altında. ağırlığı ve sürekli (dinamik) 4x4 olması göz önüne alınınca uygun gibi.

  son olarak en sevdiğim yönü, ki araç tercihimdeki temel kriterdir, 1 iken 3 görünmesi. yani olduğundan pahalıymış imajı veriyor.
 • range rover'den daha prestijli görünen, hayran olduğum, black edition'larına bayıldığım suv.

  jaguar amblemi kendi başına güven veriyor. jaguar kedi cinsleri arasında en güçlü olanı.

  nehre girip koca koca timsahları kendi evlerinde avlayıp ağızları ile tepelere ve ağaçlara sürükleyebiliyorlar.

  özetle öl de ölelim jaguar reis.
 • öncelikle arabalar hakkında uzman ya da bilirkişi değilim. sadece izlenimlerimi yazacağım.
  çok heybetli bi kere, karşıdan bakınca ön kaput eyyterebeaaa diyor. kumandaya basıp kapıları açınca yanlara yansıyan ışık ve jaguar çok klas duruyor. olumlu özellikleri say say bitmez. olacak tabi eşlek yüküyle para veriliyor sonuçta. ben olumsuzları yazacağım.
  bi kere dizel olduğu için midir, ses yalıtımından mıdır bilmem ama sanki motor sizin yanınızda çalışıyor öyle böyle ses gelmiyor. böbreğinizde taş varsa bununla düşürebilirsiniz. tüm çukur ve tümsekleri dibine kadar hissettiriyor. en gıcık eden özelliği bişey koymak için göz yok torpidoyu bile yangın tüpü koymak için heder etmişler. başka yer mi yok. şok koltuğun altına. genel özellik mi extra mi bilmiyorum ama cd çalar yok. ben cd seviyorum kardeşim. cam açma tuşu alışılan yerin dışında olduğundan elim yanlış tuşa gidiyor sürekli hala alışamadım. vites düğmesini de sevemedim bi türlü. dediğim gibi uzman falan değilim. şahsi gözlemlerim bunlar.

hesabın var mı? giriş yap