şükela:  tümü | bugün
  • porsche macan ı kendine hedef seçmiş lüks suv.

şekil şemal zaten süper. binebileceğimiz de bilir bilinmez. (bilinir aslında, binemeyeceğiz hehe) ancak tasarım olarak rakip seçtiği macan'dan -bence- daha iyi. sonuçta sürüş dinamikleri, işçilik vb. değişkenleri hesaba katmadan sadece tipe bakarak "offf" çekiyor, "10 puan, 10 puan" diyoruz.
  • su ana kadar dizayn edilmis en yakisikli (yada guzel) suv oldugunu dusunuyorum. macan`in rakiplerden biri oldugu dogru, diger rakipler audi q5 ve bmw x3. hepsine tasarim olarak basar. ayrica range rover`i yapan muhendislerin urunu oldugu unutulmamali.
  • 2016 yılı nisan ya da mayıs'ta türkiye lansmanı yapılacak jaguar'ın ilk suv aracı.
  • ülkemizde sadece 200 adet satılacak olan bostancı'da düzenlenen lansmanda 25 adeti çoktan sahiplenilen araç olmuştur.
  • mazda ve nissan ortak bir çalışmayla suv yapacak olsa ortaya böyle bir şey çıkardı heralde. jaguar olduğunu duyunca şaşırırsın, öyle bir tasarım.
  • para olsada alsak dedirten arabadır. 2.0 dizel motorlu en boşu 298 bin liradan başlıyor. tek eksisi vites topuzun range gibi düğme şeklinde olması. vites değiştirirken hissetmelisin, o ne öyle klima düğmesi gibi. ama her şeye rağmen güzel araç.
  • 75 kişilik jüri ve uluslararası otomobil gazetecilerinden oluşan bir ekip tarafından yapılan gizli oylama neticesinde 2017 yılı için dünyada yılın en iyi tasarıma sahip otomobili seçilmiştir.

finalistler: toyota c-hr, mercedes s serisi cabriolet.

ayrıca en iyi otomobili ödülünü de kazanmıştır.

buradaki finalistler: audi q5, volkswagen tiguan.

kaynak
  • tasarımını epey beğendiğim suv. jip alacak olsam her ne kadar porsche modellerini beğensem de büyük ihtimal bunu alırdım.
    zaten 2017'de en iyi tasarım ödülünü almış. boşa beğenmemişim demek.
  • bursa’da birileri bedava dağıttı da bizim haberimiz olmadı heralde. bu sabah 15 dakika içerisinde 3 tanesine denk geldim. aracın başlangıç fiyatı 464 bin lira amk.
  • parası olmayan ben de yukarıdaki yazar arkadaş gibi nasıl oluyor diye tepki göstersek de sonuç da
    100 e kadar para birer birer sayılır
    100 den sonra yüzer yüzer sayılır.
    bu araç da 100 bin euro olduğundan alan arkadaşlar sınıfı geçmiş parayı yüzer yüzer sayıyorlar ve bir yüz eksik sayarlar.
    param olsa mutlaka bir adet jaguar kapımda olsun isterim.